Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (771) Komentarų: (0) (28.10.2017 - 17:27)

Riešutai galėtų padėti išvengti vėžio pasikartojimo

Kiekvienas asmuo, turėjęs naviką, turėtų kiekvieną savaitę suvalgyti kelias saujas riešutų. Riešutai, ypač tie, kurie auga medžiuose (pvz., lazdynų riešutai, kaštainiai ir graikiniai riešutai), sumažina pakartotinio vėžio riziką.

Riešutai galėtų padėti išvengti vėžio pasikartojimo

Žmonės, kurie sirgo III stadijos storosios žarnos vėžiu ir per savaitę suvalgydavo 60 g riešutų ar daugiau, sumažino vėžio pasikartojimo riziką 42 proc., o grėsmę mirti nuo vėžio - 57 proc.

Tyrėjai iš Dana-Farberio vėžio tyrimų instituto (The Dana - Farber Cancer Institute) JAV analizavo 826 pacientų mitybą ir likimo gyviems rodiklius po to, kai jiems buvo gydytas storosios žarnos vėžys. Vidutinis 3 metų gyvenimo trukmės rodiklis tarp vėžiu sergančiųjų yra 70 proc., bet asmenims, kurie valgydavo riešutų, jis buvo gerokai didesnis.

Tiesa, tarp vėžiu sergančiųjų, vartojusių žemės riešutų, tokio pagerėjimo nebuvo aptikta, o žemės riešutai (ar jų sviestas) yra mėgstamiausi riešutai JAV. Apsauginiu efektu pasižymėjo tik medžiuose augusių riešutų valgymas. Pasak tyrėjų, galbūt taip yra todėl, kad žemės riešutai iš tikrųjų yra ankštinis augalas. Beje, tyrėjai negalėjo pasakyti ir tai, kas ant medžių augančiuose riešutuose yra tokio sveiko, kad jie apsaugo nuo pakartotinio vėžio.

Riešutai galėtų padėti išvengti vėžio pasikartojimo

Riešutai padeda kontroliuoti įvairias ligas, įskaitant nutukimą, II tipo cukrinį diabetą ir nejautrumą insulinui. Be to, riešutai sumažina tikimybę, kad vėžys išvis gali pradėti formuotis, o dabar pasirodė, kad jie padeda ir išvengti pakartotinio naviko.

Parengta pagal Amerikos klinikinės onkologijos asociacijos konferencijos medžiaga, Čikaga, 2017-05-18

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar