Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2017 » Gruodžio » 8

Žmogaus plaukai ir kiti patys bjauriausi maisto papildai

Mus visus sutampė nuo šleikštulio, kai sužinojome, apie taip vadinamą rožinę masę (kitaip – rožinės gleivės), kurios esama hamburgerių sudėtyje. Paskui mums papasakojo, kokia bjaurastimi apdorojami obuoliai ir kai kurie iš mūsų nustojo pirkti vaisius supermarketuose. Paskui atėjo eilė kenksmingiems maisto dažikliams, dedamiems į pusfabrikačius – ir vėl atsirado nemažai žmonių, kurie pakoregavo savo racioną.

Žmogaus plaukai ir kiti patys bjauriausi maisto papildai

Dėl viso to, laikui bėgant, pirkti saugų ir sveiką maistą darosi vis sunkiau. Labai gaila, bet maisto pramonė nepasako mums visos tiesos apie savo produkciją. Specialistai, dirbantys maisto pramonei, susirūpinę tuo, kad galutinis produktas būtų kiek galima pigesnis. Pasižiūrėkime tiesai į akis: daug kas iš to, ką mes laikome maistu, iš tikrųjų yra visiškai ne maistas.

Sekantį kartą, kai susiruošite į supermarketą pirkti produktų šeimai, atkreipkite dėmesį į šiuos ingridientus ant įpakavimo.

L-CISTEINAS

Minkštinantis priedas, dažnai naudojamas duonos gamyboje, jame nėra nieko kenksmingo, bet gaunamas jis dažniausiai iš plaukų. Taip taip! Iš žmogaus plaukų. Antras L-cisteino šaltinis – ančių plunksnos. Taip kad, jeigu nenorite valgyti plaukų, žiūrėkite, kad ant etiketės nebūtų nurodytas L-cisteinas.

„Popular Science“ pateikia štai tokią informaciją:

„Atvirai kalbant, didelė tikimybė, kad pusryčiaudami šiandien jūs valgėte žmogaus plaukus. Gamintojai naudoja L-cisteiną – sieros turinčią amino rūgštį, suteikiančią duonos gaminiams purumo ir sustiprinančią skonį. Kai kurie gauna tą medžiagą sintetiniu būdu ar iš ančių plunksnų, kai tuo tarpu kiti naudoja šiam tikslui žmonių plaukus. Galbūt skaitytojus nuramins tas faktas, kad po apdorojimo L-cisteiną galima laikyti pakankamai švariu ingridientu“.

CELIULIOZĖ

Ar teko skaityti ant etiketės, kad produkto sudėtyje esama celiuliozės pluošto? Jeigu taip, tai jums bus įdomu sužinoti, kad šis komponentas yra iš esmės ne kas kita, kaip medžio skiedros. Gamintojai mano, kad kadangi mediena yra „organinės kilmės“, tai pati tinkamiausia jai vieta – organiškame maiste. Celiuliozės pluošte galima rasti, pavyzdžiui, tokiuose produktuose kaip vafliai.

KLIJAI MĖSAI

Steikas, kurį vakar pagaminote vakarienei, greičiausiai buvo ne toks paprastas, kaip atrodė iš pirmo žvilgsnio. Negalima atmesti, kad tai mėsos nuopjovos, suklijuotos specialiais klijais. Į šių klijų sudėtį įeina transglutaminozė – fermentas, kurio esama kraujyje ir kuris turi savybę suklijuoti baltymus. Dar gerai, kad su šia medžiaga nesusijusios jokios grėsmės sveikatai. Tačiau, deja, išvengti kontakto su ja praktiškai neįmanoma, kadangi medžiaga naudojama šimtuose įvairiausių produktų, nenurodant jos buvimo ant etikečių.

„Prekybos konsultantų ir maisto pramonės specialistų vertinimais, nuo 11 iki 35 procentų mėsos, vištienos, žuvų ir kitų panašių produktų, kurie parduodami jau įpakuoti, sudėtyje galima aptikti transglutaminozės“ – rašo Seattle Times.

GAMTINIAI AROMATIZATORIAI

Daug kas sutiks, kad sintetiniai saldikliai yra kenksmingi, bet ar žinote, kad natūralūs aromatizatoriai gali pridaryti ne mažiau žalos nei dirbtiniai? Į natūralių aromatizatorių sudėtį neretai įeina eksaitotoksinai. Ir jeigu norite išlaikyti normalų svorį bei stiprią imuninę sistemą, neverta pirkti maisto, ant kurio etikečių nurodyti natūralūs dažikliai.

Būtent dėl eksaitotoksinų kaltės jūs negalite nustoti valgyti. Ar susimąstėte kada nors, kodėl neįmanoma suvalgyti tiktai vieno čipso arba tiktai vieno sausainio? Kodėl rankos pačios tiesiasi paimti antrą? Arba kodėl skonis išsisaugo atmintyje ir nduoda ramybės, reikalaudamas naujos porcijos? Viso to kaltininkas – eksaitotiksinas.

BAKTERIOFAGAI

2006 metais Amerikos Produktų kontrolės valdyba leido apdoroti mėsą virusu, kuris gali pasirinktinai naikinti bakterijų ląsteles ir kovoti su listerija (lazdelių pavidalo bakterijos, sukeliančios pavojingus susirgimus). Kalbant normaliai, buvo duotas leidimas užveisti mėsoje mikroskopinius vabzdžius. Ant pakuotės jūs, žinoma, nepamatysite įspėjimo, kad mėsa apdorota panašiu būdu.

TITANO DIOKSIDAS

Titano dioksidas – mineralas, kuris priduoda produktui baltumą. Šią medžiagą galite aptikti kur tik norite – nuo dažų ir įdegio kremo iki nuriebinto pieno. Nors oficialiai medžiaga laikoma nekenksminga, daugelis tyrinėtojų įrodė, kad taip nėra. 2006 metais Amerikos onkologų draugija klasifikavo šį mineralą kaip „galimą kancerogeną“, kuris gali paskatinti vėžinius auglius. Taip kad geriau vengti produktų, kuriuose esama titano dioksido.

***

Nepasitikėkite aklai viskuo, ką jums aiškina maisto gamintojai. Jeigu paėmėte nuo lentynos pakuotę su produktu ir jo sudėtyje pastebėjote bent vieną iš čia išvardintų ingridientų, padėkite produktą atgal. Ir jeigu dar neturite nuosavos lysvės, tai dabar pats laikas ją susikasti.

Išvertė: versijos.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
15.08.2020 laikas 12:27 Nuo skausmų gelbsti garstyčios ir medus
Skausmas baisiai išsekino. Matyt, ir mano veidas turėjo tokią skausmingą išraišką, kad viena pagyvenusi moteris, iš manęs pirkusi vaisius, paklausė, kas man. Papasakojau jai apie varginančius sąnarių skausmus.

Skaityti daugiau

15.08.2020 laikas 11:45 Paslaptingasis kolitas. Kaip gydyti kolitą?
Storosios žarnos gleivinės uždegimas - kolitas - laikomas vienu iš labiausiai paplitusių skrandžio ir virškinimo trakto susirgimų, ypač pagyvenusiems žmonėms. Tačiau šią ligą gaubia nemažai paslapčių, net ir gydytojai dar iki galo nesutaria, ką iš tiesų laikyti kolitu....

Skaityti daugiau

15.08.2020 laikas 10:59 Širdies aritmijos profilaktika ir gydymas
Skiriamos kelios aritmijos rūšys: sinusinė (tachikardija, bradikardija, ekstrasistolija), virpamoji prieširdžių arba skilvelių aritmija, paroksizminė tachikardija, širdies blokada.

Skaityti daugiau

14.08.2020 laikas 20:18 Miškuose pasirodė kažkas, kas žudo arklius
Per paskutines kelias visa Europos ir JAV žiniasklaidoje intensyviai buvo diskutuojama apie keistą, žiaurų arklio nužudymą Prancūzijoje.

Skaityti daugiau

14.08.2020 laikas 16:49 Skausmas krūtinės ląstoje: dusulys, pneumonija
Sergant pneumonija, skausmai krūtinės ląstos srityje gali būti paviršutiniai ir gilūs. Paviršutiniai skausmai atsiranda dėl tarpšonkaulinių raumenų uždegimo. Skausmai paprastai sustiprėja, giliai įkvėpus.

Skaityti daugiau

14.08.2020 laikas 16:11 Loch Neso pabaisa

Jau pusantro tūkstančio metų žmonės stengiasi sugauti Nesę, keistą gyvūną, neva gyvenantį Škotijos Loch Neso ežere. Anot metraščių, pirmą kartą šį povandeninį monstrą, labai panašų į priešistorinį pleziozaurą, pamatė net VI mūsų eros amžiuje. Nuo tų laikų juoda pabaisa su ilgu kaklu ir dviem kupr...

Skaityti daugiau