Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2017 » Gruodžio » 21

Tyrimas parodė keistą fenomeną, kas bėgant metams darosi su vyrais ir moterimis

Gyvenimas nėra lengvas. Žmonėms sunku nuolat jaustis laimingiems, nes jų kelyje nuolat pasitaiko sunkių išbandymų. Senstant silpsta sveikata, retėja draugų ratas, o ir vaikai aplanko ne taip dažnai, kaip norėtųsi. Visgi, nepaisant to, 85-erių sulaukusios moterys dažnai yra laimingesnės nei prieš kelis dešimtmečius. Kodėl? Šią tiesą atskleidę mokslininkai tuo pačiu teigia, kad senstantiems vyrams tai yra bloga žinia.

moterys, laimė, vyrų, moterų, moterų laimė, sveikata

85 metų sulaukusios moterys dažnai tampa laimingesnėmis, nepaisant prastėjančios sveikatos.
©Ivan2010 (CC BY-SA 4.0) | commons.wikimedia.org

Anglijoje atlikta apklausa parodė, kad 85 moterų laimė dažnai auga, o to paties amžiaus vyrų - mažėja. Įdomu tai, kad šis fenomenas mažai susijęs su sveikata - 21 % šio amžiaus moterų turi stiprių protinės sveikatos problemų, nuo kurių kenčia tik 16 % bendraamžių vyrų. Vyrai rečiau sulaukia tokio amžiaus, tačiau tikriausiai nustebsite sužinoję, kad moterų laimė ir paauga būtent todėl, kad jų vyrai dažnai jau būna mirę. Kaip taip gali būti?

Mirtis, aišku, niekada nėra džiaugsmą ir pasitenkinimą nešantis dalykas. Tačiau moterų laimė auga ne todėl, kad jos džiaugiasi savo vyrų mirtimi, bet todėl, kad joms sumažėja rūpesčių. Moterų vaidmuo šeimoje, nepaisant kintančio visuomenės supratimo, didžiąja dalimi vis dar yra toks pat. Jos vis dar turi rūpintis vaikais ir, tenka pripažinti, savo vyrais. Moterys natūraliai yra labiau rūpestingos, todėl išėję vaikai joms kelia ne tik stresą, bet ir sumažina naštą namuose.

Tai patvirtina ir kiti tyrimai. Būtent ištekėjusios moterys dažniau serga depresija. Visgi, su laiku jų padėtis gerėja, nes mažėja rūpesčių našta. Iš pradžių dažniausiai miršta pagyvenę tėvai, tuomet namus palieka vaikai, o galiausiai, statistiškai, miršta vyras. Moterys gali atsikvėpti, net jei ir sveikata nebėra tokia, kokia buvo jaunystėje. Tuo tarpu vyrai tampa vis nelaimingesni.

Vyrų laimės lygis visą gyvenimą išlieka maždaug toks pat. Vyrams laimę teikia pasiekimai darbe, gera šeimos būklė, gebėjimas suteikti gerą gyvenimą kitiems. Tai tarsi leidžia pasijusti tam tikra prasme stipriais. Visgi, vėlyvuosiuose gyvenimo etapuose pasijusti stipriu yra vis sunkiau, todėl vyrų laimė nuolat mažėja.

Mokslininkai taip pat mano, kad senstant mažėja visuomenės spaudimas moterims. Jos nebėra spaudžiamos atrodyti gražiai, madingai rengtis ir atitikti tam tikrą standartą. Visgi, laimė priklauso ir nuo kitų dalykų. Tyrimas taip pat parodė, kad neturtingi žmonės yra ne tokie laimingi, nepriklausomai nuo amžiaus. Vėlgi, taip yra dėl streso ir rūpesčių.

technologijos

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
15.08.2020 laikas 12:27 Nuo skausmų gelbsti garstyčios ir medus
Skausmas baisiai išsekino. Matyt, ir mano veidas turėjo tokią skausmingą išraišką, kad viena pagyvenusi moteris, iš manęs pirkusi vaisius, paklausė, kas man. Papasakojau jai apie varginančius sąnarių skausmus.

Skaityti daugiau

15.08.2020 laikas 11:45 Paslaptingasis kolitas. Kaip gydyti kolitą?
Storosios žarnos gleivinės uždegimas - kolitas - laikomas vienu iš labiausiai paplitusių skrandžio ir virškinimo trakto susirgimų, ypač pagyvenusiems žmonėms. Tačiau šią ligą gaubia nemažai paslapčių, net ir gydytojai dar iki galo nesutaria, ką iš tiesų laikyti kolitu....

Skaityti daugiau

15.08.2020 laikas 10:59 Širdies aritmijos profilaktika ir gydymas
Skiriamos kelios aritmijos rūšys: sinusinė (tachikardija, bradikardija, ekstrasistolija), virpamoji prieširdžių arba skilvelių aritmija, paroksizminė tachikardija, širdies blokada.

Skaityti daugiau

14.08.2020 laikas 20:18 Miškuose pasirodė kažkas, kas žudo arklius
Per paskutines kelias visa Europos ir JAV žiniasklaidoje intensyviai buvo diskutuojama apie keistą, žiaurų arklio nužudymą Prancūzijoje.

Skaityti daugiau

14.08.2020 laikas 16:49 Skausmas krūtinės ląstoje: dusulys, pneumonija
Sergant pneumonija, skausmai krūtinės ląstos srityje gali būti paviršutiniai ir gilūs. Paviršutiniai skausmai atsiranda dėl tarpšonkaulinių raumenų uždegimo. Skausmai paprastai sustiprėja, giliai įkvėpus.

Skaityti daugiau

14.08.2020 laikas 16:11 Loch Neso pabaisa

Jau pusantro tūkstančio metų žmonės stengiasi sugauti Nesę, keistą gyvūną, neva gyvenantį Škotijos Loch Neso ežere. Anot metraščių, pirmą kartą šį povandeninį monstrą, labai panašų į priešistorinį pleziozaurą, pamatė net VI mūsų eros amžiuje. Nuo tų laikų juoda pabaisa su ilgu kaklu ir dviem kupr...

Skaityti daugiau