Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2019 » Spalio » 11

Kiek Ilgiausiai Galėtų Išgyventi Žmogus?

Žmonės visais laikais ieškojo gyvybės eliksyro, kuris leistų gyventi amžinai - ir iš dalies jis buvo atrastas kartu su medicina, kuri leido ženkliai pailginti žmonių gyvenimo trukmę. Tačiau ar technologijoms ir medicinai ir toliau sparčiai tobulėjant, yra realu dabartinę žmonių gyvenimo trukmę prailginti dar labiau? Į tai pamėgino atsakyti mokslininkai.

2016 metais mokslininkai iš Alberto Einšteino Medicinos koledžo Niujorke paskelbė apie tyrimą, kurio metu buvo nustatyta žmogaus gyvenimo trukmės riba. Jų tyrime, kuris buvo publikuojamas žurnale „Nature“ mokslininkai apskaičiavo, kad maksimali vidutinė žmogaus gyvenimo trukmė yra 115 metų.

Šiuos skaičius patvirtina 2017 metais Tilburgo ir Roterdamo Erasmuso universitetų atliktas tyrimas. Jo metu buvo nustatyta, kad vyrų vidutinės gyvenimo trukmės „lubos“ yra 114,1 metai, o moterų – 115,7 metai. Šie skaičiai yra itin artimi Alberto Einšteino Medicinos koledže atlikto tyrimo rezultatams. Anot Johno Einmahlio iš Tilburgo universiteto bei Laurens de Haan iš Roterdamo Erasmuso universiteto, žmonių gyvenimo trukmė jau pasiekė savo ribas - nepaisant geresnės mitybos, medicininės priežiūros bei pagerėjusios gyvenimo kokybės, nulėmusių ilgesnę gyvenimo trukmę.

J.Einmahlis pasakoja, kad žmonės vidutiniškai gyvena ilgiau, tačiau patys seniausi žmonės per pastaruosius 30 metų nepasiekia didesnio amžiaus. Anot jo, tai yra tam tikra siena. Tiesa, jis pripažįsta, kad vidutinė gyvenimo trukmė padidėjo, o vien Nyderlanduose žmonių, kurie pasiekia 95 metų amžių per šį laikotarpį, patrigubėjo. Nepaisant to, maksimalios „lubos“ nepakito.

J.Einmahlis ir jo kolegos pasinaudojo Ekstremalių verčių teorijos statistika, kad išanalizuotų 75 000 mirusių olandų duomenis. Kiekvieno iš šių tiriamų žmonių tikslus amžius buvo užfiksuotas jų mirties metu. Mokslininkai tyrinėjo laikotarpį nuo 1986 iki 2015 metų, o tai leido pastebėti tendenciją, kad per šiuos metus maksimalus žmonių amžius nepadidėjo.

Nors abu atlikti tyrimai gavo beveik identiškus rezultatus, Nyderlandų mokslininkai pažymėjo, kad 2016 metais atliktas tyrimas rėmėsi ydinga statistika. Tuo tarpu jų atliktas tyrimas parodė, kad daugmaž yra aiški maksimalaus vidutinio amžiaus riba.

Tiesa, nei vienas iš šių tyrimų neatsižvelgė į aibę naujų tyrimų, susijusių su ilgaažmiškumu ir senėjimo sustabdymo procesu. Mokslas apie žmogaus amžiaus prailginimą pastaruoju metu tapo itin populiarus. Išvis, nemaža dalis mokslininkų ėmė manyti, kad senėjimas yra tarsi liga, kuri turėtų būti gydoma. Didžiausia pažanga šioje srityje yra susijusi su biotechnologijomis ir genetika, ypač naudojant taisyklingai petrauktaus trumpai susitelkusius palindrominius pasikartojimus (angl. CRISPR).

Pažanga daroma ir srityse, kuriose kovojama su ligomis, susijusiomis su senyvu amžiumi - ypač Alzheimeriu. Su šias ligas gydančiais vaistais jau atliekami klinikiniai tyrimai, o tyrimai laboratorijose su pelėmis parodė, kad galima efektyviai pašalinti senėjimo ženklus. Kad pagreitintų senėjimą stabdančių priemonių kūrimą, viena laboratorija net pasitelkė dirbtinį intelektą.

Mokslininkams dedant tiek daug pastangų, jau netolimoje ateityje gali būti, kad atrasime taip ieškomą „jaunystės fontaną“. Tiesa, vienas mokslininkas pasakė: „Taip, mes tikriausiai prailginsime žmogaus gyvenimą - tačiau jeigu išgirsite žodį nemirtingumas, tuomet bėkite. Nėra jokio vaisto, kuris galėtų jums tai suteikti“.

Parengta pagal Futurism.com Publikuoja: lrytas.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
22.05.2022 laikas 13:57 ECDC bomba: "Beždžionių raupų protrūkis, atrodo, nutekėjo iš Ukrainos laboratorijos

Dabartinis beždžionių raupų protrūkis kilo iš biologinio ginklo laboratorijos Ukrainoje, pranešė Europos ligų kontrolės centro šaltinis.

Skaityti daugiau

22.05.2022 laikas 13:29 Popiežius Viganò: Pasaulinės sveikatos organizacijos sutartis yra išpuolis prieš nacionalinį suverenitetą, "pasaulinio perversmo" dalis

Pasaulinis sveikatos valdymas yra vienas iš pagrindinių naujosios pasaulio tvarkos elementų, todėl jį reikia atmesti ir jam priešintis.

Skaityti daugiau

22.05.2022 laikas 12:28 Pasaulio sveikatos organizacijos pandemijos sutartis reiškia demokratijos pražūtį?

Sekmadienį, gegužės 22 d., Ženevoje (Šveicarija) prasidėjus savaitės trukmės susitikimui, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir Pasaulio ekonomikos forumas (WEF) tęsia išpuolį prieš demokratiją.

Skaityti daugiau

22.05.2022 laikas 08:37 Buvęs policininkas, kurį nužudė Buffalo šaulys, buvo ką tik išradęs ‘vandeniu varomą variklį’

Buvęs policijos apsaugos darbuotojas, kurį šeštadienį nužudė Bafalo prekybos centro šaulys, neseniai kalbėjo apie "naujai atrastą energijos šaltinį" ir užpatentavo sistemą, leidžiančią transporto priemonėms važiuoti ne benzinu, o vandeniu.

...

Skaityti daugiau

21.05.2022 laikas 20:50 PSO šaukia skubų posėdį, nes beždžionių raupų virusas išplito visame pasaulyje

Pasaulio sveikatos organizacija šaukia svarbiausių ekspertų grupę į skubų susitikimą dėl tebesitęsiančio beždžionių raupų protrūkio.

Skaityti daugiau

20.05.2022 laikas 08:06 Receptai | Patiekalai Sluoksniuotos tešlos pyragėliai su pievagrybiais (video)

Į įkaitintą keptuvę pilkite aliejų ir dėkite sviestą. Suberkite pusžiedžiais pjaustytus svogūnus ir apkepkite 5 minutes. Suberkite cukrų, žiupsnį druskos ir kepkite dar 15 minučių, kol svogūnai susikaramelizuos. Atidėkite į šalį.

...

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:12 Receptai | Patiekalai Konservuotų žirnelių sriuba su mėsos kukuliais
Galima sakyti, kad niekada į mėsos faršą aš nededu šviežio česnako. Iš anksto neapdorotas termiškai, po to kepant arba troškinant patiekalą, jis suteikia (bent jau mano asmenine nuomone) nelabai kokį skonį.

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:05 Receptai | Patiekalai Keptas maskarponės sūrio pyragas su sausainiais ir kondensuotu pienu
Šį keptą maskarponės sūrio pyragą su kondensuotu tikrai pagamins net virtuvėje tik pradedantys naujokai. Šaldytuve atvėsintam desertui dar daugiau gaivos suteiks šviežios uogos - visi smaližiai garantuotai paprašys dar vieno gabaliuko....

Skaityti daugiau