Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2017 » Gruodžio » 21

Tyrimas parodė keistą fenomeną, kas bėgant metams darosi su vyrais ir moterimis

Gyvenimas nėra lengvas. Žmonėms sunku nuolat jaustis laimingiems, nes jų kelyje nuolat pasitaiko sunkių išbandymų. Senstant silpsta sveikata, retėja draugų ratas, o ir vaikai aplanko ne taip dažnai, kaip norėtųsi. Visgi, nepaisant to, 85-erių sulaukusios moterys dažnai yra laimingesnės nei prieš kelis dešimtmečius. Kodėl? Šią tiesą atskleidę mokslininkai tuo pačiu teigia, kad senstantiems vyrams tai yra bloga žinia.

moterys, laimė, vyrų, moterų, moterų laimė, sveikata

85 metų sulaukusios moterys dažnai tampa laimingesnėmis, nepaisant prastėjančios sveikatos.
©Ivan2010 (CC BY-SA 4.0) | commons.wikimedia.org

Anglijoje atlikta apklausa parodė, kad 85 moterų laimė dažnai auga, o to paties amžiaus vyrų - mažėja. Įdomu tai, kad šis fenomenas mažai susijęs su sveikata - 21 % šio amžiaus moterų turi stiprių protinės sveikatos problemų, nuo kurių kenčia tik 16 % bendraamžių vyrų. Vyrai rečiau sulaukia tokio amžiaus, tačiau tikriausiai nustebsite sužinoję, kad moterų laimė ir paauga būtent todėl, kad jų vyrai dažnai jau būna mirę. Kaip taip gali būti?

Mirtis, aišku, niekada nėra džiaugsmą ir pasitenkinimą nešantis dalykas. Tačiau moterų laimė auga ne todėl, kad jos džiaugiasi savo vyrų mirtimi, bet todėl, kad joms sumažėja rūpesčių. Moterų vaidmuo šeimoje, nepaisant kintančio visuomenės supratimo, didžiąja dalimi vis dar yra toks pat. Jos vis dar turi rūpintis vaikais ir, tenka pripažinti, savo vyrais. Moterys natūraliai yra labiau rūpestingos, todėl išėję vaikai joms kelia ne tik stresą, bet ir sumažina naštą namuose.

Tai patvirtina ir kiti tyrimai. Būtent ištekėjusios moterys dažniau serga depresija. Visgi, su laiku jų padėtis gerėja, nes mažėja rūpesčių našta. Iš pradžių dažniausiai miršta pagyvenę tėvai, tuomet namus palieka vaikai, o galiausiai, statistiškai, miršta vyras. Moterys gali atsikvėpti, net jei ir sveikata nebėra tokia, kokia buvo jaunystėje. Tuo tarpu vyrai tampa vis nelaimingesni.

Vyrų laimės lygis visą gyvenimą išlieka maždaug toks pat. Vyrams laimę teikia pasiekimai darbe, gera šeimos būklė, gebėjimas suteikti gerą gyvenimą kitiems. Tai tarsi leidžia pasijusti tam tikra prasme stipriais. Visgi, vėlyvuosiuose gyvenimo etapuose pasijusti stipriu yra vis sunkiau, todėl vyrų laimė nuolat mažėja.

Mokslininkai taip pat mano, kad senstant mažėja visuomenės spaudimas moterims. Jos nebėra spaudžiamos atrodyti gražiai, madingai rengtis ir atitikti tam tikrą standartą. Visgi, laimė priklauso ir nuo kitų dalykų. Tyrimas taip pat parodė, kad neturtingi žmonės yra ne tokie laimingi, nepriklausomai nuo amžiaus. Vėlgi, taip yra dėl streso ir rūpesčių.

technologijos

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
29.11.2021 laikas 19:53 Įžymus gydytojas įspėja, kad COVID-19 vakcinos nužudo žmones, nors jų pagrindinės ligos atrodo kaip priežastis
Žymus Pietų Afrikos gydytojas, atlikęs svarbų vaidmenį kuriant ankstyvąjį COVID-19 gydymą, sakė, kad dabartinės vakcinų kampanijos turi vieną tikslą: "kontroliuoti ir išžudyti didelę dalį mūsų gyventojų, niekam neįtariant, kad buvome apnuodyti"....

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 19:09 Dešimt OMICRON "varianto" prognozių 2022 m. ir vėliau...
Žiniasklaidos isterija dėl omikrono "variantų" yra gryna fikcija. Tai ne kas kita, kaip 1984 m. Orvelo stiliaus psichologinio terorizmo operacija, sukurta siekiant išlaikyti pasaulio gyventojus pavergtus ir paklusnius, kol teroristinės vyriausybės vykdo savo pasaulines depopuliacijos / genocido prog...

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:16 Begalvių slėnis Kanadoje
Yra Žemėje vietų, kur dėl nesuprantamų priežasčių dingsta žmonės. Viena - iš jų - Begalvių slėnis Kanadoje. Pagal blogą reputaciją jis gali varžytis su Bermudų trikampiu.

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:14 Alternatyva prideginimui: gimdos kaklelio eroziją
Pastaruoju metu iš pacienčių moterų vis dažniau girdime apie gimdos kaklelio eroziją. Gaila, bet šia liga mūsų laikais serga ir suaugę moterys, ir visai jaunos merginos.

Skaityti daugiau

19.11.2021 laikas 19:18 "Bayer" vadovas sako, kad "covid" mRNA injekcijos yra "genų terapija", klaidingai parduodama kaip "vakcinos"
Stefanas Oelrichas (Stefan Oelrich), Bayer farmacijos padalinio prezidentas, neseniai vykusioje globalistų sveikatos konferencijoje tarptautiniams "ekspertams" prisipažino, kad abi Pfizer-BioNTech ir Moderna mRNA (angl. messenger RNA) "vakcinos" yra visai ne vakcinos, o užmaskuotos "ląstelių ir genų...

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:41 Receptai | Patiekalai Kalėdiniai sausainiai - tirpstantys seniai besmegeniai
Šiems sausainiams "seniams besmegeniams" galite naudoti tiek pirktinį meduolių prieskonių mišinį, tiek pasigaminti patys, sumaišę tarpusavyje šiuos ingredientus

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Rosettes (rozetės) - traškūs ir saldūs sausainiai
Tai tarsi tikras skonis sugrįžęs iš vaikystės… Labai gerai pamenu, kaip dar mano mama man kepdavo šiuos traškius, burnoje tirpstančius saldžius sausainius.

Skaityti daugiau

Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video)
18.11.2021 laikas 22:59 Receptai | Patiekalai Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video). Skanaus!

Skaityti daugiau