- 12.10.2024
- 0.0 Reitingas
- 272 Peržiūrų
- 1 komentarai
Kalifornijos mokslininkai padarė perversmą, kuris gali pakeisti žmonijos supratimą apie miegą ir sapnus. Kalifornijos mokslininkai paskelbė apie revoliucinę atradimą, kuris gali drastiškai pakeisti žmonijos požiūrį į sapnus ir miegą. REMspace, inovatyvus startuolis, teigia, kad jiems pavyko pasiekti pirmąjį abipusį bendravimą tarp dviejų žmonių, kurie sapnavo miglotą sapną. Naudodami specialiai sukurtą technologiją, mokslininkai įrodė, kad sapnų pasaulyje galima bendrauti, atveriant naujas galimybes ne tik moksliniams tyrimams, bet ir kasdieniame gyvenime.
Mokslininkų teigimu, naujo eksperimento metu pirmą kartą pavyko užmegzti abipusį ryšį tarp žmonių, naudojančių miglotą sapną.
Pasak Kalifornijoje įsikūrusio startuolio „ REMspace“, kuriančio miegui gerinti skirtas technologijas, jie naudojo „specialiai sukurtą įrangą“, kurią sudarė „serveris“, „aparatas“, „Wifi“ ir „jutikliai“, kad palengvintų dviejų miegančių žmonių bendravimą.
Dailymail.co.uk praneša: „REMspace“ generalinis direktorius ir įkūrėjas Maiklas Raduga (Michael Raduga) sakė: “Vakar bendravimas sapnuose atrodė kaip mokslinė fantastika.
Rytoj tai bus taip įprasta, kad be šios technologijos negalėsime įsivaizduoti savo gyvenimo.
Tai atveria duris nesuskaičiuojamai daugybei komercinių pritaikymų, keičiančių mūsų požiūrį į bendravimą ir sąveiką sapnų pasaulyje.
Šią technologiją mokslininkai dar turi peržiūrėti ar pakartoti. Tačiau jei ji bus patvirtinta, tai bus svarbus etapas miego tyrimuose ir galės būti taikoma psichikos sveikatos gydymui, įgūdžių lavinimui ir kitur, teigė „REMspace“.
REMspace“ naudojo ‚specialiai sukurtą įrangą‘, kad du asmenys galėtų sėkmingai apsikeisti paprasta žinute sapnuodami, teigė bendrovė.
Skaidrus sapnas - tai sapnas, kai žmogus suvokia, kad sapnuoja, nors vis dar yra sapno būsenoje.
Tai leidžia jam sapnuojant atlikti savarankiškus veiksmus, o ne atsitiktinai sąveikauti su „sapnų pasauliu“ be jokios kontrolės jausmo.
Šis reiškinys vyksta REM miego, arba greitųjų akių judesių miego, metu, kai paprastai sapnuojama, metu.
„REMspace“ neatskleidė, kokia tiksliai įranga buvo naudojama jų eksperimento metu, tačiau teigė, kad eksperimento metu buvo naudojama ‚aparatūra‘, kuri sekė dalyvių smegenų bangas ir kitus biologinius duomenis.
Taip pat buvo naudojamas „serveris“, kuris gali nustatyti, kada dalyviai pradeda sapnuoti šviesų sapną, ir generuoti jiems perduodamus pranešimus.
Du tyrimo dalyviai miegojo atskiruose namuose, o jų smegenų bangas nuotoliniu būdu sekė aparatas, kuris duomenis perdavė į serverį.
Kai serveris nustatė, kad vienas iš dalyvių įžengė į miglotą sapną, jis sugeneravo atsitiktinį žodį iš specialios kalbos ir per ausines perdavė jam.
Tada dalyvis pakartojo šį žodį sapne, o jo atsakas buvo užfiksuotas ir išsaugotas serveryje.
Po aštuonių minučių antrasis dalyvis pradėjo sapnuoti aiškų sapną. Serveris jai perdavė išsaugotą pirmojo dalyvio žinutę, kurią ji pakartojo pabudusi.
Šį eksperimentą „REMspace“ galėjo pakartoti su kita dalyvių pora. Tačiau, kad bendrovė galėtų galutinai teigti, jog pavyko užmegzti ryšį su sapnais, reikės atlikti griežtą tyrimo peržiūrą.
Raduga, kuris yra įsitikinęs savo rezultatais, yra plačiai žinomas dėl savo ambicingų - ir kartais keistų - eksperimentų.
2023 m. jis rizikavo savo gyvybe, kai bandė į savo smegenis implantuoti mikroschemą, kad galėtų valdyti savo sapnus.
Neurochirurgo kvalifikacijos neturintis 40-metis vyras savo itin pavojingą eksperimentą palygino su filmu „Pradžia“ - teigdamas, kad jo „elektrodas“ vieną dieną gali pakeisti aiškių sapnų eigą.
Šiurpioje procedūros filmuotoje medžiagoje matyti, kaip jis segtukais prilaiko savo odą, o buldozeriu buldozeriu, kurį rado ūkinių prekių parduotuvėje, gręžia kaukolės užpakalinę dalį.
Į smegenis mikroschemą jis įsidėjo po to, kai ištisas valandas žiūrėjo neurochirurgijos vaizdo įrašus „YouTube“ ir treniravosi ant penkių avių - apie savo planus jis niekam nepasakojo.
Galiausiai po penkių savaičių ligoninėje mikroschema buvo pašalinta.
Šis labai pavojingas tyrimas nepasirodė jokiuose recenzuojamuose žurnaluose ir jo neremia jokie universitetai, tačiau Raduga teigė, kad jam reikėjo tai padaryti pačiam.
Džiaugiuosi, kad išgyvenau, bet buvau pasiruošęs mirti, - sakė jis DailyMail.com išskirtiniame interviu praėjusiais metais.
Dabar jis užsibrėžė dar vieną ambicingą tikslą - sudaryti sąlygas bendrauti realiuoju laiku per aiškius sapnus.
„Manome, kad REM miegas ir su juo susiję reiškiniai, tokie kaip šviesūs sapnai, taps kita didele pramonės šaka po dirbtinio intelekto“, - sakė Raduga.
Nuo šio eksperimento, vykstančio 2023 m. spalio mėnesį, naujesni tyrimai gali būti vykdomi, tačiau norint sužinoti konkrečių naujienų, verta sekti mokslinių leidinių ir technologinių naujienų šaltinius.
Remiantis: https://paranormal.lt/
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau