Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Ligos, Mutacijos » 2017 » Gruodžio » 7

Naujagimio imunitetas ir jo ypatumai

Ką tik gimę vaikai retai serga peršalimo ligomis, natūraliai maitinant, jos gali prasidėti po pirmojo gyvenimo pusmečio. Maitinant dirbtinai – anksčiau.

Naujagimio imunitetas ir jo ypatumai

Priežastis yra ta, kad dar motinos organizme vaikui perduodami antikūniai prieš pagrindines infekcijas. Perduodami antikūniai ir po gimimo, kartu su motinos pienu, būtent dėl to pediatrai rekomenduoja maitinti krūtimi rašo ruslekar.info.

IMUNITETAS IR JO RŪŠYS

Imunitetas – tai organizmo atsparumas infekciniams ir neinfekciniams agentams ir medžiagoms, turinčioms pašalinių, svetimų (antigeniškų) savybių.

Įmunitetas būna įgimtas ir įgautas.

Įgimtą imunitetą užtikrina specialios ląstelės, kurios sunaikina virusus ir bakterijas. Prie tokių ląstelių galima priskirti kraujo ląsteles (neutrofiliškus arba grūdėtuosius leukocitus) ir audinių ląsteles (makrofagus).

Tai ne specifinis imunitetas, jis nenaikina visų antigenų iš eilės, tai tik pirmoji organizmo gynybos nuo išorės priešų linija.

Taip pat šios ląstelės informuoja kitas imuniteto grandis apie tai, su kokiu būtent antigenu jos susidūrė. Kraujyje, seilėse ir audiniuose esama dar ir bakterijas naikinančių baltyminių medžiagų, kurios žudo infekcijų sukėlėjus.

Įgytas imunitetas skirstomas į ląstelinį ir humoralinį.

Ląstelių imunitetą užtikrina kraujo ląstelės T-limfocitai.

Kai T-limfocitai pirmą kartą susiduria su kažkokiu konkrečiu antigenu (tarkime, su tymų virusu), jose prasideda pokyčiai, kurie leidžia visam laikui įsiminti tą antigeną (sensibilizacija). Paskui dalis T-limfocitų sunaikina antigeną (tai taip vadinami kileriai), o dalis paprasčiausiai įsimena informaciją, kad sekantį kartą deramai pasitiktų priešą.

Taip pat jie perduoda informaciją grandinėle aukštyn – humoraliniam imunitetui. Yra ir T-limfocitų, kurie slopina imunines reakcijas – tai taip vadinami supresoriai.

Humoralinį imunitetą užtikrina specialūs baltymai – imunoglobulinai, kuriuos gamina B-limfocitai.

Imunoglobulinai turi penkias rūšis: IgA (gina gleivines), IgM (cirkuliuoja kraujyje ir pirmasis pasitinka priešą), IgG (irgi kraujyje, tačiau pasirodo vėliau, labiau specifinis), IgD (jo funkcijos iki galo neaiškios), IgE (jo lygis padidėja, kai prasideda alergija ir parazitų invazijos).

Naujagimių imuniteto ypatumai

Naujagimis gimsta sterilus ir jį iš karto apsupa daugybė pačių įvairiausių antigenų. Jo įgimtas imunitetas nėra tobulas, oda ir gleivinės – plonos ir negali apginti vaiko nuo bakterijų bei virusų įsibrovimo į organizmą. Įgautas ląstelinis imunitetas dar neveikia pilna galia, jis juk pirmą kartą susiduria su įvairiais antigenais, dėl to T-limfocitai dar neišmoko atpažinti priešų, o kileriai – jų naikinti.

Ir vis dėlto, vaikas yra apsaugotas.

Dar motinos organizme jis gavo pakankamą kiekį IgG visiems tiems antigenams, su kuriais susidūrė jo mama.

IgG turi nedidelę masę ir gerai prasiskverbia per placentą, dėl to išnešioto kūdikio kraujyje gimimo momentu jo turinys yra toks pats kaip motinos kraujyje.

Pas neišnešiotus vaikus IgG gerokai mažiau, kadangi jis nepatenka į vaiko organizmą per paskutines nėštumo savaites.

IgG kiekis, perduotas mamos vaikui, palaipsniui mažėja ir jau iki pusės metų amžiaus jis praktiškai išnyksta. Būtent nuo to laiko žindomi kūdikiai ir pradeda pasigauti įvairiausias infekcijas.

Kita naujagimių apsauga – tai IgA, kuris patenka į vaiko organizmą jau po gimimo kartu su motinos pienu.

Šis imunoglobulinas gina gleivines ir vietiniame lygmenyje neleidžia patekti į organizmą infekcijai. Jis gina kvėpavimo takų ir virškinimo trakto gleivines.

Dėl to krūtimi maitinami vaikai praktiškai neserga žarnyno infekcijomis. Ir priešingai – dirbtinai maitinami vaikai atsiduria nuolatinėje grėsmėje susirgti, dėl to visi tokių vaikų buteliukai ir žindukai turi būti sterilizuojami.

Savo IgA vaikas pradeda pilnu pajėgumu gamintis tik sulaukęs 5-6 metų amžiaus.

Protinga imuniteto sistema pasirūpino, kad susidūręs su dideliu kiekiu infekcijų po gimimo vaikas neturėtų alerginiu reakcijų.

Tuo tikslu naujagimio organizme padidėja T-limfocitų supresorių kiekis. Jų jam reikėjo ir anksčiau, dar motinos kūne tam, kad jo organizmas nekonfliktuotų su motinos organizmu.

Kaip sustiprinti naujagimio imunitetą

Tą daryti reikia pradėti dar nėštumo metu: teisingas, pilnavertis maitinimasis, sistemingi pasivaikščiojimai gryname ore, užsiėmimai gimnastika, savalaikė visų nėštumo komplikacijų profilaktika ir gydymas – visa tai puikios priemonės naujagimio imunitetui stiprinti.

Po gimdymo pagrindine imuniteto stiprinimo priemone tampa maitinimas krūtimi. Tačiau ne mažiau reikšmės turi ir teisinga vaiko priežiūra.

Versijos.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
10.09.2018 laikas 09:29 Receptai Vaistažolių mišiniai nervams nuraminti

Nervinės ligos liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai nervams nuraminti, nervinės ligos, receptai nervams nuraminti, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydyt...

Skaityti daugiau

26.06.2019 laikas 18:22 Receptai Orkaitėje kepta lašišos filė
Lašišos filė nuplauname, nusausiname, dedame į pailgą indą, apibarstome pipirais, prieskoninėmis žolelėmis ir užpilame su šlakeliu vandens atskiestu sojos padažu ir paliekame pastovėti 10-15 minučių.

Skaityti daugiau

06.06.2019 laikas 13:20 Receptai Nostalgija. Labai paprastas skanių vaflių receptas
Sugrįžimas į vaikystę, kam mama kepė tokius vaflius. Gaminame. Vafliai. Ištirpiname sviestą ir paliekame, kad atvėstų. Kiaušinius išplakame, beriame cukrų, žiupsnelį druskos ir gerai išsukame mediniu šaukštu, kad cukrus ištirptų....

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
22.01.2025 laikas 07:24 WEF mokslininkai pristatė nanodaleles, galinčias nuotoliniu būdu valdyti žmogaus protą
Pietų Korėjoje vykdomi tyrimai atskleidžia neįtikėtiną galimybę: nanodalelėmis galima valdyti gyvūnų elgesį. Tačiau šios technologijos pažanga kelia rimtų etinių klausimų ir galimas grėsmes žmonijai. Ar esame pasirengę susidurti su pasekmėmis, jei ši...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau