Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2018 » Sausio » 3

Naujas suderinamumo faktorius kraujyje

Neretas atvejis, kai ligos, gimdymo ar traumos atveju pacientui perpilamas kito žmogaus kraujas – gyvybę reikia gelbėti, juk mes žmonės ir turime, bei norime vienas kitam padėti. Praėjo nemažai laiko, kol žmogus išsiaiškino, kad yra kraujo grupės, rezus faktorius ir kiti, nuo kurių priklauso kraujo suderinamumas su paciento organizmu. Laikas vis papildo šių faktorių skaičių.

#kraujas, #smegenys, #amžius, #moksliniai_tyrimai

N.F.Gamalėjaus vardo epidemiologijos ir mikrobiologijos mokslinio tyrimo instituto profesorius V.A Zujevas savo paskutinių metų tyrinėjimais sukelia daug minčių kraujo perpylimo tema.  V.A Zujevas teigia, kad žmogaus senėjimas siejasi su kai kurių ląstelių žmogaus organizme padidintu dauginimusi.

 Mokslininkų padarytose galvos smegenų histologinių pjūvių nuotraukose matosi, kad mūsų „pilkoji medžiaga“ nevientisa: pagrindiniai smegenų veikėjai – nervinės ląstelės neuronai apsuptos „užpildo“ - jungiamojo audinio ląstelėmis – glijomis. Metams bėgant šioje substancijoje vyksta negrįžtami pokyčiai: neuronai žūsta, o glijos atvirkščiai – dauginasi. Taigi jauno ir pagyvenusio žmogaus smegenys iš esmės skiriasi. Dėl neuronų žūties ir vystosi senatviniai pokyčiai – atminties blogėjimas, judesių koordinacijos sutrikimai, reakcijos greičio mažėjimas ...

Kas žudo neuronus?

Kodėl neuronas žūsta pirmas? Juk ši „protinga“ ląstelė apsaugota kaip jokios kitos. Jos ir mityba yra išskirtinė – ji, skirtingai nuo kitų ląstelių, turi tarpininką tarp savęs ir kapiliaro – astrocitą. Gal būt priežasties – pasekmės ryšys yra priešingas, nei manoma dabar – pradžioje startuoja glijozė, o to pasėkoje labiau spaudžiami astrocitai, kol šie neima žūti, taip pasmerkdami savo aprūpinamus neuronus bado mirčiai. Kas gi provokuoja glijozę?  V.A Zujevo vadovaujamai grupei pavyko išsiaiškinti šį senėjimo faktorių. Tyrimai buvo atlikti su laboratorinėmis pelėmis. Paaiškėjo, kad glijinės ląstelės ima daugintis daug greičiau, jei į jų aplinką įterpiama bioekstrakto, pagaminto iš senų pelių smegenų. ir atvirkščiai – jaunų peliukų smegenų ekstraktas nedarė jokios įtakos glijų dauginimosi greičiui. Ekstraktas, pagamintas iš 10 mėnesių amžiaus pelių smegenų, du kartus greičiau skatina glijas daugintis, negu ekstraktas iš 2 mėnesių pelių smegenų. O pusantrų metų „močiutės“ pelės smegenų ekstraktas greitino glijų dauginimąsi net 4-5 kartus!

Kito eksperimento metu jaunoms pelėms buvo suleistas senų pelių smegenų ekstraktas ir jau po 4-5 mėnesių pasirodė priešlaikinio senėjimo požymiai. Ištyrus jų smegenis, paaiškėjo akivaizdūs neuronų žūties ir glijos pagreitėjusio dauginimosi požymiai. Ir jie buvo labiau išreikšti, nei natūraliai senėjusių tokio paties amžiaus individų. Du gyvūnėliai net pražilo! Tokį reiškinį  V.A Zujevas savo praktikoje stebėjo pirmą kartą. Visa tai liudija, kad aptiktasis faktorius yra senėjimo priežastis, o ne pasekmė.
Tyrimai parodė, kad serumas, pagamintas iš įvairaus amžiaus pelių kraujo, į glijų dauginimosi intensyvumą veikia analogiškai, tik silpniau, negu smegenų ekstraktas. Jaunoms pelėms, kurioms buvo suleistas senų pelių kraujo serumas, irgi pasireiškė priešlaikinio senėjimo požymiai.
 
Kai buvo gauti įtikinami įrodymai su graužikais, mokslininkai ėmėsi tirti šiuos procesus žmogaus organizme – paėmė kraują iš žmonių nuo 10 iki 78 metų amžiaus, išskyrė iš jo serumą ir jo pridėjo į mėgintuvėlius su tokio pačiu glijinių ląstelių kiekiu. Po keleto dienų, patikrinus mėgintuvėliuose ląstelių skaičių, buvo įsitikinta tuo pačiu dėsningumu ir žmogaus ląstelėms: 10-20 metų amžiaus žmonių serumas neišprovokavo jokio glijų augimo, vidutinio amžiaus žmonių serumas jau šiek tiek aktyvavo šį procesą, o vyresnio amžiaus žmonių kraujo serumas labai skatino glijinių ląstelių dauginimąsi.

   Buvo atrastos kraujo grupės, pogrupiai, rezus faktorius, o dabar ir amžiaus faktorius. Faktorius, kurį sąlygoja nesudėtingas, bet labai atsparus baltymas, pradedantis aktyviau organizme gamintis nustojus jam augti – apie 25-tus gyvenimo metus.

Kas atsitiks, jei sergančiam 3-5 metų vaikui bus supiltas pagyvenusio amžiaus žmogaus kraujas? Ar nepasileis brendimo mechanizmas anksčiau dievulio numatyto laiko?
 

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
01.07.2019 laikas 18:13 Receptai Orkaitėje kepta višta
Gaminame. Orkaitėje kepta višta. Prieš kepant vištą dedame į kepimo maišą arba rankovę ir rankovę užrišame. Kepame apie 1,5-2 valandos (priklausimai nuo dydžio), vidutinio karštumo orkaitėje. Likus pusei valandos iki kepimo pabaig...

Skaityti daugiau

06.06.2019 laikas 12:48 Receptai Kaip pasigaminti varškės blynus

Gaminame. Varškės blynai Į dubenį dedame varškę, mušame kiaušinius, beriame cukrų, žiupsnelį druskos ir išmaišome. Pilame kefyrą, beriame nubrauktą šaukštelį sodos, dalimis dedame miltus ir užmaišome blynų tešlą.

...

Skaityti daugiau

02.11.2017 laikas 08:52 Receptai Svogūnas, žąsų taukai gydo bronchitą

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Bronchitas. Ingredientai: Svogūnas, Žąsų taukai

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 21:54 Kodėl CŽV manė, kad Bormanas buvo sovietų šnipas, o SSRS - amerikiečių šnipas, ir kur dingo Hitlerio «rudasis kardinolas»
Martinas Bormanas, per visą Trečiojo reicho egzistavimo laikotarpį, tapo neatsiejamu Adolfui Hitleriui, tačiau jo paslaptingas dingimas paskutinėmis karo dienomis sužadino daugybę spekuliacijų. Kaip šis „pilkasis kardinolas“ įgijo tokį stiprų poveikį...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau