Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Vasario » 11

Probiotinės bakterijos galėtų sustabdyti storosios žarnos vėžį

Storosios žarnos vėžio galbūt būtų įmanoma išvengti vartojant probiotikų, kurie keičia žarnyno bakterinę terpę. Per du naujus tyrimus konstatuota, kad šiai ligai būtų galima užkirsti kelią kasdien valgant visų grūdo dalių produktų, pvz., rudųjų ryžių ir visų grūdo dalių kvietinės duonos.

probiotikai, vėžys, onkologija, storosios žarnos vėžys

Po vieno novatoriško tyrimo mokslininkai pagaliau gali pranešti, kad su storosios žarnos vėžiu būtų galima kovoti ir be medikamentų. Tyrėjai nustatė, kad vėžiu sergantiesiems trūksta tam tikrų molekulių - metabolitų junginių (paprastų „blokelių"), kurie sudaro žarnyno terpę, o jų stygius gali sukelti uždegimą ir vėžį. Vartojant probiotikų, kurie atkuria metabolitus žarnyne, ligos būtų įmanoma išvengti ar net nuo jos pasveikti, - taip mano amerikiečių tyrėjai iš Teksaso vaikų ligoninės (Texas Children's Hospital).

Asmenų, kurie serga storosios žarnos vėžiu, būna nepakankamas fermento histidino dekarboksilazės aktyvumas. Tai fermentas, kuris būtinas metabolitui histidinui paversti į histaminą, kuris gali padėti apsisaugoti nuo uždegimo. Probiotikuose Lactobacillus reuteri 6475 gausu histidino dekarboksilazės, todėl jie gali padėti sumažinti storosios žarnos vėžio metastazių skaičių ir dydį jau po 15 savaičių, - prie tokios išvados tyrėjai priėjo per bandymus su laboratorinėmis pelėmis.

Per kitą tyrimą mokslininkai padarė išvadą, kad tuomet, jei kasdien valgoma visų grūdo dalių produktų, kolorektalinio vėžio rizika sumažėja, o šoninė ir kiti pramoniniu būdu pagaminti mėsos produktai vėžio riziką didina.

Mokslininkai iš Amerikos vėžio tyrimų instituto (American Institute for Cancer Research) tvirtina, kad naviko grėsmę didina 3 veiksniai: daugiau nei 500 g raudonos mėsos per savaitę; kūno antsvoris arba nutukimas; du ir daugiau vienetų alkoholinių gėrimų per dieną. Tyrėjai pakartotinai peržiūrėjo 99 tyrimus, kuriuose iš viso dalyvavo daugiau nei 29 mln. asmenų. Per dieną suvalgius 3 porcijas (t. y. apie 90 g) visų grūdo dalių produktų, riziką įmanoma sumažinti maždaug 17 proc.

Kolorektalinis vėžys yra trečias pagal dažnumą navikas JAV. Kasmet šioje šalyje konstatuojama apie 135 tūkst. naujų šio vėžio atvejų. Tyrėjų nuomone, apie 47 proc. žmonių būtų galėję išvengti naviko, tiesiog laikydamiesi sveikesnio gyvenimo būdo.

Šaltinis: Am J Pathol, 2017; 187:2323-36 (tyrimas apie probiotikus); American Institute for Cancer Research, 2017-09-07 (tyrimas apie visų grūdo dalių produktus).

Jei ši informacija jums buvo naudingi, pasidalinkite su kitais, jums vienas paspaudimas patinka, mums vienas malonumas!


Niekas neišdrįso palikti komentarą.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar