Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Civilizacijos » 2018 » Liepos » 24

Slapti Didžiosios piramidės požemiai

Cheopso piraminėje buvo aptikta didžiulė ertmė! In nė viena... Kaip fizikams ją pavyko aptikti ir kokia gali būti jos paskirtis  - apie tai supažindinsime skaitytojus šiame straipsnyje. Kaip žinoma, prieš keletą metų japonų mokslininkai Cheopso piramidėje aptiko didžiulę ertmę, panaudodami niuonų skenavimą.

Yra manoma, kad Cheopso piramidė buvo pastatyta maždaug prieš 4500 metų ir ji yra pati didžiausia piramidė Egipte. Šio statinio aukštis yra 139 m. Skirtingai nuo kitų to laikotarpio piramidžių, kurios buvo statomos virš kapaviečių, Cheopso piramidėje yra kelios patalpos. Faraono rūmai, Karalienės rūmai ir Didžioji galerija buvo aptiktos dar IX amžiuje ir detaliai ištirtos XIX amžiuje.

heopso piramidės, galerija, miuonai, mokslininkai, piramidės

Tačiau klausimas, ar piramidėje nėra kitų patalpų ir ar kurioje nors jų nėra faraono kapavietės, mokslininkams ir įvairiems tyrinėtojams neduoda ramybės iki šiol.

Atliktas skenavimas buvo dalis „ScanPyramids“ projekto, kuris pradėtas įgyvendinti 2015 metų spalio mėnesį. Mokslininkų tikslas buvo aptikti patalpas Cheopso ir Chefreno piramidėse Gizoje, taip pat Lenktojoje ir Rožinėje piramidėse Dachšūre. Projekto metu naudojama infraraudonoji termografija, miuonų radiografija ir 3D rekonstrukcija.

Kosminių spindulių, kurie mus pasiekia iš Saulės ar net iš už Saulės sistemos ribų, didžiąją dalį sudaro protonai. Kai didelę energiją turinti dalelė įskrieja į Žemės atmosferą, ji pagimdo ištisą dalelių srautą, dažniausiai tai yra pionai ir miuonai, kurie patys pagimdo naujas daleles. Neigiamą krūvį turintys miuonai gyvuoja keletą milijoninių sekundės dalių, skrieja greičiu, beveik prilygstančiu šviesos greičiui, ir ant Žemės paviršiaus esantiems daiktams nepadaro jokios žalos.

Yra paskaičiuota, kad per žmogaus galvą kiekvieną minutę praskrenda keli šimtai miuonų.

Tačiau miuonai, skrisdami pro tankius objektus, netenka dalies savo energijos. Fizikai, pasinaudodami šia dalelių savybe, išmoko aptikti slaptas tuštumas už akmens sienų, ugnikalnių viduje, majų ir egiptiečių piramidėse.

„Jeigu ieškote tuštumos, reikia atkreipti dėmesį į didelį miuonų skaičių atitinkama kryptimi, - aiškinas Artūras Menchasa Rocha, Meksiko Nacionalinio atomų universiteto fizikas, naudojantis šį metodą Meksikoje esančių piramidžių tyrimui. - Miuonų tyrimas leidžia lokalizuoti ir nustatyti ertmių formą“.

„Labai puiku tai, kad miuonai netenka tiek energijos, kad tai būtų galima užfiksuoti, tačiau ne tiek daug, kad šios dalelės būtų visiškai sugertos taikinio. Tai iš tiesų pasakiška gamtos dovana, - tvirtina dalelių fizikos specialistas Rojus Švitersas iš Ostino universiteto, tiesa, minėtame projekte nedalyvavęs. - Galima vaizdžiai pasakyti, kad mokslininkai aptiko aukso gyslą“.

Japonų mokslininkai iš Nagojos universiteto Karalienės rūmuose įrengė miuonų detektorius. Akmuo sugeria šias daleles, o jei šalia jutiklio yra tuščia ertmė, jis sugaus daugiau miuonų. Gautus duomenis analizavo ne tik japonų mokslininkai, bet ir dar dvi tyrinėtojų grupės.

Visos trys komandos sutarė dėl to, kad tyrimų rezultatai rodo, jog po Didžiąja galerija yra didelė patalpa.

Aptiktos ertmės ilgis yra 30 m. Mokslininkai teigia, kad ertmė gali būti lygiagrečiai žemės paviršiui arba tam tikru kampu į jį. Gali būti, kad ši ertmė padalinta į keletą mažesnių patalpų. Šių patalpų paskirtis kol kas nėra žinoma, tačiau jų dydis rodo, kad jos faraono amžinojo poilsio vietoje vaidino labai svarbų vaidmenį.

„Galimybės aptikti slaptą kapavietę praktiškai lygios nuliui“, - mano egiptologas Aidanas Dodsonas. Tačiau specialistai tikisi, kad radinys padės sužinoti žymiai daugiau apie tai, kaip buvo statoma piramidė.

heopso piramidės, galerija, miuonai, mokslininkai, piramidės

Dodsonas teigia, jog, galimai, senovės egiptiečiai šia patalpa norėjo sumažinti mūro slėgį į Didžiosios galerijos lubas. Panašūs sprendimai buvo panaudoti faraono Snofru, Cheopso tėvo, piramidėje.

O geologas ir inžinierius Kolinas Rideris mano, jog aptiktoji ertmė yra pernelyg toli nuo Didžiosios galerijos, kad sumažintų apkrovą. Jo manymu, ši ertmė gali vesti į kitas patalpas, panašiai kaip Didžioji galerija veda į Faraono rūmus.

Trečiąją teoriją iškėlė egiptologas Bobas Brajeris. Jis jau anksčiau teigė, kad Didžioji galerija gali būti atsvarų sistemos dalimi. Šie atsvarai buvo naudojami granito blokų perkėlimui, statant Faraonų rūmus. Visiškai galimas dalykas, kad naujai aptikta patalpa turėjo analogišką paskirtį.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
13.07.2019 laikas 13:36 Receptai Gaminame namuose. Naminis plombyras
Tačiau problema tame, kad dabar prideda pernelyg daug įvairių chemikalų, dėl kurių plombyro skonis praktiškai dingsta. Naminį plombyrą pasigaminti bus nesunku. Yra labai geras receptas, kuriuo mes nusprendėme pasidalinti su jumis....

Skaityti daugiau

11.09.2018 laikas 09:59 Receptai Vaistažolių mišiniai gydant naktinį šlapinimasi

Naktinis šlapinimasis liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai gydant naktinį šlapinimasi, receptai nuo šlapinimosi, liaudiški patarimai gydant ligas, naktinis šlapinimasis, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vais...

Skaityti daugiau

14.09.2018 laikas 07:42 Receptai Liaudiški patarimai klausos gerinimo gydymui
Klausos gerinimas liaudies medicinoje, klausos gerinimas, klausa, receptai klausai, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:14 Senovės kinų horoskopas: stichijų įtaka jūsų charakteriui
Senovės kinų horoskopas, pasiremiantis penkiomis stichijomis – ugnimi, vandeniu, žeme, medžiu ir metalas – siūlo unikalų požiūrį į asmenybės bruožus ir likimo iššūkius. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip gimimo metų paskutinis skaičius gali atskleist...

Skaityti daugiau

19.01.2025 laikas 22:31 Meilės transformacija: kaip vyras keičiasi, kai įsimyli
Meilė – tai jausmas, kuris transformuoja ne tik mūsų emocijas, bet ir elgesį. Kai vyras įsimyli, jis dažnai nustemba, kaip pasikeičia jo vertinimai ir prioritetai. Šis straipsnis nagrinėja, kaip meilė keičia vyrų požiūrį į moterų elgesį, ir kokius da...

Skaityti daugiau

17.01.2025 laikas 22:09 Draugystė ir meilė: Ar verta dirbti dėl santykių?
Draugystė ir meilė – tai dviejų skirtingų, tačiau labai artimų santykių formų junginys. Dažnai susiduriame su klausimu: ar verta pastangų, kai santykiai atrodo nebe tokie, kokie turėtų būti? Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip elgesys, abipusis palai...

Skaityti daugiau