Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2018 » Vasario » 25

Kadagiai - natūralus gamtos vaistas

Kadagiai – unikalūs gydomieji augalai, apie kuriuos senovės raštuose buvo rašoma kaip apie vienus iš seniausių patikrintų vaistinių augalų.

Paprastasis kadagys – kiparisinių šeimos daugiametis, visžalis, 3–4 m aukščio krūmas ar net 15 m aukštį pasiekiantis medis. Auga lėtai ir gyvena net iki 2 000 metų. Derėti pradeda maždaug dešimtaisiais metais ir dera kas 3–5 metus.

kadagiai, kadagio uogos, natūralus vaistas, paranormal.lt

Kadagiai paplitę visoje mūsų šalies teritorijoje. Kadagių kankorėžius, dažniausiai vadinamus uogomis, galima rinkti visus metus (tik subrendusius, melsvai juodus), bet tinkamiausi yra surinkti vėlyvą rudenį. Ūglius ir šakeles taip pat galima skinti ištisus metus, bet arbatai jie geriausiai tinka žiemai baigiantis – tada būna vitaminingiausi.

Gydomosios savybės

Paprastųjų kadagių preparatai pasižymi tonizuojamuoju, stiprinamuoju, uždegimo malšinamuoju ir fitoncidiniu poveikiu. Jie išskiria daug lakiųjų medžiagų – fitoncidų, naikinančių bakterijas. Hektaras kadagyno per parą išskiria tiek fitoncidų, kad jų užtenka bakterijoms iš didelio miesto oro pašalinti, tačiau žydėjimo metu kadagynų reikėtų vengti, nes šių augalų žiedadulkės gali sukelti alergiją.

Kadagių preparatai skatina šlapimo ir tulžies skyrimąsi, dezinfekuoja šlapimtakius, padeda atsikosėti, gerina virškinimą, slopina rėmenį ir pilvo pūtimą, žadina apetitą. Jais gydomos dėl inkstų ir širdies veiklos nepakankamumo patinusios kūno vietos, lėtinis pielonefritas ir cistitas, inkstų ir šlapimo pūslės akmenligė, tulžies pūslės ir kepenų ligos, lytinės funkcijos sutrikimai. Išoriškai naudojamas kadagių aliejus malšina skausmus.

Šių augalų uogos tinka mėsos, žuvų patiekalams, marinatams, alui ir girai, rauginamiems kopūstams ir burokėliams paskaninti. Dėl malonaus savito eterinių aliejų kvapo jos naudojamos ir parfumerijos srityje.

Dėmesio! Kadagių preparatų patariama vartoti ne ilgiau kaip 4 savaites (reikia daryti pertrauką), antraip gali būti sudirgintas inkstų audinys. Prieš vartojant kadagių preparatų būtina pasitarti su gydytoju, nes jie gali sukelti inkstų ir virškinamojo trakto uždegimą, vėmimą ar net apsinuodijimą. Kadagių aliejų taip pat reikėtų naudoti atsargiai, nes jis gali stipriai sudirginti odą. Kadagių preparatų derėtų vengti nėščioms moterims.

Antpilai ir nuovirai

* Šlapimo skyrimąsi skatina toks antpilas: šaukštelį džiovintų kadagių uogų užpilkite stikline verdančio vandens, uždenkite ir palikite 15 min. nusistoti, paskui nukoškite. Antpilo gerkite po šaukštą 3 kartus per dieną.

* Jei sergate šlapimo pūslės uždegimu, skrandžio ir kepenų ligomis, susmulkinkite 10–12 kadagių uogų, užpilkite stikline verdančio vandens, uždenkite ir palikite 2 val. nusistoti, paskui nukoškite. Antpilo gerkite po šaukštą 3 ar 4 kartus per dieną.

* 10 g kadagių uogų užpilkite stikline verdančio vandens, uždenkite ir pakaitinkite verdančio vandens vonelėje 10 min., palikite atvėsti, paskui nukoškite, uogas nuspauskite ir įpilkite virinto vandens tiek, kad pasiektų pirminį tūrį. Nuoviro gerkite po šaukštą 3 ar 4 kartus per dieną, jei vargina lėtinis šlapimo pūslės uždegimas, inkstų akmenligė, skrandžio ir kepenų ligos.

* Sergant viršutinių kvėpavimo takų ligomis gali pagelbėti toks kadagių uogų nuoviras: šaukštą žaliavos užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens, pavirkite 20 min. ant mažos ugnies, paskui nukoškite. Gerkite po šaukštą 3 kartus per dieną, jei kamuoja bronchitas, tracheitas, laringitas, kosulys. Be to, šis nuoviras šalina iš vidurių gleivėtas vandeningas išskyras.

