Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (936) Komentarų: (0) (28.10.2017 - 17:45)

Šokoladas padeda nuo prieširdžių virpėjimo

Valgant šokolado bent vieną kartą per savaitę, galima sumažinti riziką patirti prieširdžiu virpėjimą - paplitusią sveikatos problemą, su kuria kokiu nors gyvenimo momentu susiduria kas ketvirtas žmogus.

Šokoladas padeda nuo prieširdžių virpėjimo

Palyginti su asmenimis, kurie valgydavo šokolado mažiau nei kartą per mėnesį, tiems, kurie per mėnesį suvartodavo 1-3 porcijas šokolado, prieširdžių virpėjimo rizika buvo 10 proc. mažesnė. Tiems žmonėms, kurie suvalgydavo bent po 1 porciją per savaitę, - 17 proc. mažesnė, tiems, kurie per savaitę sušveisdavo po 2-6 šokolado porcijas, - 20 proc. mažesnė, o tiems, kurie kasdien valgydavo po vieną ar kelias porcijas šokolado, - 16 proc. mažesnė. „Porcija" vadinama 30 g - t.y. beveik trečdalis standartinės 100 g šokolado plytelės.

JAV ir Danijos mokslininkų komanda tai nustatė, analizuodama duomenis iš Danijos dietos, vėžio ir sveikatos tyrimo. Dauguma iš 55 502 tyrimo dalyvių valgydavo pieniško šokolado, kuriame yra tik 30 proc. kakavos. Tyrėjų nuomone, sveikatai naudingesnis yra juodasis kartusis šokoladas, kuriame yra 70 proc. kakavos ir mažiau riebalų bei cukraus.

Be to, svarbūs yra ir kiti veiksniai, įskaitant gyvenimo būdą ir mitybą apskritai. Deja, iki šiol nerasta efektyvios priemonės nuo šios ligos, kuri pasižymi prieširdžių nereguliariu susitraukinėjimu ir kada nors gyvenime paliečia apie 25 proc. gyventojų. Jei jums reikia pasiteisinimo norint suvalgyti gabalėlį šokolado, štai ir turite jį.

Parengta pagal Heart, 2017; doi:10.1136/heartjnl-2016-310357

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


ŽYMĖS: medicinos naujienos, Šokoladas, kakava, prieširdžių virpėjimas, moksliniai tyrimai

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »


//Taip pat skaitykite »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar