- 31.05.2015
- 0.0 Reitingas
- 6559 Peržiūros
- Komentarai
Nacizmo ryšiai su ezoteriniais ir okultiniais judėjimais nė naujiena. Hitleris, atmesdamas krikščionybę, garbino ankstyvųjų amžių germanų pagonybę. Jų tikėjimai, tikri ir išgalvoti, pagrindė daugelį jo koncepcijų. Apogėjus buvo pasiektas Schloss Wewelsburg‘e, netoli Paderborno. Čia, kaip manoma 16-ojo amžiaus pilies vietoje buvo hunų tvirtovė. Apylinkės miškingos ir pelkėtos, su kyšančiomis milžiniškomis, keistų formų uolomis. Vieta nuostabiai tiko H. Himleriui, 1934 m. išsinuomavusiam pilį – supažindinti elitinius SS karius su pagonių misterijomis, perpintomis nacionalsocializmo idėjomis.
Nuo Trečiojo reicho žlugimo buvo aiškus ryšis su kraštutiniais dešiniaisiais ir satanistais. Tačiau (kaip Hendrik Mobus ir Daniel Ruda atvejais) tai buvo atskirų asmenų ar mažų grupelių ribose. Tačiau apie 21 a. slenkstį išryškėjo visiškai naujas reiškinys – masinė jaunimo kultūra, kurioje neonacių idėjos ir simboliai susiliejo su gotais.
Tas judėjimas atsekamas iki 1993 m., kai Roland Bubik‘as, kraštutinio dešiniojo sparno ideologas, „Junge Freiheit“ žurnale paskelbė straipsnį „Kultūra kaip valdžios klausimas“, kuriame teigė, kad naujos galimybės veikti žmones kyla komunikacinių tinklų srityje. Atskiru atveju, laisvalaikio industrijoje... milžiniškos įtakos galimybė, kuri iki šiol pakankamai neįvertinta“. Per pora metų jo draugė Simone Satzger esė rinkinyje teigė kaip faktą, kad kraštutinės dešinės strategija yra „šiuolaikinius kultūrinius ir politinius reiškinius panaudoti mūsų tikslams“.
Nuo 10-ojo dešimtm. vidurio Vokietijos neonaciai pabandė prasiskverbti į kai kurias jaunimo sritis, tame tarpe techno, tačiau jiems labiausiai pavyko kartu su gotais. Gotų judėjimas Britanijoje ir daugelyje kitų šalių išblėso, tačiau Vokietijoje Gruftis (reiškiantis „liauka“) jie sudarė nemažą grupę, o ypač gausūs buvo buvusioje VDR. Rytų vokiečiai vis dar blaškėsi po komunizmo žlugimo ir, ypač jaunimas, ieškojo naujų vertybių. Laikyta, kad 12-25 metų amžiaus grupėje gotų buvo 5-7%. Dauguma jų niekuo daugiau be aprangos nepasižymėjo reikšdami protestą prieš suaugusiųjų gyvenimo pilkumą ir konformizmą. Šėtono garbintojai egzistavo tik kraštutiniame sparne. Tačiau dviejose ypatingose gotų srityse neonaciai geriausiai infiltravo savo idėjas - tai neo-folkloras bei juodasis metalas, sunkiojo metalo „tamsioji“ atmaina.
Neofolkai išsivystė iš Bob Dylan‘o, Joan Baez‘o ir kitų protestuojančių 7-8 dešimtmetį. dainininkų muzikos. Kai kurios vokiečių grupės atsigręžė giliau į praeitį ir panaudoja kai kurias tradicines folkloro melodijas. Šiai muzikai būdingos akustinės gitaros, tačiau panaudojamos ir fleitos. Violončelės ir smuikai. Jai įtaką padarė pankai, o didelę muzikos dalį galima apibūdinti kaip industrinę. Jai būdingi neįprastai stiprūs mušamieji. Dar viena ypatybė - gali būti panaudota kažkas visai nestandartiška.
1991 m., netrukus po Vokietijų susivienijimo, įvyko Leipcigo gotų muzikos festivalis, dėl ko Leipcigas buvo paskelbtas gotų sostine. Kaip ir neonaciai, gotai patraukė prie Volkerschlachtdenkmal, vieno keisčiausių ir bauginančių paminklų Europoje. Plati, laiptuota piramidė iškylanti virš ežero miškingame miesto pakraštyje primena majų piramides. Ji pastatyta 1913 m. pažymėti Napoleono pralaimėjimo prie Leipcigo šimtmetį. Tačiau ji tapo kraštutinių dešiniųjų pamėgta vieta.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau