Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2019 » Gegužės » 7

Paprastieji varpučiai, kuo jie tokie ypatingi?

Tie, kurie turi nuosavą sodą, žino, kaip paprastieji varpučiai (Agropyron reptans L.) gali tiesiog šliaužioti po visą jo plotą. Bet neskubėkite jų išmesti ar griebtis glifosato! Paprastieji varpučiai gali praversti kaip gydomieji augalai.

Paprasti varpučių šakniastiebiai renkami pavasarį ir rudenį, o lapus ir ūglius, kurie naudojami sultims spausti, galima rinkti visą vegetacijos laiką.

Iškastus šakniastiebius reikia skalauti po tekančiu vandeniu, pašalinti šaknis ir pažeistas augalo dalis. Šakniastiebius nudžiovinkite, supjaustykite 1 cm ilgio gabalėliais ir džiovinkite ant sieto ar natūralaus audinio gerai vėdinamoje patalpoje.

varpučiai, augalai, gydomieji augalai, mityba

Ko naudingo esama šakniastiebiuose?

Varpučių šakniastiebių cheminė sudėtis nėra iki galo ištirta, bet žinoma, kad jų ląstelinėse sultyse esama aminorūgščių, fermentų, flavonoidų, saponinų, chinonų ir organinių rūgščių. Šakniastiebiuose yra vitaminų C, E, K, taip pat mineralinių medžiagų - geležies, kalio, kalcio, magnio. Šakniastiebių galima naudoti ir maistui, ypač kaip priedą prie duonos miltų.

Šviežiuose varpučių lapuose taip pat yra gana daug vitaminų ir mineralinių medžiagų, įskaitant magnį, kalį ir silicį.

Kada vartoti / naudoti?

Šviežių šakniastiebių ląstelinių sulčių patartina gerti tokiais atvejais:

  • kaip sutraukiamąją ir uroanti-septinę priemonę;
  • sergant kepenų ligomis, kepenų veiklai gerinti;
  • cholesterolio koncentracijai kraujyje mažinti;
  • kraujo krešėjimui gerinti;
  • medžiagų apykaitai gerinti;
  • navikų profilaktikai.

Šakniastiebių ląstelinėmis sultimis išoriškai galima:

  • skatinti žaizdų gijimą;
  • gydyti uždegimo pažeistas akis, miežį.

Džiovintų šakniastiebių vandens ekstraktas tinkamas:

  • kaip prakaito varomoji ir uždegimo slopinamoji priemonė peršalus;
  • kaip šlapimo varomoji priemonė bei inkstų akmenų profilaktikai;
  • kraujui valyti;
  • sergant reumatizmu, podagra, artritu.

Svarbu!

Šakniastiebių ar lapų ląstelinių sulčių negalima laikyti šviežiu pavidalu ilgiau nei vieną parą. Jei norite jų laikyti ilgiau, ląstelines sultis reikia užšaldyti ar konservuoti su etilo spiritu.


Kaip pagaminti vandens ekstrakto?

Užpilkite 10 g džiovintų šakniastiebių 250 ml kambario temperatūros virinto vandens. Uždenkite indą ir 6 valandas laikykite kambario temperatūroje. Po to nukoškite skystį ir nuspauskite tirščius.

Pagaminto ekstrakto paprastai geria suaugusieji, po 1/4 stiklinės 3-4 kartus per dieną. Inkstų akmenų profilaktikai ir sveikatai palaikyti ekstraktą reikia gaminti iš 5 g džiovintų šakniastiebių, ir jį galima vartoti be pertraukos iki pat 90 dienų.

varpučiai, augalai, gydomieji augalai, mityba

Kam tinka šviežios ląstelinės sultys?

Šviežių varpučių šakniastiebių galima vaitoti ir profilaktiškai (2 g dukart per dieną), ir gydymo sumetimais (5 g 2-3 kartus per dieną). Atskiestų ląstelinių sulčių (sumaišius su 5 dalimis vandens) galima naudoti mikroklizmoms norint palengvinti būklę sergant hemorojumi ir vidurių užkietėjimu. Neskiestomis sultimis galima tepti vabzdžių įkandimus (Tadžikistane jos naudojamos net nuo gyvačių įgėlimų). Arabų šalyse varpučių šakniastiebių ląstelinės sultys taikomos nuo šlapimtakių uždegimų, taip pat inkstų akmenims tirpinti.

Padeda mažinti cholesterolio koncentraciją

Ir šalto vandens ekstraktas, ir šviežių varpučių šakniastiebių ląstelinės sultys padeda normalizuoti cholesterolio koncentraciją ir gydytis nuo aterosklerozės. Ypač patartini ekstraktai iš augalų mišinių.

Paruoškite tokio mišinio. Imkite vienodomis dalimis džiovintų varpučių šakniastiebių, viržių žiedų, trikerčių žvaginių ir paprastųjų kraujažolių antžeminių dalių, pupelių ankščių. Susmulkinkite ir sumaišykite. 5 g mišinio užpilkite 250 ml virinto vandens, kuris ataušintas iki kambario temperatūros, ir palikite 6 valandas.

Po to filtruokite ir gerkite bent 2 mėnesius po 1/3 stiklinės 2-3 kartus per dieną po valgio.

Receptas suaugusiems

Arbata nuo šlapimtakių ir šlapimo pūslės uždegimo

Imkite vienodomis svorio dalimis džiovintų varpučių šakniastiebių, dirvinių asiūklių, trispalvių našlaičių ir didžiųjų ugniažolių antžeminių dalių Susmulkinkite ir sumaišykite. Arbatai pasigaminti 3 g mišinio užpilkite 250 ml verdančio vandens, palaikykite 20 minučių, filtruokite ir gerkite po valgio po 1/4 stiklines 3-5 kartus per dieną.

Vaistažolių arbata turi būti veiksminga!

Jei jaučiate, kad vaistažolių arbata dar ir antrą dieną nedavė jokios naudos, pasitikrinkite vartojamą dozę! Vaistažolių arbata - tai VAISTAS, o vaistus reikia vartoti tinkamomis, patikrintomis dozėmis!

Autorius: Juris Bušas

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
04.06.2019 laikas 21:34 Receptai Varškės pyragaičiai «Varškėčiai»

Manau, kad kiekviena mama savo vaikui gamina varškėčius, bet jie ne visada būna purūs ir minkšti. Aš jums pasakysiu, kaip greitai ir labai skaniai pasigaminti varškėčius. Labai svarbu, įtikti savo vaikams skaniais patiekalais.<...

Skaityti daugiau

25.07.2019 laikas 08:00 Receptai Varškės tortas su apelsinais
Gaminame namuose. Varškės tortai ne pirmą sezoną yra populiarumo pike ir tai nestebina. Jie lengvi – gabalėlio nebus per daug užbaigiant pačią sočiausią puotą. Paprastai žymiai mažiau kaloringi nei tortai su sviestiniu kremu…O dar...

Skaityti daugiau

14.05.2020 laikas 22:53 Receptai Troškinti rauginti kopūstai
Troškiniui reikės raugintų kopūstų, rūkytos kiaulienos šoninės, svogūno, lauro lapų, druskos, pipirų, vandens.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau