Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2018 » Gegužės » 21

Svarbus teismo sprendimas skiepijimo sukelto šalutinio poveikio byloje

Europos Sąjungos Teisingumo Teismas priėmė tikrai reikšmingą sprendimą, nustatantį, kad vakcina gali būti kaltinama dėl ligos sukėlimo ar žalos padarymo sveikatai net ir tada, jei nėra jokių tai tiesiogiai patvirtinančių mokslinių įrodymų.

medicinos naujienos, vakcina, skiepijimai, teismas, sveikata

Šis istorinis sprendimas tiesiogine žodžio prasme atveria duris į teismo salę tūkstančiams tėvų, kurie iki šiol neturėdavo nė mažiausių šansų gauti kompensaciją atvejais, kai vaikui po skiepijimo atsirasdavo lėtinių sveikatos problemų.

Sprendimas priimtas remiantis racionaliais svarstymais, būtent, teismas nurodė, kad tais atvejais, kai visiškai sveikam vaikui greitai po skiepijimo staiga atsiranda sveikatos problemų, būtų pagrįsta daryti prielaidą, kad jų priežastis galėtų būti vakcinacija.

Teismas nusprendė, kad faktą, ar būtent vakcina kalta dėl sveikatos problemų, reikia konstatuoti, atliekant vieną iš kelių konkrečiai apibrėžtų patikrų.

Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (aukščiausia Europos Sąjungos teismine instancija) priėjo prie tokios nuomonės nagrinėdamas prancūzo, kuris sąlyginai vadinamas W. ir kuris po
skiepijimo nuo hepatito B 1998 metais susirgo išsėtine skleroze, bylą. Jis jau 2006 metais padavė j teismą skiepo gamintoją bendrovę Sanofi Pasteur, bet, nesulaukęs sprendimo, po 5 metų mirė.

Prancūzijos apeliacinis teismas nusprendė, jog nesama mokslinių įrodymų, kad ligą sukėlė skiepas, todėl ieškinys buvo atmestas.

Apeliacinio teismo sprendimas buvo apskųstas ir perduotas Prancūzijos kasaciniam teismui, kuris savo ruožtu persiuntė bylą Europos Sąjungos Teisingumo Teismui. Šis teismas nusprendė, kad „tikslūs ir neprieštaringi įrodymai", apibūdinantys skiepijimo laiką, nukentėjusio asmens ankstesnę sveikatos būklę, taip pat patvirtinantys šeimos anamnezės trūkumą ir daugelio panašių atvejų egzistavimą, galėtų būti pakankami įrodymai, kad sveikatos problemas sukėlė vakcina. W. bylos medžiaga visiškai atitiko pirmus tris kriterijus.

Išnagrinėjęs visus skiepo gamintojo pateiktus įrodymus ir išklausęs jo argumentus, teismas ypač pabrėžė, kad „siekiant padaryti tokias išvadas, įrodymai turi būti pakankamai pagrįsti, tikslūs ir neprieštaringi".

Nors ir minėtas sprendimas nėra laikytinas sprendimu konkrečioje W. byloje, jis atlieka gairių funkciją visiems ES teismams, nagrinėjant panašias bylas.

CNN, 2017-06-21

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
17.07.2019 laikas 19:49 Receptai Keptas karpis
Gaminame namuose. Keptas karpis. Karpį išskrodžiame, nuvalome, nuplauname, nusausiname ir supjaustome gabalėliais. Į gilesnį dubenėlį pilame pieno, beriame druskos, pipirų, išmaišome, sudedame karpio gabaliukus ir paliekame pastov...

Skaityti daugiau

12.06.2019 laikas 12:55 Receptai Purus pyragas per penkias minutes

Kepiniai su kefyru – daugelio šeimininkių, mokančių gaminti ne tik skaniai, bet ir greitai, mėgiamas ingredientas. Iš kefyro stiklinės galima iškepti visą dubenį keksiukų arba didelį purų pyragą…

...

Skaityti daugiau

18.07.2019 laikas 15:17 Receptai Keptos voveraitės

Gaminame namuose. Keptos voveraitės

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
14.11.2024 laikas 12:50 Senovės Egipto gyventojų ligos: istorija ir šiuolaikiniai atspindžiai
Senovės Egipto civilizacija, viena iš pažangiausių senovės kultūrų, ne tik puikavosi savo architektūra, bet ir kovojo su įvairiomis ligomis, kurios vis dar pasitaiko šiandien. Nuo dantų skausmo iki infekcinių ligų, šie sveikatos iššūkiai atskleidžia,...

Skaityti daugiau

14.11.2024 laikas 12:42 Gango upės vagos pokyčiai: žemės drebėjimo poveikis prieš 2500 metų
Prieš 2500 metų Gango upės vagos kryptis dramatiškai pasikeitė dėl stipraus žemės drebėjimo, turinčio didelį poveikį Bangladešui ir jo ekologinei sistemai. Šis įvykis ne tik transformavo upės tėkmę, bet ir atskleidė, kaip geologinės jėgos gali formuo...

Skaityti daugiau

14.11.2024 laikas 12:36 Vezuvijaus išsiveržimas: išgyvenusiųjų istorijos ir padariniai
79-aisiais metais rugpjūčio mėnesį Vezuvijaus ugnikalnio išsiveržimas sunaikino senovinius romėnų miestus, tokius kaip Pompėja ir Herkulanėjus, palikdamas tūkstančius gyvybių. Nors šis įvykis dažnai vaizduojamas kaip visiškas sunaikinimas, naujausi t...

Skaityti daugiau

14.11.2024 laikas 07:58 Pilotas liudija, kad Billas Gatesas purškia chemtreilus, kad sukeltų pilietinį karą Amerikoje
Šiandien, kai vis daugiau informatorių prabyla apie chemtreilų programą, pasaulis susiduria su neįtikėtina realybe: ar tai tik sąmokslas, ar reali grėsmė mūsų sveikatai? Drąsūs pilotai, turintys misiją atskleisti šias veiklas, teigia, kad virš mūsų g...

Skaityti daugiau

13.11.2024 laikas 17:19 Emocijų vagių fenomenas: kaip atpažinti ir apsisaugoti?
Santykiai gali būti sudėtingi ir kupini emocijų, tačiau kartais galime susidurti su partneriais, kurie tik imasi, bet nieko neduoda mainais. Emocijų vagys, pažįstami kaip emocionalūs alfonsai, sugeba sukurti iliuziją, kad jie myli, tačiau iš tiesų ti...

Skaityti daugiau