Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Liepos » 5

Kokia dieta ir mityba tinka atskiroms amžiaus grupėms

20–30 m. Daugumai šis gyvenimo laikotarpis pats aktyviausias. Nėra laiko galvoti apie sveiką mitybą, nes visą laiką suryja mokslai, karjera, draugai, meilės santykiai, maži vaikai ir kiti kasdieniai rūpesčiai.

Dažnai užkandžiaujama pakelės kavinėse ar greitai paruošiamais pusgaminiais. Nors šiuo gyvenimo laikotarpiu medžiagų apykaita aktyvi ir svoris vis dar nėra linkęs didėti, būtina rūpintis sveika mityba, nes ji taps pagrindu sėkmingai ateičiai.

Jeigu būdami tokio amžiaus įprasite sveikai maitintis, vėliau neturėsite bėdų dėl antsvorio ir galėsite džiaugtis puikia sveikata. Šiuo gyvenimo etapu svarbiausia pasirūpinti, kad organizmui netrūktų jokių vitaminų ir mineralinių medžiagų.

Patartina vartoti daugiau skaidulinio maisto. Per dieną organizmui reikia apie 18 g skaidulų, tačiau vidutiniškai suaugęs žmogus jų gauna vos 12 g. Be to, būtina mažinti suvartojamą druskos kiekį. Per dieną jos reikėtų gauti ne daugiau kaip 6 g. Antraip organizme sutriks skysčių pusiausvyra ir kaupsis kenksmingosios medžiagos.

dieta, amžius, mityba, paranormal.lt

30–40 m. Dauguma vis dar nejaučia jokių sveikatos sutrikimų ir yra energingi. Sveika mityba vis dar lieka antrame plane. Tačiau organizmo reakcijos pamažu lėtėja, atsiranda pirmieji senėjimo požymiai.

Sulėtėja medžiagų apykaita, todėl neretas pastebi, kad nors valgo tiek pat, kiek anksčiau, pradeda didėti svoris. Šiuo gyvenimo metu svarbu atidžiau rinktis maisto produktus, saikingiau mėgautis saldumynais, riebiais patiekalais, užkandžiais.

Derėtų daugiau valgyti produktų, kuriuose yra antioksidantų. Jie saugo nuo žalingo aplinkos poveikio ir stabdo senėjimo procesus. Būtinas ir sportas, nes jis palaiko normalią medžiagų apykaitą.

40–50 m. Gyvenimas tampa kur kas sėslesnis nei anksčiau. Dar labiau sulėtėja medžiagų apykaita. Ar žmogus rūpinasi savo mityba, iškart matyti iš jo figūros. Nebegalima atlaidžiai žiūrėti į tai, kas patenka į skrandį.

Patariama apskritai atsisakyti saldumynų, juos keisti šviežiais ar džiovintais vaisiais. Verčiau nebepiktnaudžiauti keptu, rūkytu ar riebiu maistu. Kasdienį suvartojamų kalorijų kiekį reikėtų sumažinti apie 100 kcal, o jeigu norite sulieknėti – keliais šimtais.
Neišsiversite ir be sporto. Galite rinktis bet kokią aktyvią veiklą, kuri jums teikia džiaugsmo.

50 m. ir daugiau. Medžiagų apykaita labai sulėtėjusi, jėgų aktyviai veiklai gerokai mažiau nei jaunystėje. Nieko keisto, kad kūną dengia riebaliukų sluoksnis. Natūralu, kad nebeatrodote kaip anksčiau, tačiau nenorėdami per anksti susenti, privalote susidaryti griežtą mitybos planą.

Nuo šiol kalorijų reikia suvartoti dar mažiau. Priklausomai nuo savo gyvenimo būdo turėtumėte atsisakyti 200–500 kcal. Būtina derinti produktus, nes virškinimo sistemai darosi vis sunkiau apdoroti įvairų maistą. Prastėja sveikata, todėl reikia pasirūpinti, kad organizmui netrūktų svarbiausių maisto medžiagų. Reikėtų valgyti visokių maisto produktų, bet saikingai.

Mes grojame Jums 90s-eurodance RADIO NR. 1 LietuvojeKlausyk internetu visą parą ir bendrauk ...
Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Čia galite rašyti savo paranormalų nutikimą, pranešimą spaudai, reklaminį straipsnį, istorijas, pamąstymus, sveikatos patarimą, receptą... Prisijunkite ir rašykite!

Niekas neišdrįso palikti komentarą.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar