Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Kosmosas » 2024 » Spalio » 8

Juodosios skylės ankstyvojoje Visatoje: nauji atradimai

Juodosios skylės ankstyvojoje Visatoje: nauji atradimai

Moksliniai atradimai apie juodąsias skyles visada žavėjo astronomus ir visus, besidominčius Visatos paslaptimis. Neseniai paskelbti tyrimai atskleidė, kad ankstyvojoje Visatoje juodųjų skylių egzistavo kur kas daugiau nei anksčiau manyta. Ši informacija ne tik keičia mūsų supratimą apie jų formavimąsi, bet ir skatina naujas diskusijas apie galaktikų evoliuciją ir Visatos struktūrą. Šiame straipsnyje aptarsime šiuos įdomius atradimus ir jų reikšmę astrofizikai.

Žinomi mokslininkai nustatė, kad ankstyvojoje Visatoje egzistavo daug daugiau juodųjų skylių, nei anksčiau manyta. Ši informacija buvo paskelbta žurnale „The Astrophysical Journal Letters“.

Juodosios skylės plečiasi per akreciją – procesą, kai jos įsisavina aplinkinius medžiagos dalykus, išskirdamos milžinišką energijos kiekį. Šis spinduliavimas sukuria slėgį, ribojantį jų augimo greitį. Klausimas, kaip supermasyvios juodosios skylės galėjo taip greitai susiformuoti ankstyvojoje Visatoje, lieka viena iš pagrindinių astrofizikos mįslių.

Mokslininkai analizavo ankstyvųjų galaktikų šviesumo pokyčius per pastaruosius 15 metų, kad atskleistų juodąsias skyles, kurios ne visada pasireiškia kaip kvazarai. Stebėjimai atskleidė per didelį juodųjų skylių skaičių įprastose galaktikose, susiformavusiose pirmuosiuose milijarduose metų po Visatos atsiradimo.

Be to, neseniai atlikti stebėjimai naudojant Jameso Webbo kosminį teleskopą patvirtino šiuos išvadas. Duomenys rodo, kad ankstyvosios juodosios skylės buvo gausesnės ir masyvesnės, nei galėjo susiformuoti tiesioginio kolapso proceso metu, todėl kyla abejonių dėl tradicinių jų formavimosi modelių.

Tarp alternatyvių hipotezių svarstoma, kad juodosios skylės galėjo susiformuoti iš vadinamųjų tamsiųjų žvaigždžių, kurios galėjo būti sukurtos su tamsiosios materijos pagalba. Šios žvaigždės galėjo augti žymiai ilgiau, prieš kolapsuodamos į juodąsias skyles, o tai paaiškina jų dydžius ir gausą.

Ateities tyrimai, naudojant kosmines observatorijas, tokias kaip Nancy Grace Roman teleskopas ir Euclid misija, padės patikslinti duomenis apie ankstyvąsias juodąsias skyles. Tačiau didžiausios vilties dedamos į Jameso Webbo teleskopą, kuris per artimiausius metus gali galutinai atsakyti į klausimus apie juodųjų skylių kilmę ir net fiksuoti jų formavimąsi realiuoju laiku.

Mokslininkai taip pat pažymi, kad šios naujos įžvalgos gali turėti didelės reikšmės suprantant galaktikų evoliuciją, nes juodosios skylės gali turėti įtakos aplinkiniam materijai ir formuoti žvaigždžių gimimą. Nustatant juodųjų skylių gausumą ankstyvosios Visatos laikotarpiu, mokslininkai gali geriau suprasti, kaip formavosi pirmosios galaktikos ir kokias sąlygas jos turėjo. Taigi, ateities tyrimai galėtų atskleisti ne tik juodųjų skylių, bet ir visos Visatos vystymosi procesų paslaptis.

Juodosios skylės yra viena iš labiausiai diskutuotų temų astrofizikoje, nes jų formavimosi mechanizmai ir poveikis aplinkai išlieka nevisiškai suprasti. Naujieji duomenys, gaunami naudojant pažangius teleskopus, pavyzdžiui, Jameso Webbo, leidžia mokslininkams geriau suprasti, kaip ir kodėl ankstyvosios juodosios skylės buvo gausesnės ir masyvesnės, nei manyta anksčiau. Šios žinios gali turėti didelės įtakos mūsų supratimui apie Visatos evoliuciją.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

avatar
0
1 Paranormal • 12:38, 08.10.2024
Ar kada nors susimąstėte, kiek juodųjų skylių gali egzistuoti mūsų Visatoje? Nauji tyrimai atveria duris į šias paslaptis! Pasidalinkite savo mintimis ir klausimais komentaruose – aptarkime kartu!
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
13.06.2019 laikas 08:44 Receptai Drėgnas šokoladinis pyragas “negriukas”!
Gardaus šokoladinio pyrago gamyba ir receptas. Drėgnas pyragas “negriukas”! Gardaus šokoladinio pyrago receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

21.09.2019 laikas 14:39 Receptai Pieniškos dešrelės bulvių tešloje

Tai nuostabi vakarienė, svečiams atradimas, jei jie netikėtai užsuks pas jus. Galimas dalykas, jums šis patiekalas bus antras iš mėgstamiausių patiekalų, po kiaušinienės. Žinoma, čia tik idėja, galite į bulves įdėti įvairius pr...

Skaityti daugiau

08.11.2017 laikas 14:26 Receptai Skatinanti prakaitavimą arbata (ramunėlės, juoduogio šeivamedis)

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: karščiavimas, prakaitavimas. Ingredientai: ramunėlės žiedai, juoduogio šeivamedžio žiedai.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
09.11.2024 laikas 09:45 Žodžiai ir frazės, kuriuos vyrai ir moterys suvokia skirtingai: turėtumėte būti atsargūs
Bendravimas tarp vyrų ir moterų dažnai gali tapti painus, ypač kai skirtingos frazės interpretuojamos skirtingai. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip tam tikros frazės gali sukelti nesusipratimų ir konfliktų, ir kaip geriau suprasti vienas kitą, siekia...

Skaityti daugiau

08.11.2024 laikas 17:19 Cilindriniai antspaudai ir rašto vystymasis Uruke
Archeologijos mokslininkai iš Bolonijos universiteto padarė įspūdingą atradimą, kuris gali pakeisti mūsų suvokimą apie rašto raidą senovėje. Nustatyta, kad piešiniai ant cilindrinių antspaudų, naudotų senoviniame Uruko mieste, tapo pirmojo Mesopotami...

Skaityti daugiau

08.11.2024 laikas 16:49 Senovės Maroko gyventojai ir jų vaistinių augalų paslaptys
Senovės Maroko gyventojai, gyvenę prieš 15 tūkst. metų, turėjo išsivysčiusias medicinos žinias, kurias liudija naujausi archeologiniai radiniai. Neseniai atliktas tyrimas atskleidė, kad urve, laikomame seniausia laidojimo vieta Šiaurės Afrikoje, rast...

Skaityti daugiau

08.11.2024 laikas 16:38 Ilgaamžiškumo paslaptys: plikasio smėlrausio tyrimai
Naujausi moksliniai tyrimai atskleidžia stulbinančius plikasio smėlrausio, vadinamo „nemirtinguoju“, ilgalaikius pasiekimus. Šie graužikai intriguoja mokslininkus savo gebėjimu gyventi ilgiau nei bet kurie kiti giminaičiai ir nepriklausyti nuo vėžio....

Skaityti daugiau

08.11.2024 laikas 09:59 52 Čatri šventykla: Radžastano architektūros šedevras
Radžastano širdyje, tarp didingų Kumbhalgarho kalnų, stovi nepaprasta 52 Čatri džainistų šventykla. Pastatyta XV amžiuje, ji yra ne tik architektūros stebuklas, bet ir gilaus dvasinio paveldo simbolis, atspindintis džainizmo vertybes ir tradicijas....

Skaityti daugiau