Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2017 » Gruodžio » 19

Mikrobiologė palygino penkis bakterijų žudikus: tikrai veiksmingas tik vienas

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centre mikrobiologė dr. Eglė Lastauskienė atliko paprastą eksperimentą, kurio rezultatai išaiškino, kas iš tikrųjų geriausiai kovoja su bakterijomis, o kas mikroorganizmų naikintojais tituluojami be reikalo.

citrina, degtinė, česnakas, bakterijas, imbieras, moksliniai tyrimai

Česnakas, svogūnas, citrina, imbieras, degtinė – liaudyje dažnai girdime tikinimus, jog esą būtent šie produktai geriausiai atbaido ar net išnaikina bakterijas.

Mikrobiologė dr. E. Lastauskienė, atlikusi nesudėtingą ir greitą eksperimentą, parodė, kas iš tikrųjų geriausiai kovoja su bakterijomis.

Į laboratorinius šulinėlius mikrobiologė pasėjo bakterijų ir mieliagrybių, kurie dažniausiai sukelia peršalimo ligas ir nuolat gyvena su žmonėmis.

Staphylococcus aureus – pagrindinis peršalimo sukelėjas. Tai viena iš pagrindinių bakterijų, labai paplitusi, gyvena kartu su mumis, kaip natūralios mikrofloros dalis, tačiau kai kuriais atvejais jis gali sukelti ligas.

Escherichia coli – bakterija, kuri gyvena su mumis, tam tikrais atvejais gali virsti „piktomis“ ir sukelti ligas.

Candida mieliagrybiai randami ant mūsų odos. Jei silpnėja žmogaus imunitetas, candidos pradeda sparčiai kolonizuotis, sukelia įvairias kandidozes, o tai yra grybelis“, – bakterijas ir mieliagrybius, kurie buvo naudojami eksperimente, pristatė mikrobiologė dr. E. Lastauskienė.

Į kiekvieno mikroorganizmo laboratorinį šulinėlį mikrobiologė įlašino česnako, svogūno, citrinos, imbiero sulčių bei degtinės.

Šulinėliai parai buvo sudėti į 30 laipsnių Celsijaus terpę.

Po 24 val. mikrobiologė dr. E. Lastauskienė išėmė šulinėlinius ir matė akivaizdžius eksperimento rezultatus.

Su escherichia coli bakterija geriausiai kovojo česnakas, kiek mažiau – citrina.

Staphylococcus aureus bakterijos per parą šiek tiek išnaikino česnakas, kiek mažiau – taip pat citrina.

Česnakas per parą visiškai sunaikino candida mieliagrybius, šiek tiek taip pat pasidarbavo citrina.

Eksperimento rezultatai rodo, kad nei svogūnas, nei imbieras, nei degtinė neišnaikino dažniausiai žmonių aplinkoje pasitaikančių mikroorganizmų.

„Kodėl degtinė ne? Greičiausiai 30 laipsnių Celsijaus temperatūroje ji išgaravo, nes etanolio koncentracija ir taip buvo maža. Šiaip kaip dezinfekcinė priemonė degtinė turėtų veikti“, – rezultatus komentavo mikrobiologė dr. E. Lastauskienė.

Taigi, geriausiai su bakterijomsi kovoja česnakas, kiek mažiau – citrina. Eksperimentas parodė, kad tokie produktai kaip svogūnas, imbieras ar degtinė bakterijas ar mieliagrybius naikina nežymiai arba visai neturi įtakos.

Autorius: Jolanta Svirnelytė, TV3

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
15.08.2020 laikas 12:27 Nuo skausmų gelbsti garstyčios ir medus
Skausmas baisiai išsekino. Matyt, ir mano veidas turėjo tokią skausmingą išraišką, kad viena pagyvenusi moteris, iš manęs pirkusi vaisius, paklausė, kas man. Papasakojau jai apie varginančius sąnarių skausmus.

Skaityti daugiau

15.08.2020 laikas 11:45 Paslaptingasis kolitas. Kaip gydyti kolitą?
Storosios žarnos gleivinės uždegimas - kolitas - laikomas vienu iš labiausiai paplitusių skrandžio ir virškinimo trakto susirgimų, ypač pagyvenusiems žmonėms. Tačiau šią ligą gaubia nemažai paslapčių, net ir gydytojai dar iki galo nesutaria, ką iš tiesų laikyti kolitu....

Skaityti daugiau

15.08.2020 laikas 10:59 Širdies aritmijos profilaktika ir gydymas
Skiriamos kelios aritmijos rūšys: sinusinė (tachikardija, bradikardija, ekstrasistolija), virpamoji prieširdžių arba skilvelių aritmija, paroksizminė tachikardija, širdies blokada.

Skaityti daugiau

14.08.2020 laikas 20:18 Miškuose pasirodė kažkas, kas žudo arklius
Per paskutines kelias visa Europos ir JAV žiniasklaidoje intensyviai buvo diskutuojama apie keistą, žiaurų arklio nužudymą Prancūzijoje.

Skaityti daugiau

14.08.2020 laikas 16:49 Skausmas krūtinės ląstoje: dusulys, pneumonija
Sergant pneumonija, skausmai krūtinės ląstos srityje gali būti paviršutiniai ir gilūs. Paviršutiniai skausmai atsiranda dėl tarpšonkaulinių raumenų uždegimo. Skausmai paprastai sustiprėja, giliai įkvėpus.

Skaityti daugiau

14.08.2020 laikas 16:11 Loch Neso pabaisa

Jau pusantro tūkstančio metų žmonės stengiasi sugauti Nesę, keistą gyvūną, neva gyvenantį Škotijos Loch Neso ežere. Anot metraščių, pirmą kartą šį povandeninį monstrą, labai panašų į priešistorinį pleziozaurą, pamatė net VI mūsų eros amžiuje. Nuo tų laikų juoda pabaisa su ilgu kaklu ir dviem kupr...

Skaityti daugiau