Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Rugpjūčio » 25

Epidemiologai įvardino «patį kenksmingiausią» produktą

Taip teigia Freiburgo universiteto prevencijos ir auglių epidemiologijos instituto direktorė bei Harvard TH Chan Visuomenės sveikatos mokyklos profesorė Karin Michels. Jos teiginiai internete sukėlė nemažą sąmyšį.

Profesorės paskaitos pavadinimas yra „Kokosų aliejus ir kitos mitybos klaidos“. Jos metu K. Michels labai aiškiai pareiškia, kad vartoti kokosų aliejų nėra sveika. Beje, kokosų aliejaus kaip supermaisto statusą praėjusiais metais šiek tiek paklibino Amerikos širdies ligų gydytojų asociacija, atnaujinusi savo gaires ir rekomendavusi žmonėms vengti kokosų aliejaus dėl jo sudėtyje esančių sočiųjų riebalų rūgščių.

kokosų aliejus, mityba, moksliniai tyrimai

„Kokosų aliejus yra tikri nuodai“

K. Michels žengė dar drąsesnį žingsnį ir rekomendavo vengti šio produkto, pareikšdama, kad „kokosų aliejus yra gryni nuodai“ ir „vienas blogiausių maisto produktų, kuriuos galima valgyti“.

Nėra mokslinių tyrimų, įrodančių, kad kokosų aliejaus vartojimas turi didelės naudos sveikatai. Pasak K. Michels, kokosų aliejus yra net pavojingesnis už kiaulės taukus, nes jo sudėtyje yra beveik vien tik sočiosios riebalų rūgštys, kurios kemša kraujagysles.

Apie tai, kad produkte yra daug sočiųjų riebalų rūgščių, galima spręsti iš to, jog produktas netirpsta kambario temperatūroje, kaip būna su sviestu ar taukais. Kadangi jame yra daug nesočiųjų riebalų rūgščių, ekspertai rekomenduoja vartoti alyvuogių ar rapsų aliejų. Taip pat sveikatai naudingas ir linų sėmenų aliejus, nes jame yra daug omega-3 riebiųjų rūgščių, tačiau jis netinkamas maistui ruošti.

Nors K. Michels nevadina kitų „supermaistu“ laikomų produktų, kaip aliejinės kopūstpalmės (acai) uogų, ispaninio šalavijo (čija) sėklų ar japoniškos matcha arbatos, kenksmingais, ji mano, kad jie yra neefektyvūs, nes daugeliu atvejų maistinių medžiagų, dėl kurių jie smarkiai giriami, mes galime gauti gerokai paprasčiau iš tokių produktų kaip morkos, vyšnios ir abrikosai.

„Esame gerai ir pakankamai aprūpinti“, – sakė ji.

Ar sotieji riebalai tikrai yra nesveika?

Dauguma mokslininkų sutaria, kad alyvuogių ar sėmenų aliejus gali būti svarbi sveikos mitybos dalis. Nors mokslinis pasaulis vis dar diskutuoja, ar sočiosios riebalų rūgštys tikrai yra tokios blogos, kai kurie mokslininkai yra įsitikinę, kad taip ir yra.

Tačiau Amerikos klinikinės mitybos žurnale aprašytas vienas mokslinis tyrimas parodė, kad reguliariai sūrio, nenugriebto pieno ir kitų riebių pieno produktų, kuriuose iš esmės yra daug sočiųjų riebalų rūgščių, vartojantiems žmonėms nėra didesnė rizika mirti nuo širdies smūgio, insulto ar kitų ligų, lyginant su žmonėmis, kurie vengia šių produktų.

kokosų aliejus, mityba, moksliniai tyrimai

Kitas žurnale „The Lancet“ aprašytas aštuoniolikoje šalių atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 135 tūkst. žmonių, parodė, kad vartojant daug riebalų, tačiau mažai angliavandenių, mirties rizika sumažėja 23 proc. Ir taip pat buvo konstatuota, kad šis teigiamas poveikis nekinta, nepaisant to, ar vartojama sočiųjų ar nesočiųjų riebalų rūgščių.

Tad koks galutinis verdiktas dėl kokosų aliejaus? Dauguma tarptautinių mitybos gairių rekomenduoja saikingai vartoti sočiųjų riebalų. Kaip sakoma, viskas priklauso nuo kiekio. Jeigu jums labai patinka kokosų aliejus, tiesiog vartokite jį saikingai.

Naujienos

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
27.02.2020 laikas 08:00 Ar Maldos stiprina mus fiziškai?
Krikščionys dažnai sako vienas kitam: „AŠ melsiuos už tave!“ Bet krikščionys dažnai yra aštriai kritikuojami dėl tikėjimo Dievu ir tokių svarbių dalykų kaip jų sveikata patikėjimu antgamtiniam gydytojui. Jie nori melstis vienas už kitą. O viskas todėl, kad dar nuo neatmenamų laikų egzistuoja viena...

Skaityti daugiau

26.02.2020 laikas 20:37 Jolanta Blažytė: Kaškas Sėja Panika?

„Būsime 5G technologijos diegimo lyderiai“, - garsiai ištrimituoja mūsų tautos išrinktieji ir tyliai „prakiša“ sveikatos apsaugos ministro įsakymą, leidžiantį Lietuvoje elektromagnetinės taršos normas padidinti 10 kartų. Čia pat pasipila reklaminės „fanfaros“ a...

Skaityti daugiau

26.02.2020 laikas 18:02 Japonijoje mirė seniausias žemės gyventojas
Japonijoje mirė oficialiai seniausiu pripažintas pasaulio vyras. Chitetsu Watanabei buvo 112 metų, antradienį pranešė japonų žiniasklaida. 1907-aisiais gimęs japonas tik prieš dvi savaites gavo Gineso rekordų knygos sertifikatą, liudijantį, kad jam priklauso seniausio planetoje vyro titulas....

Skaityti daugiau

26.02.2020 laikas 08:01 Burokėlis: kaip išsaugoti naudingiausias savybes?

Burokėlis – tikras mūsų daržo karalius. Juk jodo jame daugiau nei kitose daržovėse, vitamino C kiekiu jis dvigubai lenkia morką, stimuliuoja ląstelių augimą, stipriną odą, nagus ir plaukus. Senovės graikai burokėlius pirmiausia naudojo medicinoje, tik tuomet sugalvojo išbandyti maiste, taig...

Skaityti daugiau

25.02.2020 laikas 20:56 Visur aplinkui permatomos sferos!
Lonas Strikleris, anomalių reiškinių tyrinėtojas iš Baltimorės (JAV), nelabai seniai gavo elektroninį laišką nuo Polo Kočreino, gyvenančio Australijoje, Perto mieste. Polas savo laiške pasakojo, kad jam jau tiesiog įgriso skraidančios permatomos sferos, ir prašė jam padėti rasti tokį žmogų, kuris su...

Skaityti daugiau

25.02.2020 laikas 20:00 Kodėl turėtumėte valgyti daugiau brokolių?

Miniatiūrinį medį primenanti daržovė kadaise lietuviams buvo neįprasta, netgi egzotiška. Šiandien brokolis yra viena populiariausių daržovių ant kasdienio stalo, kurį žmonės renkasi ne tik dėl jo skonio.

Skaityti daugiau