Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2018 » Vasario » 11

Probiotinės bakterijos galėtų sustabdyti storosios žarnos vėžį

Storosios žarnos vėžio galbūt būtų įmanoma išvengti vartojant probiotikų, kurie keičia žarnyno bakterinę terpę. Per du naujus tyrimus konstatuota, kad šiai ligai būtų galima užkirsti kelią kasdien valgant visų grūdo dalių produktų, pvz., rudųjų ryžių ir visų grūdo dalių kvietinės duonos.

probiotikai, vėžys, onkologija, storosios žarnos vėžys

Po vieno novatoriško tyrimo mokslininkai pagaliau gali pranešti, kad su storosios žarnos vėžiu būtų galima kovoti ir be medikamentų. Tyrėjai nustatė, kad vėžiu sergantiesiems trūksta tam tikrų molekulių - metabolitų junginių (paprastų „blokelių"), kurie sudaro žarnyno terpę, o jų stygius gali sukelti uždegimą ir vėžį. Vartojant probiotikų, kurie atkuria metabolitus žarnyne, ligos būtų įmanoma išvengti ar net nuo jos pasveikti, - taip mano amerikiečių tyrėjai iš Teksaso vaikų ligoninės (Texas Children's Hospital).

Asmenų, kurie serga storosios žarnos vėžiu, būna nepakankamas fermento histidino dekarboksilazės aktyvumas. Tai fermentas, kuris būtinas metabolitui histidinui paversti į histaminą, kuris gali padėti apsisaugoti nuo uždegimo. Probiotikuose Lactobacillus reuteri 6475 gausu histidino dekarboksilazės, todėl jie gali padėti sumažinti storosios žarnos vėžio metastazių skaičių ir dydį jau po 15 savaičių, - prie tokios išvados tyrėjai priėjo per bandymus su laboratorinėmis pelėmis.

Per kitą tyrimą mokslininkai padarė išvadą, kad tuomet, jei kasdien valgoma visų grūdo dalių produktų, kolorektalinio vėžio rizika sumažėja, o šoninė ir kiti pramoniniu būdu pagaminti mėsos produktai vėžio riziką didina.

Mokslininkai iš Amerikos vėžio tyrimų instituto (American Institute for Cancer Research) tvirtina, kad naviko grėsmę didina 3 veiksniai: daugiau nei 500 g raudonos mėsos per savaitę; kūno antsvoris arba nutukimas; du ir daugiau vienetų alkoholinių gėrimų per dieną. Tyrėjai pakartotinai peržiūrėjo 99 tyrimus, kuriuose iš viso dalyvavo daugiau nei 29 mln. asmenų. Per dieną suvalgius 3 porcijas (t. y. apie 90 g) visų grūdo dalių produktų, riziką įmanoma sumažinti maždaug 17 proc.

Kolorektalinis vėžys yra trečias pagal dažnumą navikas JAV. Kasmet šioje šalyje konstatuojama apie 135 tūkst. naujų šio vėžio atvejų. Tyrėjų nuomone, apie 47 proc. žmonių būtų galėję išvengti naviko, tiesiog laikydamiesi sveikesnio gyvenimo būdo.

Šaltinis: Am J Pathol, 2017; 187:2323-36 (tyrimas apie probiotikus); American Institute for Cancer Research, 2017-09-07 (tyrimas apie visų grūdo dalių produktus).

Jei ši informacija jums buvo naudingi, pasidalinkite su kitais, jums vienas paspaudimas patinka, mums vienas malonumas!

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
29.11.2021 laikas 19:53 Įžymus gydytojas įspėja, kad COVID-19 vakcinos nužudo žmones, nors jų pagrindinės ligos atrodo kaip priežastis
Žymus Pietų Afrikos gydytojas, atlikęs svarbų vaidmenį kuriant ankstyvąjį COVID-19 gydymą, sakė, kad dabartinės vakcinų kampanijos turi vieną tikslą: "kontroliuoti ir išžudyti didelę dalį mūsų gyventojų, niekam neįtariant, kad buvome apnuodyti"....

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 19:09 Dešimt OMICRON "varianto" prognozių 2022 m. ir vėliau...
Žiniasklaidos isterija dėl omikrono "variantų" yra gryna fikcija. Tai ne kas kita, kaip 1984 m. Orvelo stiliaus psichologinio terorizmo operacija, sukurta siekiant išlaikyti pasaulio gyventojus pavergtus ir paklusnius, kol teroristinės vyriausybės vykdo savo pasaulines depopuliacijos / genocido prog...

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:16 Begalvių slėnis Kanadoje
Yra Žemėje vietų, kur dėl nesuprantamų priežasčių dingsta žmonės. Viena - iš jų - Begalvių slėnis Kanadoje. Pagal blogą reputaciją jis gali varžytis su Bermudų trikampiu.

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:14 Alternatyva prideginimui: gimdos kaklelio eroziją
Pastaruoju metu iš pacienčių moterų vis dažniau girdime apie gimdos kaklelio eroziją. Gaila, bet šia liga mūsų laikais serga ir suaugę moterys, ir visai jaunos merginos.

Skaityti daugiau

19.11.2021 laikas 19:18 "Bayer" vadovas sako, kad "covid" mRNA injekcijos yra "genų terapija", klaidingai parduodama kaip "vakcinos"
Stefanas Oelrichas (Stefan Oelrich), Bayer farmacijos padalinio prezidentas, neseniai vykusioje globalistų sveikatos konferencijoje tarptautiniams "ekspertams" prisipažino, kad abi Pfizer-BioNTech ir Moderna mRNA (angl. messenger RNA) "vakcinos" yra visai ne vakcinos, o užmaskuotos "ląstelių ir genų...

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:41 Receptai | Patiekalai Kalėdiniai sausainiai - tirpstantys seniai besmegeniai
Šiems sausainiams "seniams besmegeniams" galite naudoti tiek pirktinį meduolių prieskonių mišinį, tiek pasigaminti patys, sumaišę tarpusavyje šiuos ingredientus

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Rosettes (rozetės) - traškūs ir saldūs sausainiai
Tai tarsi tikras skonis sugrįžęs iš vaikystės… Labai gerai pamenu, kaip dar mano mama man kepdavo šiuos traškius, burnoje tirpstančius saldžius sausainius.

Skaityti daugiau

Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video)
18.11.2021 laikas 22:59 Receptai | Patiekalai Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video). Skanaus!

Skaityti daugiau