- 14.07.2018
- 0.0 Reitingas
- 1086 Peržiūros
- Komentarai
Pavasarį keičiantis metų laikams, o gana dažnai ir orams, neretai paūmėja lėtinės ligos, dažniau pažeidžia peršalimo ligos, nusilpsta imuninė sistema, neretai pablogėja ir nuotaika.
Sutrikusi centrinės nervų sistemos veikla
Nuovargio jausmas, mieguistumas, bloga nuotaika - natūrali organizmo reakcija, kai organizmas bando prisitaikyti prie naujų oro sąlygų. Tokiais atvejais ypač svarbus yra pilnavertis miegas. Miegoti reikia ne trumpiau nei 8 valandas per parą.
Žvalumo suteikia rožinės radiolos, eleuterokoko ir kininės šizandros antpilai. Tiesa, šių antpilų negalima vartoti sergantiems hipertenzija.
Daugiau judėkite! Sakoma, jog kūno energija „pakrauna" sielos energiją. Numalšinti niūrias nuotaikas ir emocijas padeda mankšta ir vandens procedūros. Prieš miegą pagulėkite šilto vandens vonioje, o ryte išsimaudykite kontrastinio vandens duše.
Ką daryti, jei peršalote?
Peršalimo ligos - pačios populiariausios keičiantis metų laikams. Stiprindami imuninę sistemą ir labiau pasipriešindami peršalimo ligoms, valgykite maisto produktų, kuriuose gausu vitaminų (patariama vartoti ir vitaminų bei mineralinių medžiagų kompleksų). Peršalimo ligoms padeda pasipriešinti įvairūs maisto produktai: riešutai, grybai, mėsa, žalioji arbata. Rengtis patariama atsižvelgus į oro sąlygas, svarbiausia - neperšlapti kojų. Jei artimieji ir kolegos darbe kosti ir čiaudi, pradėkite vartoti nuo žalingųjų virusų apsaugančių preparatų.
Apie skrandžio darbą
Lėtinių skrandžio ligų paūmėjimą sukelia riebios sriubos, kepti produktai, salotos su majonezu bei sutrikęs mitybos režimas, kai valgoma paskubomis ir kas papuola. Verta pasitarti su gydytoju, nes priklausomai nuo ligos, gali būti paskirti skrandžio sulčių rūgštingumą mažinantys preparatai, skrandžio gleivinę padengiantys fermentai ir sudirgusią centrinę nervų sistemą raminantys vaistai.
Jei neramina širdis ir kraujotaka
Orų permainos yra pavojingos sergantiems širdies ir kraujotakos sistemos ligomis. Verta atminti, kad įprasti ilgalaikio poveikio vaistai yra numatyti nusistovėjusiems vidutinio šiltumo orams. Jei orai staiga keičiasi, šių vaistų poveikis gali būti ir atvirkštinis. Tokiais atvejais reikalingi trumpalaikio poveikio vaistai. Sergantiems širdies ir kraujotakos sistemos ligomis su medikais patariama iš anksto aptarti, kaip reikia elgtis ekstremaliomis sąlygomis. Jei nepaisant išgertų vaistų savijauta nepagerėja - nedelsdami kvieskite „Greitąją pagalbą", nes yra padidėjęs pavojus patirti miokardo infarkto ar insulto priepuoli.
Keičiantis orams net ir sveikiems žmonėms gali spazmuoti kraujagysles, todėl namų vaistinėlėje turite turėti spazmus atpalaiduojančių ir skausmus malšinančių vaistų. Jei ir nesiskundžiate sutrikusia širdies ir kraujotakos sistemos veikla, keičiantis metų laikams stiprinkite širdį, kuriai būtinas kalis. Dažniau valgykite džiovintų abrikosų, razinų ir bananų. Kraujagysles stiprinsite, jei papildomai vartosite vitamino E.
Skauda sąnarius?
Padidėjęs oro drėgnumas, didelis oro temperatūrų skirtumas bei šaltas vėjas - geriausios sąlygos vystytis sąnarių ligoms. Nuo sąnarių ligų veiksmingai apsaugo vilna. Vilnonės kojinės, šalikas ir pirštinės sąnarius apsaugo nuo peršalimo. Pradėkite vartoti B grupės vitaminų, kurie geriau maistinėmis medžiagomis aprūpina nervų galūnes ir sąnarių kremzles. Taip pat naudinga vartoti kalcio preparatų.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau