Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2017 » Gruodžio » 18

Žolininkė: saujelėje kanapių sėklų – pusė magnio paros dozės

Mūsų platumose praktiškai nėra augalo, kuris turėtų tiek aminorūgščių, kiek turi pluoštinė kanapė, LRT RADIJUI sako žolininkė Nijolė Degutienė. Anot jos, kanapės itin naudingos dėl visų savo dalių. Pavyzdžiui, saujelėje sėklų yra net pusė magnio paros dozės ir kitų naudingų vitaminų.

kanapės, sveikata, magnis, marihuana, pluoštinės kanapės

– Kuo ypatingos pluoštinės kanapės?

– Iki 1960 m. Lietuvoje buvo daugiau kaip 300 ha kanapių ploto. Nuo senų senovės kanapes augino dėl pluošto, grūdo, sveikatos ir dėl to, kad jas labai lengva prižiūrėti – jos neužleidžia kenkėjų, neleidžia augti piktžolėms. Tai buvo labai naudingas pluoštas – ir virves vydavo, ir grūdus valgydavo.

Jas buvo uždraudę, visiškai nežiūrėdami, kokia tai kanapių rūšis ir ką jos turi. Vėliau apsižiūrėjo, kad tai labai naudingas augalas. Taip yra iš tikrųjų. [...] yra 50 veislių su mažu psichotropinių medžiagų kiekiu. Šias kanapes leidžia auginti Europos Sąjunga (ES).

4–5 m aukščio kanapės ir yra tos, kurios beveik neturi narkotinės medžiagos. Kiekvienas ūkininkas turėtų nešti savo kanapių sėklą į laboratoriją ir tirti, koks procentas yra šios medžiagos. Kanapių sėklos parduodamos ir perkamos griežtai prižiūrint, kad tai būtų ta veislė, kurios reikia.

– Kuo skiriasi ta kanapė, kuri turi psichotropinių medžiagų ir kuri turi labai mažą kiekį?

– Jų vaizdas, išorė kitokia. Ta kanapė, kuri vadinama marihuana, yra žema. Pluoštinės kanapės labai aukštos, jose tos psichotropinės medžiagos labai mažai. Toks ir yra pagrindinis jų skirtumas.

Pluoštinė kanapė, kuri skirta maistui ir pluoštui, jau seniai legalizuota, bet apie 1990 m. pasaulis apsižiūrėjo, kad ta THC medžiaga turi ne tik psichotropinių, bet ir labai daug gydomųjų savybių.

Pavyzdžiui, bandant gydyti vaikų epilepsijos priepuolius, sukurta 20 rūšių vaistų, bet jie praktiškai nepadeda, o kanapės, tos pavojingosios, preparatai padeda. Aišku, kai norima legalizuoti ne tam, kad gydytų, bet kažką kitą darytų, nežinau, kaip tai reikėtų valdyti. Turėtų būti labai griežta kontrolė.

Sergant Alzhaimeriu, vėžiu pastebimi uždegiminiai procesai. Būtent kanapės padeda tuos uždegiminius procesus numalšinti. Žinoma, negali būti, kad gydome vėžį ir galvojame, kad su kanape išsigydysime. Ne, tiesiog prevenciškai galima naudoti prasidėjus uždegimams, kurie paskui pereina į tas baisias ligas. Galime naudoti kanapes ir pasiekti gerų rezultatų.

– Pluoštinė kanapė – kokios jos savybės?

– Kanapių sėklos turi 36 proc. baltymo. Šie baltymai neturi tam tikrų medžiagų, kurios žmogaus organizmui apsunkina baltymų įsisavinimą. Iš 20 aminorūgščių kanapė turi 18. Praktiškai mūsų platumose nėra tokio augalo, kuris tiek daug turėtų.

Kanapių sėklų aliejų sudaro 35 proc. aminorūgščių. Iš jų – 80 proc. polinesočiųjų ir tik 8 proc. sočiųjų riebalų rūgščių. Tai labai vertingas aliejus, labai gerai veikia organizmą.

Kanapių sėklos turi labai daug vitaminų. Svarbiausia, B grupės vitaminų. Taip pat turi vitamino A, daug vitaminų D ir E. Vitaminas E yra antioksidantas, kuris labai padeda bendrai medžiagų apykaitai. Kanapių sėklos taip pat turi mineralų, mikroelementų, kalcio, geležies, magnio, mangano, fosforo, kalio, cinko.

Saujelėje kanapių sėklų yra pusė magnio paros dozės. Tai magnis, gaunamas iš organinio junginio. Augale labai gausu tirpių ir netirpių skaidulų. Netirpios skaidulos naudingos žarnynui. Jos padeda išeiti toksinams, o tirpios skaidulos yra maistas mūsų gerosioms bakterijoms.– Jau pradėjote sakyti apie kanapių sėklų naudą, bet tai toli gražu ne visos naudingosios savybės. Kokios sveikatinančios galios turi ta maža traški sėklytė?

– Traški maža sėklytė atkuria mūsų hormonų pusiausvyrą, nes joje yra daug gama linoleno rūgšties. Dar ji malšina sąnarių skausmus ir gydo artritą. Tai lemia idealus Omega-3 ir Omega-6 rūgščių balansas.

Labai svarbu kanapių sėklų nekaitinti, nedeginti. Žinoma, kai valgome kažkokį produktą, patiekalą, nežiūrime, kad žalia sėkla būtų prilipinta, bet, kai patys kur nors dedame, reikia stengtis jas naudoti žalias.

Dar kanapės padeda numesti svorio, nes jos natūraliai slopina apetitą ir potraukį saldumynams, labai gerina virškinimą. Jos labai tinka moterims, nes lengvina PMS ir menopauzės simptomus.

– Kaip naudoti kanapių sėklas? Ar tiesiog šaukšteliu valgyti, ar dėti į patiekalus?

– Pats geriausias būdas – kanapių sėklas dėti į rytinę nevirtą, žalią košę. Aš darau taip: imu avižų sėlenų, kanapių šaukštą, juodgrūdžių šaukštą, linų sėmenų, sumalu, tą pačią minutę užpilu šaltu vandeniu ir po kokių 15 minučių šiltu vandeniuku prapylusi valgau.

– Dar vienas klausimas – ar turi kanapių sėklos įtakos grožiui?

– Tai, kas yra kanapėse, labai naudinga grožiui, todėl kad jose randami lipidai, labai panašūs į esančius mūsų odoje. Bet kokios priemonės su kanapių aliejumi puikiai drėkina ir apsaugo odą, suteikia elastingumo ir gyvybiškumo.

Atrodo, tokia nekalta priemonė – aliejukas, bet labai naudinga. Jeigu juo kas dieną tepame (ypač turintiems aknę, spuogų), tai labai efektyvi priemonė. Ji gydo psoriazę, tinka egzemos gydymui, nes labai gerai drėkina, minkština ir tuo pačiu gydo.

Kanapių sėklų buvo visą laiką. Tie, kurie laikosi sveiko gyvenimo būdo, drąsiai jas naudodavo, nes nėra tokių kanapių sėklų, kurios turi narkotinių medžiagų. Jos visiškai nepavojingos.

Žolininkė: saujelėje kanapių sėklų – pusė magnio paros dozės

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
31.07.2019 laikas 13:18 Receptai Sūrio paplotėliai su kefyru keptuvėje
Sūrio paplotėliai su kefyru receptas. Pašildytą iki 38 laipsnių kefyrą supilti į dubenį, dėti cukrų, druską ir sodą, permaišyti, palikti 5 min. Sudėti smulkiai sutarkuotą sūrį kartu su miltais į kefyro masę, užminkyti tešlą, iš pr...

Skaityti daugiau

02.11.2019 laikas 16:40 Receptai Vištienos kepsneliai pievagrybių ir Marsala vyno padaže
Pievagrybius supjaustykite griežinėliais. Vištienos krūtinėlę perpjaukite išilgai ir išmuškite iki plonų kepsnelių, pagardinkite druska bei pipirais. Kepsnelius išvoliokite miltuose ir dėkite į įkaitintą keptuvę. Apkepkite iš abie...

Skaityti daugiau

28.06.2019 laikas 18:20 Receptai Varškėčiai su cinamonu
Gardžių varškėčių su cinamonu receptas. Virti varškėčiai patiekiami su tirpintu sviestu arba sviesto - grietinėlės padažu, šiek tiek pagardintu cukrumi. Abejais atvejais varškėčiai apibarstomi cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.12.2024 laikas 21:26 Storosios žarnos valymas nuo toksinų: 1 paprastas receptas
Virškinimo sistemos problemos, tokios kaip dirgliosios žarnos sindromas ar lėtinis vidurių užkietėjimas, yra vis labiau paplitusios. Daug žmonių ieško natūralių būdų, kaip pagerinti savo savijautą ir išvalyti gaubtinę žarną. Šiame straipsnyje pristat...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 19:19 Stebuklingas svorio metimas tinginiams: imbiero mišinys
Naujausi Kinijos mokslininkų tyrimai atskleidžia revoliucingus atradimus apie litocholinę rūgštį, natūraliai gaminamą organizme. Šis junginys, kuris pasireiškia, kai organizmas patiria badavimo būseną, gali tapti raktu į senėjimo procesų sulėtėjimą i...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 11:40 Kaip Neužversti Artimųjų Savo Negatyvumu?

Kiekvienas iš mūsų susiduria su iššūkiais ir sunkumais gyvenime, tačiau kaip mes juos sprendžiame, gali reikšmingai paveikti mūsų santykius su artimaisiais. Pagalbos ieškojimas yra natūralus, tačiau svarbu žinoti, kada ir kaip tai daryti, kad neap...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 11:06 Atleidimas: Kelias į Emocinę Laisvę ir Ramybę
Atleidimas – tai galinga savybė, leidžianti mums išsilaisvinti nuo praeities skausmų ir nuoskaudų. Nors dažnai manome, kad atleidimas yra susijęs su kitais, iš tiesų jis labiausiai veikia mus pačius. Šiame straipsnyje nagrinėsime atleidimo procesą, j...

Skaityti daugiau

20.12.2024 laikas 18:37 Gyvenimas dviese: kinė 5 metus apsimetinėjo savo mirusia seserimi
Šeimos ryšiai kartais gali būti tokie sudėtingi, kad net tragiškos aplinkybės skatina mus ieškoti neįprastų sprendimų. Kinijos internetas šiuo metu mirga nuo Annie Niu pasakojimo apie tai, kaip ji penkerius metus slėpė savo sesers dvynės mirtį nuo se...

Skaityti daugiau