- 09.05.2019
- 0.0 Reitingas
- 1183 Peržiūrų
- Komentarai
Kalbant apie karingas moteris negalima nepaminėti piratų "profesijos" atstovių. Yra žinomos kelios meterys, kurios sėkmingai vertėsi piratavimu. Viena jų buvo Anė Boni (Anne Bonny)...
Advokato dukra
Anė Kormak (tokia buvo jos mergautinė pavardė) gimė 1700 metų kovo 8 dieną mažame miestelyje netoli Korko Airijoje. Jos tėvas Viljamas Kormakas buvo advokatas. Kai mergaitei suėjo penkeri metai, šeima persikėlė gyventi už Atlanto, o tiksliau - į Pietų Karoliną. (paranormal.lt).
Iš pradžių naujoje vietoje šeimos galva pragyvenimui užsidirbo, dirbdamas advokatu. Tačiau netrukus Kormakas užsiėmė prekyba. Šis verslas jam taip sekėsi, kad galėjo nusipirkti gana didelę plantaciją. Tad Anės vaikystė ir paauglystė praėjo be nepriteklių.
Tačiau auganti mergaitė jau tada parodė savo narsą ir nepažabojamą charakterį. Buvo pasakojama, kad vieną dieną, dirbdama tėvo ūkyje, ji taip supyko ant vienos tarnaitės, kad ją nudūrė vienu virtuvinio peilio dūriu. Arba dar viena istorija: vienas jaunuolis išdrįso apsikabinti Anę prieš jos valią ir už tai buvo taip smarkiai sukandžiotas, kad gydyti žaizdas teko labai ilgai.
Anė buvo laikoma gera partija, tėvas jai ieškojo tinkamo jaunikio. Tačiau mergina įsimylėjo Džeimsą Bonį - paprastą jūreivį, kurio kišenėse švilpavo vėjai. Tai nė trupučio neglumino užsispyrusios merginos, ir ji ištekėjo už vargšo jūreivio.
Savaime suprantama, kad tėvas dėl tokio dukros poelgio labai stipriai užsirūstino. Slėpdamiesi nuo tėvo įniršio jaunavedžiai sėdo į laivą, plaukiantį į Naujojo Providenso salą. Ten jaunavedžių aistrai netrukus išblėso. Anė metė savo vyrą ir susidėjo su turtingu plantatoriumi Čaildu Bajardu. Tačiau šis jai irgi greitai nusibodo. 1719 metų gegužės mėnesį Anė vienoje tavernoje susipažino su piratu Džonu Rekhemu. Merginą tiesiog sužavėjo šis „sėkmės džentelmenas“. Ir taip sužavėjo, jog ji persirengė vyriškais rūbais ir leidosi kartu su Rekhemu, kuris pasiėmė ją į savo piratų laivą. Taip Anė Boni pati tapo pirate...
Kurį laiką paplėšikavus Atlanto vandenyne, Anė savo meilužiui pareiškė, kad laukiasi. Rekhemas ją išlaipino Kuboje ir liepė keliems savo parankiniams prižiūrėti nėščią merginą. Pagaliau Anė pagimdė. Tačiau „jūrų nuotykiai“ ir palaidas gyvenimo būdas nepraėjo be pasekmių: kūdikis mirė, praėjus kelioms valandoms po gimdymo.
Pažeminimas ir Įžeidimas
Atsigavusi po nesėkmingo gimdymo Anė Boni vėl išplaukė į jūrą kartu su Rekhemu. Netrukus buvo paskelbtas karaliaus įsakymas, kuriame jis žadėjo pasigailėti tuos piratus, kurie nutrauks plėšikavimą. Rekhemas pakluso įsakymui ir nutraukė pirato veiklą. Jeigu pasakyti tiksliau, tai jis tapo kaperiu. Tiems, kas nežino, paaiškinsime, kad kaperį galima vadinti „valstybiniu piratu“. Jis oficialiai tarnauja valstybei, plėšia priešiškos valstybės laivus, didžiąją grobio dalį atiduodamas į iždą.
Tai ir yra pagrindinis skirtumas tarp kaperio ir pirato. Piratas plėšia visus iš eilės be jokių leidimų. Ir grobiu piratas su niekuo nesidalina, tik su savo kompanionais. Jokių dalybų su valstybės tarnautojais.
Štai tokiu kaperiu nusprendė tapti ir Rekhemas. Tačiau bandymas buvo nesėkmingas. Rekhemas pradėjo tarnauti Anglijos gubernatoriui Rodžersui, kad galėtų jūroje plėšti ispanų laivus. Tačiau gubernatorius buvo labai nepatiklus žmogus. Jis įtarė, kad Anė ir Rekhemas nori jį apgauti. Jie nori gauti laivą iš valstybės, o po to spjauti į „kaperio patentą“ ir vėl grįžti prie plėšikavimo jūroje. Kaip „profilaktinę bausmę“ jis privertė Rekhemą išplakti savo mylimąją. Piratas buvo priverstas paklusti.
Pažeminti ir įžeisti Anė Boni ir Džonas Rekhemas nusprendė atkeršyti. Dabar jie iš tiesų parengė suokalbį ir jį įvykdė: užgrobė gubernatoriaus laivą ir jame iškėlė juodą vėliavą, taip parodydami kad trumpas kaperiavimo laikotarpis jų gyvenime pasibaigė. Jie vėl tapo „narsiais šauniais piratais“. Porelė vėl ėmėsi seno amato.
Netrukus nutiko visiškai romantiška istorija. Rekhemo laivą atakavo kitas piratų laivas. Įvyko nedidelis sąmyšis, tačiau netrukus abiejų laivų piratai sugebėjo tarpusavyje taikiai susitarti. Dar daugiau - jie nusprendė kartu plėšikauti.
Naujojo sąjungininko laive taip pat buvo moteris - garsi pirate Merė Rid. Ji irgi buvo persirengusi vyru. Ji buvo taip puikiai užsimaskavusi, jog nė vienas piratas net neįtarė, kad jų šaunusis kolega iš tiesų yra moteris!
Anė Boni taip pat nepastebėjo apgaulės. Ji netgi įsimylėjo šį simpatišką jaunikaitį iš kito piratų laivo ir ėmė siųsti jam nedviprasmiškas užuominas.
Merei Rid teko atskleisti savo paslaptį. Ji Anei papasakojo, kad taip pat yra moteris, todėl negali atsakyti į jos meilę. Abi moterys smagiai pasijuokė iš linksmos situacijos ir netrukus labai susidraugavo.
Stebuklingas išsigelbėjimas
Tarp dviejų moterų užsimezgusi draugystė tapo kapitono Rekhemo pavydo priežastimi. Jis ėmė įtarinėti, kad jo mylimoji Anė Boni užmezgė santykius su jaunu vaikinu (kuriuo iš tikrųjų buvo persirengusi Merė Rid). Girtas piratas pagrasino perrėžti gerklę naujajam Anės mylimajam. Šiai teko atskleisti Merės Rid paslaptį, kad būtų išvengta pavojingų situacijų, tačiau ji privertė Rekhemą prisiekti, kad jis viską išlaikys paslaptyje. Tik po to pavydusis piratas aprimo...
Anė Boni savo mylimąjį lydėjo visuose piratų žygiuose, šalia jo kovėsi visuose mūšiuose. Mergina visiems parodė, kad savo narsa ir sugebėjimu kautis ji nenusileidžia nė vienam vyrui.
1720 metų spalio mėnesį Anę Boni, Džoną Rekhemą ir Merę Rid suėmė kapitono Džonatano Barneto kariai, veikę Jamaikos gubernatoriaus įsakymu. Teismas buvo trumpas ir negailestingas. Visiems trims buvo paskelbtas nuosprendis -mirties bausmė pakariant.
Rekhemui prieš mirtį buvo suteikta malonė pasimatyti su Ane Boni, tačiau vietoje paguodos ši meilužiui išreiškė panieką: „Jeigu būtum kovojęs kaip vyras, tai tave nepakartų, kaip šunį!“ Rekhemui nuosprendis buvo įvykdytas. Tačiau moterims nuosprendis buvo sušvelnintas -mirties bausmė pakeista įkalinimu iki gyvos galvos. Merė Rid netrukus susirgo karštine ir mirė kameroje.
O štai apie tolimesnę Anės Boni likimą oficialiuose dokumentuose nebėra jokių įrašų. Yra keletas prielaidų dėl jos tolimesnio likimo. Pagal vieną versiją jai pavyko pabėgti iš kalėjimo, po to ji vėl susidėjo su piratais ir viename mūšyje žuvo. Kita versija skelbia, kad ją išpirko turtinga šeima. „Jos tėvui pavyko pasiekti, kad Anė Boni būtų išlaisvinta iš kalėjimo ir sugrąžinta atgal į Čarlstoną, kur pagimdė antrąjį Rekhemo vaiką. 1721 metų gruodžio 21 dieną ji ištekėjo už Džozefo Berlio, su kuriuo susilaukė dešimt vaikų. Ji mirė 1782 metų balandžio 22 dieną Pietų Karolinoje, būdama gerbiama moterimi. Ji buvo palaidota balandžio 24 dieną Jorko grafystės kapinėse Virdžinijoje“ - taip teigiama Oksfordo biografiniame žodyne.
Ar tai yra tiesa, šiuo metu atsakyti negalima. Pernelyg mažai faktų ir pernelyg daug prielaidų. Žinoma, piratų romantikos mėgėjams sunku susitaikyti su mintimi, jog narsioji pirate Anė Boni supuvo gyva kažkokiame kolonijiniame kalėjime. Versija apie stebuklingą Anės Boni išgelbėjimą yra kur kas romantiškesnė...
Nesvarbu, kaip savo dienas užbaigė šį narsi pirate, tačiau atmintis apie ją išliko labai ilgam. Apie Anę Boni rašė garsusis rašytojas Danielius Defo ir dar keletas ne tokių garsių autorių.
Narsiosios Anės įvaizdis panaudotas ne viename filme ir seriale, pasakojančiuose apie piratavimo istoriją. Būdama gyva Anė, tikriausiai, net negalėjo įsivaizduoti, kad taip išgarsės. Ji paprasčiausiai gyveno taip, kaip mokėjo.
O gyventi mokėjo tik ryškiai ir rizikingai. Pasirodo, šis „ryškumas“ ir tapo geriausia garantija, kad atmintis apie ją palikuonių galvose išliks amžinai.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau