- 09.11.2017
- 0.0 Reitingas
- 2179 Peržiūros
- Komentarai
Kai kurie teiginiai apie sveiką gyvenimo būdą, kurie dar neseniai atrodė neginčijamais, dabar prarado savo pozicijas.
Pirmasis mitas: liesi žmonės gyvena ilgiau
Pasak specialistų, tokia nuomonė nėra teisinga, ypač kai kalbama apie moteris. JAV fiziologai kuri laiką stebėjo moteris nuo 18 iki 45 metų amžiaus. Moteris sverdavo, matuodavo liemens ir klubų apimtį, vėliau tirdavo jų kraują ir šlapimą. Paradoksalu, tačiau sveikiausios pasirodė apkūnių kūno formų moterys. Beje, kuo didesnis buvo skirtumas tarp liemens ir klubų, tuo geresni buvo analizių rezultatai. Pasak mokslininkų, taip tikriausiai yra todėl, kad poodiniuose klubų riebaluose gausu naudingųjų organinių rūgščių, taip pat ir Omega-3. Ant liemens susikaupusiuose riebaluose tokių naudingųjų rūgščių nėra. Liemens srityje besikaupiantys riebalai padidina pavojų susirgti širdies ir kraujotakos sistemos ligomis.
DĖMESIO! Jei juosmens apimtis sudaro 80 proc. žmogaus ūgio, tai gyvenimą sutrumpina maždaug 20 metų.
Antrasis mitas: sportuoti - sveika
Iš tikrųjų sveikatai yra žymiai naudingesnė mankšta ir saikingi fiziniai krūviai. Nustatyta, kad dažni ir dideli fiziniai krūviai organizme pagreitina senėjimo procesus. Intensyviai sportuojantis žmogus priverstas įkvėpti pernelyg daug deguonies, kuri rūgština ląsteles. Pavyzdžiui, buvo stebimi profesionalūs sportininkai,
kurių nemažai serga širdies ir kraujotakos sistemos ligomis.
ŽINOKITE, kad gyvenimą ilgina tik saikingi fiziniai krūviai, kurie tik lengvai padažnina (iki 120-130 tvinksnių per minutę) širdies ritmą.
Trečiasis mitas: reikia valgyti natūralių produktų
Jei turite galimybių valgyti savo sodyboje užaugintų vaisių, daržovių ir uogų - puiku, o štai pirkti brangių bioproduktų - neverta. Specialistų teigimu, vitaminų ir mineralinių medžiagų kiekis augaluose priklauso nuo to, kiek jiems teko saulės šviesos, lietaus ir vėjo, kokiame dirvožemyje jie augo ir t.t. Atminkite, kad tiek mineralinės, tiek ir organinės trąšos vitaminų ir mineralinių medžiagų kiekiui augaluose įtakos neturi.
DĖMESIO! Cheminės medžiagos gali būti visiškai nekenksmingos, o nuodingos medžiagos gali būti ir natūralios. Pavyzdžiui, nuodinga yra sinilo rūgštis, kurios gausu migdolų riešutuose. Visų rūšių nerafinuotame aliejuje yra kvėpavimo takų raumenis galinčių paralyžiuoti miotoksinų.
Ketvirtasis mitas: per dieną reikia išgerti 1,5-2 litrus vandens
Vanduo iš žmogaus organizmo padeda išplauti toksines medžiagas, tačiau neseniai Pensilvanijos (JAV) universiteto mokslininkai pareiškė, kad gausių skysčių nauda -stipriai pervertinta. Mokslininkai daug metų stebėjo žmones, kurie kasdien reguliariai išgerdavo po 1,8 litro vandens ir tuos, kurie vandens gerdavo 1,5-2 kartus mažiau. Mokslininkai nustatė, kad gausesni ir mažesni vandens kiekiai sveikatai praktiškai įtakos neturi.
ŽINOKITE! Jei netroškina, per prievartą negerkite vandens. Atminkite, kad sultyse, sriubose, skystose košėse taip pat yra skysčių, todėl, jei vartojate šių produktų, per dieną išgerti dar 2 litrus vandens tikrai neverta.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau