- 28.10.2024
- 5.0 Reitingas
- 262 Peržiūrų
- 1 komentarai
Šis straipsnis nagrinėja neseniai priimtą teismo sprendimą, pagal kurį San Francisko įlankos regioninis tranzito operatorius BART privalo sumokėti daugiau nei 7,8 milijono dolerių kompensaciją buvusiems darbuotojams, kurie buvo atleisti dėl atsisakymo skiepytis COVID-19 vakcina. Teismo sprendimas atskleidžia ne tik teisinius aspektus, bet ir religinių įsitikinimų svarbą darbo aplinkoje.
Kalifornijos įlankos zonos geležinkelių transporto pareigūnams nurodyta sumokėti daugiau nei 7 milijonus dolerių tranzito darbuotojams, kurie buvo atleisti iš darbo, nes prieš daugelį metų atsisakė pasiskiepyti COVID-19 vakcina.
Spalio 23 d. JAV Šiaurės Kalifornijos apygardos federalinis prisiekusiųjų teismas palaikė šešis buvusius San Francisko įlankos regioninio tranzito (BART) darbuotojus, kurie atsisakė skiepytis vakcina dėl religinių priežasčių.
BART buvo nurodyta sumokėti grupei daugiau kaip 7,8 milijono JAV dolerių, kiekvienam asmeniui skiriant nuo 1,2 iki 1,5 milijono JAV dolerių, spalio 24 d. pareiškime teigė Ramiojo vandenyno teisingumo institutas (Pacific Justice Institute), atstovavęs tranzito darbuotojams teisme. Institutas, advokatų kontora, atstovaujanti šešiems buvusiems darbuotojams nuo 2022 m., teigė, kad aštuonių asmenų prisiekusiųjų žiuri šią savaitę svarstė dvi dienas, kol priėmė nuosprendį, kuriuo darbuotojams priteisė kompensacijas.
Maždaug prieš savaitę federalinė prisiekusiųjų žiuri taip pat nustatė, kad BART neįrodė, jog atsisakydama buvusiems darbuotojams suteikti apgyvendinimo paslaugas šioje byloje patyrė nepagrįstų sunkumų.
Spalio 23 d. prisiekusieji taip pat nustatė, kad šeši darbuotojai įvykdė pareigą įrodyti, kad tarp jų religinių įsitikinimų ir BART įpareigojimo skiepytis, kuris buvo įgyvendintas 2021 m., kilokonfliktas.
Pasak advokatų kontoros, prisiekusieji taip pat sutiko su skaičiais, kuriuos ieškovai pateikė dėl negauto darbo užmokesčio, kurį jie patyrė netekę darbo. Prie šių skaičių prisiekusieji pridėjo po 1 mln. dolerių kiekvienam, teigė kontora, nuosprendį apibūdindama kaip „teisinį žemės drebėjimą“.
„Geležinkelio darbuotojai pasirinko prarasti pragyvenimo šaltinį, o ne išsižadėti savo tikėjimo. Tai savaime rodo jų įsitikinimų nuoširdumą ir gilumą“, - sakė Ramiojo vandenyno teisingumo instituto vyriausiasis patarėjas Kevinas Snaideris, kuris buvo pagrindinis teisminio proceso advokatas. „Po beveik trejus metus trukusios kovos šie svarbiausi darbuotojai jaučiasi išklausyti ir suprasti prisiekusiųjų, todėl jie džiaugiasi ir jaučia palengvėjimą dėl nuosprendžio.“
Advokatų kontora pareiškė: „Teismas priėmė sprendimą, kuriuo pripažino, kad teisėjų kolegija buvo teisinga: „Teismo proceso metu prisiekusieji išklausė įtikinamus atsidavusių darbuotojų parodymus. Vienas iš ieškovų BART dirbo daugiau nei 30 metų, iš kurių 10 metų nepriekaištingai lankė darbą, kol buvo be ceremonijų atleistas iš darbo. Kita atleista darbuotoja jau kelis mėnesius neturėjo teisės į kompensaciją, o jos sugrįžimo data nebuvo numatyta.“
BART advokatai teigė, kad keli darbuotojai, kurie nesutiko skiepytis, turėjo pasaulietinių, o ne religinių priežasčių. Tačiau prisiekusieji su šiais argumentais nesutiko, teigė Ramiojo vandenyno teisingumo institutas.
2021 m. spalį BART direktorių valdyba patvirtino įpareigojimą dėl vakcinos ir nustatė, kad visi darbuotojai privalo pasiskiepyti COVID-19 vakcina. Ji leido kai kuriuos darbuotojus nuo vakcinos atleisti, įskaitant dėl religinių priežasčių.
Po metų BART darbuotojai pateikė kolektyvinį ieškinį, kuriame kaltino operatorių atsisakymu suteikti religines sąlygas, o tai pažeidė valstijos įstatymus.
JAV apygardos teisėjas Viljamas Alsupas (William Alsup), vadovavęs BART ieškiniui, nusprendė, kad operatoriaus politika nepažeidė darbuotojų teisės į religijos laisvę, kaip teigiama kovo mėn. priimtoje nutartyje.
Sausio mėnesį Alsupo priimtoje atskiroje nutartyje nustatyta, kad BART gavo 188 prašymus dėl religinės išimties ir sąlygų pritaikymo, o 40 iš jų nusprendė nebaigti proceso. Jie arba buvo atleisti iš darbo, arba galiausiai gavo vakciną.
„Ieškovų numanoma grupė neegzistuoja, nes jos nariai turi mažai ką bendro, išskyrus prašymą dėl religinių sąlygų pritaikymo“, - toliau savo nutartyje teigė teisėjas. „Jie neturi bendro religinio prieštaravimo. Jie neturi bendro pašaukimo ar sutartinių teisių. Jie neturi panašaus galimų sąlygų ir su jomis susijusios naštos rinkinio. Jie nekelia panašių sveikatos ir poveikio problemų.
„Galimos pritaikymo sąlygos neturi įtakos tam pačiam bendradarbių ratui. Tie bendradarbiai neturi tų pačių sutartyje numatytų teisių.“
Spalio 25 d. „The Epoch Times“ kreipėsi į BART dėl komentarų, tačiau iki publikavimo laiko atsakymo negavo. Geležinkelio operatoriaus atstovas spaudai Jamesas Allisonas vietos naujienų portalui SFGate sakė, kad „neturi komentarų“ dėl nuosprendžio.
Remiantis: https://paranormal.lt/
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau