Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2017 » Gruodžio » 19

Mikrobiologė palygino penkis bakterijų žudikus: tikrai veiksmingas tik vienas

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centre mikrobiologė dr. Eglė Lastauskienė atliko paprastą eksperimentą, kurio rezultatai išaiškino, kas iš tikrųjų geriausiai kovoja su bakterijomis, o kas mikroorganizmų naikintojais tituluojami be reikalo.

citrina, degtinė, česnakas, bakterijas, imbieras, moksliniai tyrimai

Česnakas, svogūnas, citrina, imbieras, degtinė – liaudyje dažnai girdime tikinimus, jog esą būtent šie produktai geriausiai atbaido ar net išnaikina bakterijas.

Mikrobiologė dr. E. Lastauskienė, atlikusi nesudėtingą ir greitą eksperimentą, parodė, kas iš tikrųjų geriausiai kovoja su bakterijomis.

Į laboratorinius šulinėlius mikrobiologė pasėjo bakterijų ir mieliagrybių, kurie dažniausiai sukelia peršalimo ligas ir nuolat gyvena su žmonėmis.

Staphylococcus aureus – pagrindinis peršalimo sukelėjas. Tai viena iš pagrindinių bakterijų, labai paplitusi, gyvena kartu su mumis, kaip natūralios mikrofloros dalis, tačiau kai kuriais atvejais jis gali sukelti ligas.

Escherichia coli – bakterija, kuri gyvena su mumis, tam tikrais atvejais gali virsti „piktomis“ ir sukelti ligas.

Candida mieliagrybiai randami ant mūsų odos. Jei silpnėja žmogaus imunitetas, candidos pradeda sparčiai kolonizuotis, sukelia įvairias kandidozes, o tai yra grybelis“, – bakterijas ir mieliagrybius, kurie buvo naudojami eksperimente, pristatė mikrobiologė dr. E. Lastauskienė.

Į kiekvieno mikroorganizmo laboratorinį šulinėlį mikrobiologė įlašino česnako, svogūno, citrinos, imbiero sulčių bei degtinės.

Šulinėliai parai buvo sudėti į 30 laipsnių Celsijaus terpę.

Po 24 val. mikrobiologė dr. E. Lastauskienė išėmė šulinėlinius ir matė akivaizdžius eksperimento rezultatus.

Su escherichia coli bakterija geriausiai kovojo česnakas, kiek mažiau – citrina.

Staphylococcus aureus bakterijos per parą šiek tiek išnaikino česnakas, kiek mažiau – taip pat citrina.

Česnakas per parą visiškai sunaikino candida mieliagrybius, šiek tiek taip pat pasidarbavo citrina.

Eksperimento rezultatai rodo, kad nei svogūnas, nei imbieras, nei degtinė neišnaikino dažniausiai žmonių aplinkoje pasitaikančių mikroorganizmų.

„Kodėl degtinė ne? Greičiausiai 30 laipsnių Celsijaus temperatūroje ji išgaravo, nes etanolio koncentracija ir taip buvo maža. Šiaip kaip dezinfekcinė priemonė degtinė turėtų veikti“, – rezultatus komentavo mikrobiologė dr. E. Lastauskienė.

Taigi, geriausiai su bakterijomsi kovoja česnakas, kiek mažiau – citrina. Eksperimentas parodė, kad tokie produktai kaip svogūnas, imbieras ar degtinė bakterijas ar mieliagrybius naikina nežymiai arba visai neturi įtakos.

Autorius: Jolanta Svirnelytė, TV3

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
14.09.2018 laikas 07:42 Receptai – Patiekalai Liaudiški patarimai klausos gerinimo gydymui
Klausos gerinimas liaudies medicinoje, klausos gerinimas, klausa, receptai klausai, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis

Skaityti daugiau

22.11.2017 laikas 11:14 Receptai – Patiekalai Arbata nuo tonzilito (lakišius, liepžiedžiai, kietis)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Tonzilitas. Ingredientai: lakišius, liepos žiedai, kietis.

Skaityti daugiau

23.06.2019 laikas 19:26 Receptai – Patiekalai Bulviniai blynai

Bulvinių blynų receptas. 200 g varškės (skystesnės, pakeliuose) dėkite į dubenėlį, ištrinkite šakute ir atskieskite šlakeliu pieno. Pagardinkite druska ir gerai išmaišykite. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
25.04.2024 laikas 07:30 Japonija pirmauja reikalaudama didžiosios farmacijos ir politikų atsakomybės už COVID marmalų genocidą

Žmonių, kurie mirė "pasiskiepiję" nuo Vuchano koronaviruso (COVID-19), artimieji reikalauja kompensacijų iš Japonijos vyriausybės, kuri, kaip ir Jungtinių Valstijų vyriausybė, skiepus stūmė panašiu formatu kaip operacija "Warp Speed...

Skaityti daugiau

25.04.2024 laikas 07:07 Kodėl kai kurie COVID-19 "vakcinos" šalutiniai poveikiai primena ŽIV simptomus?

Žurnale "AIDS Research and Therapy" paskelbtame atvejo aprašyme atskleidžiama, kad Wuhan koronaviruso (COVID-19) "vakcinos" šalutinis poveikis beveik visiškai atitinka simptomus, susijusius su ūmia ŽIV (žmogaus imunodeficito vi...

Skaityti daugiau

25.04.2024 laikas 06:50 Koks yra geriausias romėnų inžinerijos pavyzdys?
Visi žino akveduko veikimo principą - transportuoti vandenį pasitelkiant gravitaciją. Tai jau sudėtingas menas, nuolydis turi būti taisyklingas dideliais atstumais (ir švelnus, kad nenusidėvėtų akmuo), o tais laikais jie neturėjo šiuolaikinių geodezi...

Skaityti daugiau