* Nuoviras hipertenzijai gydyti: susmulkinkite ir sumaišykite po 10 g kadagių uogų ir avižų bei 5 g paprastųjų varpučių šaknų, užpilkite litru vandens ir ant mažos ugnies virkite, kol liks 750 ml skysčio. Taip paruoštą nuovirą išgerkite per dieną mažais gurkšneliais.

Skausmams malšinti

* Jei vargina migrena, sutraiškykite 3 ar 4 kadagių uogas ir užpilkite puodeliu verdančio vandens, uždenkite ir palikite 5 min. pritraukti, paskui nukoškite. Kadagių uogų arbatos gerkite mažais gurkšneliais po puodelį 3 ar 4 kartus per dieną, kol pagerės sveikata.

* Vaistinių augalų arbata sergantiesiems podagra: sumaišykite po 1 dalį kadagių uogų ir beržų lapų ir 2 dalis trispalvių našlaičių žolės, šaukštą mišinio užpilkite puodeliu verdančio vandens, uždenkite ir palikite 10 min. pritraukti, paskui nukoškite. Kasdien tokios arbatos gerkite po 2 puodelius tarp pagrindinių valgių, kol pagerės sveikata. Ši arbata skatina šlapimo skyrimąsi, o joje esanti salicilo rūgštis malšina skausmą.

* Tepalas reumatoidinio artrito sukeltiems skausmams mažinti: sumalkite kavamale ir sumaišykite laurų lapelių ir kadagių spyglių santykiu 6:1, mišinį suberkite į sviestą (jo turi būti 2 kartus daugiau nei miltelių) ir gerai išmaišykite. Šiuo tepalu trinkite skaudančius sąnarius.

Naudingosios uogos

* Nemalonų burnos kvapą naikina džiovintos kadagių uogos. Be to, jas patogu vartoti, kai esate kelyje ar valgote ne namuose, nes mažų uogų galite įsidėti į bet kokią rankinę ar kišenę. Pavalgę gerai sukramtykite 3–5 kadagių uogas.

* Jei graužia rėmuo, sukramtykite 10–15 kadagių uogų (tinka ir pankolių ar garstyčių sėklos).
* Kadagių uogos gydo dantenų uždegimą: kasdien sukramtykite po 2 ar 3 kadagių uogas. Sukramtę išspjaukite, nes kadagių sultys gali pakenkti inkstams.

Kadagių aliejus

Kadagių aliejus naudojamas kaip antibakterinė ir žaizdų gydomoji priemonė, taip pat juo gydomos odos opos, neuralgija, paralyžius, jis skatina odos ląstelių regeneraciją, veiksmingai malšina skausmus. Sergant reumatu, radikulitu, podagra skaudančias kūno vietas patariama tepti kadagių aliejumi. Jį galite naudoti ir gydomosioms vonioms.

Jei nepavyko išvengti peršalimo:

* porą lašų kadagių aliejaus užlašinkite ant popierinės servetėlės, padarykite iš jos nedidelį gniužulėlį, laikykite prie veido (neliesdami burnos) ir kvėpuokite tai pro nosį, tai pro burną;
* naudokite kadagių aliejų inhaliacijai atlikti.

Kadagių aliejaus galite pasigaminti patys: į indą suberkite pusę stiklinės kadagių uogų, užpilkite saulėgrąžų arba alyvuogių aliejumi ir 3–4 val. kaitinkite verdančio vandens vonelėje. Šią procedūrą kartokite 3 dienas, paskui aliejų nukoškite. Tiesa, kadagių aliejaus galite pasigaminti ir paprasčiau: šaukštą kadagių uogų užpilkite stikline alyvuogių aliejaus ir palikite tamsioje vietoje 2 savaites nusistoti, paskui nukoškite.

Kadagiai – seniausi mūsų sveikatos saugotojai

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
22.09.2019 laikas 15:04 Receptai Bulvių duona
Bulves su lupenomis išvirkite pasūdytame vandenyje. Mieles ištrinkite su cukrumi. Į šią masę įdėkite 2 arbatinius šaukštelius miltų, išmaišykite ir atidėkite. Nulupkite lupenas ir sutrinkite bulves ir t.t. Skanaus!...

Skaityti daugiau

06.10.2019 laikas 18:42 Receptai Ypatingai Skanus Omletas Prancūziškai

Ypatingas skanus negi profesionalūs virėjai kartais nesugeba pagaminti tinkamai šio patiekalo. Todėl reikia žinoti šio recepto smulkmenas ir paslaptis. Šiandien jūs sužinosite, kaip pagaminti švelnų ir skanų prancūzišką omletą ...

Skaityti daugiau

15.06.2019 laikas 21:34 Receptai Pyragėliai su obuolių įdaru

Skanūs, lengvai ir greitai pagaminami, pyragėliai su obuolių įdaru. Gaminame. Pyragėliai su obuolių įdaru

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau