Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Automobilių naujienos » Peržiūrų: (1.6K) Komentarų: (0) (11.05.2015 - 15:29)

Iki 177 km/val. įsibėgėjantis automobilis, iš kurio duslintuvo kyla tik gryno vandens garai

Ar pavyktų įsivaizduoti tokį automobilį, kurio variklis į aplinka išmeta ne anglies dvideginį, smalkes, angliavandenilius, benzeną, šviną ir kitą bjaurastį, o tik vandenį - tokį švarų ir gryną, jog būtų galima gerti? Nors ir tiesiai iš duslintuvo "čiaupo", jei tik tas vanduo iš jo ne garuotų, o čiurlentų? Galbūt visa tai panašu į nepadoriai tolimą mokslinę fantastiką, tačiau toks projektas – jau įgyvendintas. Nors dar ne serijinis. Jo pavadinimas – Toyota Mirai.

Mirai (jap. – ateitis) girdomas ne benzinu ar dyzelinu, o labiausiai visatoje paplitusiu cheminiu elementu vandeniliu. Dujos į automobilio baką pilamos kaip įprasti degalai, o tada, kuro elementų magija pradeda cheminę ore esančio deguonies ir vandenilio reakciją, kurios energija konvertuojama į elektros energiją, o ši suka automobilio ratus. Sunku patikėti, tačiau vienintelis šalutinis tokio variklio produktas – vanduo.

Naftos produktų magnatai Mirai modelį, ko gero, vadins nevykusiu pokštu, triuku, nesusipratimu, kuris, kaip ir daugelis elektromobilių, sugeba nuriedėti vos keliasdešimt ar šimtą, kitą kilometrų, o rieda ne greičiau nei 55 km/val. Tačiau jie klys. Nes Mirai techninės charakteristikos niekuo nenusileidžia įprasto automobilio parametrams.

Pradėkim. Maksimalus Toyota Mirai greitis – 177 km/val. Nuo 0 iki 100 km/val. jis įsibėgėja per 9,6 s. Be sustojimo gali nuvažiuoti apie 500 km. Kitaip tariant, per Lietuvą tokiu laisvai pervažiuotum vienu degalų baku. O ypač stiprus anglies pluošto degalų bakas užpildomas ne ilgiau nei per 10 min.

Žinoma, užsiminus apie tai, jog automobilis varomas vandeniliu, daugelis prisimins dirižablio „Hindenburg“ tragediją, kai 1937 m. Naujajame Džersyje orlaivis suliepsnojo tiesiog ore. Vis dėlto vandenilinio automobilio atveju tokio pavojaus tikimybė yra beveik nulinė, nes kuro elementai patalpinti ypač atspariuose neperšaunamuose bakuose. Didesnė tikimybė, jog sprogs tradicinis benzinu varomas automobilis, o ne vandeniliu varoma transporto priemonė.

O išoriškai Mirai sunkiai atskirtumėte nuo įprasto automobilio. Tiesa, Toyota – ne vienintelis į vandenilinių automobilių segmentą nusitaikęs koncernas. Kitais metais rinkoje savo produktą pristatys jau ir Honda, savąsias koncepcijas kuria Ford, Nissan.

Jei vandeniliu būtų varomos visos transporto priemonės, kelių eismo keliamos taršos problemos pasaulyje nebeliktų. Maža to, visiškai nebereikėtų nei dyzelino, nei benzino – vairuotojai būtų visiškai laisvi nuo naftos produktų perpardavinėjimu spekuliuojančių „verslininkų“ ir nuo įvairiausių „naftos gavybos“ krizių Artimuosiuose Rytuose ar kur nors kitur. Tai iš esmės pakeistų pasaulinės ekonomikos ir aplinkosaugos struktūrą.

Tačiau, kaip ir visada, yra ne tik privalumai, bet ir trūkumai. Bene didžiausias jų – tokio automobilio kaina. Dabar vandeniliniai automobiliai yra pasiutiškai brangūs. Naujutėlis 4 durų Toyota Mirai pirkėjui atsieitų 63 tūkst. svarų (arba apie 86,5 tūkst. eurų arba apie 300 tūkst. buvusių litų).

Kita bėda – vandenilio degalinės. Jungtinėje Karalystėje tokių kol kas – tik 12. Prognozuojama, jog 2020-asiais jų ten bus jau 65. Bakas vandenilio kainuotų 65 svarus (apie 90 eurų arba apie 300 Lt).

Žinoma, kainų ir infrastruktūros klausimai išsprendžiami atitinkamos politikos ir paklausos kursu – siūlant pirkėjams nuolaidas, taip pat nemokamo vandenilio. Taip jau vyksta Japonijoje – šalis po 2011 m. nelaimės Fukušimoje susirūpinusi energetikos politika. Japonijos vyriausybė subsidijuoja naujų vandenilinių automobilių kainas – ir pirkėjas tokį įsigyja 25 proc. pigiau. Japonijos vyriausybė inicijavo 350 mln. eurų vertės projektą, kurio tikslas – iki 2020 m. Japonijoje parduoti 6 tūkst. vandenilinių automobilių.

Nesnaudžia ir JAV. Štai Kalifornija investuoja 180 mln. eurų į kitais metais valstijoje atsirasiantį beveik 70 vandenilio kolonėlių tinklą. Kalifornijos gyventojams valstijos valdžia padengia apie 8 proc. naujo vandenilinio automobilio vertės. Tad Mirai JAV pigiausiai kainuoja apie 51 tūkst. eurų.

Trūkumų yra ir daugiau. Nors vandenilio apstu mus supančioje aplinkoje (ore, vandenyje), gryną vandenilį nepatogu išgryninti ir izoliuoti. Bene populiariausias metodas – maišyti vandens garus ir gamtines dujas, įkaitinant jas ir papildant katalizatoriumi (pvz., nikeliu). Reakcijos metu išsiskiria vandenilis ir anglies monoksidas. Apie 95 proc. gryno vandenilio pasaulyje išgaunama tokiu būdu.

Deja, šis procesas aplinkai ne toks jau ir draugiškas – išskiriamas anglies monoksido (smalkių) šalutinis produktas. Tad nors pats vandenilinis automobilis aplinkos neterš, aplinka bus teršiama degalų gamybos metu. Todėl net ir labiausiai prisiekę vandenilinės energetikos išpažinėjai pripažįsta „anglies emisijų“ pėdsaką vandenilinėje pramonėje. Tačiau technologijos tobulinamos, ir galbūt ateityje šią bėdą pavyks eliminuoti.

Įdomu tai, kad, Toyota teigimu, automobilis Mirai kas 1,5 km garų pavidalu išskirs po 100 militrų vandens. Atrodytų, tai – lašas jūroje, bet štai vien Britanijoje per metus visos transporto priemonės nurieda po 450 mlrd. km. Jei visos jos būtų Toyota Mirai, vien Britanijoje kasmet susidarytų apie 3 mlrd. litrų vandens perteklius. O tai – apie 12 tūkst. olimpinių plaukimo baseinų.

Žinoma, vanduo nėra teršalas, jei jie neišpilamas, pvz., ant kelių esant šalčiui. Galima įsivaizduoti, kaip atrodytų šiauriečių keliai viduržiemį, jei kas 15 km toks automobilis išlietų po litrą vandens. Keliai ir gatvės virstų čiuožyklomis? Jei vanduo būtų šalinamas garų pavidalu, kiltų rūkų ir miglų problema.

Žodžiu, tobulėti dar yra kur. Nišų inovaciniams sprendimams čia irgi netrūksta. Tačiau ar jau artimiausiais dešimtmečiais persėsime į vandenilinius automobilius, parodys laikas.

Jei manote, kad matėte keistų skraidančių objektų, turėjote kontaktą su nežemiška gyvybe? Papasakokite savo istoriją skaitytojams. Turite sveikatos veiksmingą receptą, ligos istorija pasidalinkite savo pasakojimu.Siūlyti straipsnį

TEMOS Toyota, Vandenilio kolonėlės, Vandeniliu varomi automobiliai, Ekologiški automobilių sprendimai

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Šaltinis

PANAŠIOS NAUJIENOS:
reklama

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be nuorodos į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

reklama


//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicinos naujienos


paranormal.lt
Daug žadantis atradimas: vėžines ląsteles pavertė sveik...

JAV mokslininkai atrado būdą, kaip išgydyti krūties, plaučių, šlapimo pūslės ir daugelio kitų rūšių vėžį. Jiems pavyko perpro...

paranormal.lt
Kaip atsikratyti akmenų nuo dantų be odontologo...

Pastaruoju metu, daugelis žmonių užduodą klausymą, kaip atsikratyti akmenų nuo dantų namų sąlygomis? Ypač jis svarbus tiems ž...

paranormal.lt
Vatikanas pradės gydymą homoseksualams kunigams...

Trento mieste esančiame Venturini vienuolyne esą atsiduria vaikus tvirkinę, nuo narkotikų ar alkoholio priklausomi kunigai ir vy...
paranormal.lt
Unikalus kremas, padės atsikratyti randus per 2 savaite...

Randai ant odos dažnai atrodo ne gražiai, o kartais tikrai sukelia didelių nepatogumų. Randai ant odos atsiranda dėl įvairių ...Ekologiškų produktų, antikvaro, ezoterikos skelbimų portalas
paranormal.lt
Numerologija. Numerologijos paslaugos. Analizės....

Naujausia metodika, apjungianti rytų ir vakarų numerologiją. Tikslu - konkretu - kryptinga. Rusijos ezoterikos centro...

paranormal.lt
upėtakiai...

Dabartiniu metu parduodame vaivorykštinius upėtakius tvenkinių įžuvinimui. Turime žuvyčių nuo 10 gr. iki 300 gr. Dar tur...


Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Lietuvoje papasakojo apie ateivius ... Svarstymai, ar egzistuoja nežemiška gyvybė, turi daugybę versijų. Mokslininkai vis ieško egzopl... (996)
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (2193)