Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (697) Komentarų: (0) (28.10.2017 - 17:45)

Šokoladas padeda nuo prieširdžių virpėjimo

Valgant šokolado bent vieną kartą per savaitę, galima sumažinti riziką patirti prieširdžiu virpėjimą - paplitusią sveikatos problemą, su kuria kokiu nors gyvenimo momentu susiduria kas ketvirtas žmogus.

Šokoladas padeda nuo prieširdžių virpėjimo

Palyginti su asmenimis, kurie valgydavo šokolado mažiau nei kartą per mėnesį, tiems, kurie per mėnesį suvartodavo 1-3 porcijas šokolado, prieširdžių virpėjimo rizika buvo 10 proc. mažesnė. Tiems žmonėms, kurie suvalgydavo bent po 1 porciją per savaitę, - 17 proc. mažesnė, tiems, kurie per savaitę sušveisdavo po 2-6 šokolado porcijas, - 20 proc. mažesnė, o tiems, kurie kasdien valgydavo po vieną ar kelias porcijas šokolado, - 16 proc. mažesnė. „Porcija" vadinama 30 g - t.y. beveik trečdalis standartinės 100 g šokolado plytelės.

JAV ir Danijos mokslininkų komanda tai nustatė, analizuodama duomenis iš Danijos dietos, vėžio ir sveikatos tyrimo. Dauguma iš 55 502 tyrimo dalyvių valgydavo pieniško šokolado, kuriame yra tik 30 proc. kakavos. Tyrėjų nuomone, sveikatai naudingesnis yra juodasis kartusis šokoladas, kuriame yra 70 proc. kakavos ir mažiau riebalų bei cukraus.

Be to, svarbūs yra ir kiti veiksniai, įskaitant gyvenimo būdą ir mitybą apskritai. Deja, iki šiol nerasta efektyvios priemonės nuo šios ligos, kuri pasižymi prieširdžių nereguliariu susitraukinėjimu ir kada nors gyvenime paliečia apie 25 proc. gyventojų. Jei jums reikia pasiteisinimo norint suvalgyti gabalėlį šokolado, štai ir turite jį.

Parengta pagal Heart, 2017; doi:10.1136/heartjnl-2016-310357

Turite naujienų, nutikimų, mistinių istorijų, sveikatos patarimų, receptų, pasveikimo istorijų? Pasidalinkite su skaitytojais... Rašykite blog‛e! Kaip galite tai padaryti.

ŽYMĖS: medicinos naujienos, Šokoladas, kakava, prieširdžių virpėjimas, moksliniai tyrimai
reklama

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Facebook komentarai

reklama


Skaityti daugiau ...
Medicinos naujienos
33 metų vyras teigia storosios žarnos vėžį išsigydęs ka...

D. Hibbittui buvo diagnozuotas III stadijos storosios žarnos vėžys. Po gydymo Christie ligoninėje (Mančesteris, JK) vėžys grį...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Kaip sustabdyti kraujavimą per 10 sekundžių!...

Slaptas ginklas nuo kraujavimo - Kajeno pipirai. Pabarstykite juos tiesiogiai prie žaizdos ir kraujavimas sustos per 10 sekundži...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Ar jums tinka maistas: nustatymas su švytuokle...

Švytuoklė atsako į visus klausimus, kokius jai užduodate. Tereikia būti susikaupusiam ir tikėti ritualo prasmingumu. Švytuoklės ...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Kas tai yra? Natūralių produktų internetinė parduotuvė ...

Didelis prekių pasirinkimas. Konkretus produktas siūlomas iš keletos skirtingų gamintojų ir įvairaus dydžio pakuotėse. Milžin...

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar