Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2017 » Gruodžio » 19

Mikrobiologė palygino penkis bakterijų žudikus: tikrai veiksmingas tik vienas

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centre mikrobiologė dr. Eglė Lastauskienė atliko paprastą eksperimentą, kurio rezultatai išaiškino, kas iš tikrųjų geriausiai kovoja su bakterijomis, o kas mikroorganizmų naikintojais tituluojami be reikalo.

citrina, degtinė, česnakas, bakterijas, imbieras, moksliniai tyrimai

Česnakas, svogūnas, citrina, imbieras, degtinė – liaudyje dažnai girdime tikinimus, jog esą būtent šie produktai geriausiai atbaido ar net išnaikina bakterijas.

Mikrobiologė dr. E. Lastauskienė, atlikusi nesudėtingą ir greitą eksperimentą, parodė, kas iš tikrųjų geriausiai kovoja su bakterijomis.

Į laboratorinius šulinėlius mikrobiologė pasėjo bakterijų ir mieliagrybių, kurie dažniausiai sukelia peršalimo ligas ir nuolat gyvena su žmonėmis.

Staphylococcus aureus – pagrindinis peršalimo sukelėjas. Tai viena iš pagrindinių bakterijų, labai paplitusi, gyvena kartu su mumis, kaip natūralios mikrofloros dalis, tačiau kai kuriais atvejais jis gali sukelti ligas.

Escherichia coli – bakterija, kuri gyvena su mumis, tam tikrais atvejais gali virsti „piktomis“ ir sukelti ligas.

Candida mieliagrybiai randami ant mūsų odos. Jei silpnėja žmogaus imunitetas, candidos pradeda sparčiai kolonizuotis, sukelia įvairias kandidozes, o tai yra grybelis“, – bakterijas ir mieliagrybius, kurie buvo naudojami eksperimente, pristatė mikrobiologė dr. E. Lastauskienė.

Į kiekvieno mikroorganizmo laboratorinį šulinėlį mikrobiologė įlašino česnako, svogūno, citrinos, imbiero sulčių bei degtinės.

Šulinėliai parai buvo sudėti į 30 laipsnių Celsijaus terpę.

Po 24 val. mikrobiologė dr. E. Lastauskienė išėmė šulinėlinius ir matė akivaizdžius eksperimento rezultatus.

Su escherichia coli bakterija geriausiai kovojo česnakas, kiek mažiau – citrina.

Staphylococcus aureus bakterijos per parą šiek tiek išnaikino česnakas, kiek mažiau – taip pat citrina.

Česnakas per parą visiškai sunaikino candida mieliagrybius, šiek tiek taip pat pasidarbavo citrina.

Eksperimento rezultatai rodo, kad nei svogūnas, nei imbieras, nei degtinė neišnaikino dažniausiai žmonių aplinkoje pasitaikančių mikroorganizmų.

„Kodėl degtinė ne? Greičiausiai 30 laipsnių Celsijaus temperatūroje ji išgaravo, nes etanolio koncentracija ir taip buvo maža. Šiaip kaip dezinfekcinė priemonė degtinė turėtų veikti“, – rezultatus komentavo mikrobiologė dr. E. Lastauskienė.

Taigi, geriausiai su bakterijomsi kovoja česnakas, kiek mažiau – citrina. Eksperimentas parodė, kad tokie produktai kaip svogūnas, imbieras ar degtinė bakterijas ar mieliagrybius naikina nežymiai arba visai neturi įtakos.

Autorius: Jolanta Svirnelytė, TV3

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
24.09.2019 laikas 07:21 Receptai Obuolių ir varškės suflė be miltų
Suflė iš obuolių ir varškės be miltų tiems, kas skaičiuoja kalorijas! Pasigaminkite namuose suflė kurie mėgsta skaičiuoti kalorijas. Skanaus!

Skaityti daugiau

12.07.2019 laikas 19:15 Receptai Ilgai ieškojau tokio recepto! Grikių ir pievagrybių kotletai

Gaminame namuose. Grikių ir pievagrybių kotletai. Lietuviški patiekalai tavo namuose. Į keptuvę dedame gabalėlį sviesto, pilame šlakelį aliejaus, dedame smulkintą svogūną, pievagrybius, tarkuotą morką ir pakepiname 8-10 minučių...

Skaityti daugiau

05.11.2019 laikas 17:31 Receptai Eklerai Su Avietėmis

Sviestą ir vandenį pakaitinti. Sumažinti ugnį ir suberti miltus. Maišyti, kol susiformuos tešla. Atvėsinti ir nuolat maišant po vieną įmušti 3 kiaušinius. Konditeriniu švirkštu formuoti eklerus ir ištepti likusio kiaušinio plak...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau