- 20.08.2024
- 0.0 Reitingas
- 347 Peržiūros
- 1 komentarai
Didėjant pasauliniam susirūpinimui dėl sveikatos, tarp galvijų augintojų ir pieno gamintojų Jungtinėse Valstijose kyla tylus maištas. Nepaisant griežtų Pasaulio sveikatos organizacijos protokolų, kuriais siekiama kontroliuoti labai patogeniško paukščių gripo (DPPG), paprastai vadinamo paukščių gripu, plitimą, daugelis ūkininkų nusprendžia nesilaikyti šių rekomendacijų. Jie neįleidžia inspektorių į savo valdas ir atsisako tirti savo gyvulius, bijodami ekonominių padarinių dėl galimų teigiamų rezultatų. Padėtį apsunkina tai, kad JAV yra vienintelė šalis, kurioje pranešama apie galvijų užsikrėtimą, o tai kelia nerimą ne tik visuomenės sveikatos pareigūnams, bet ir ūkininkų bendruomenei. Daugeliui žemės ūkio sektoriaus atstovų kyla grėsmė prarasti pajamas ir sutrikdyti veiklą, todėl jie stengiasi išlaikyti trapią pusiausvyrą tarp sveikatos apsaugos reikalavimų laikymosi ir savo pragyvenimo šaltinių išsaugojimo. Ekspertams siekiant išsiaiškinti tikrąjį paukščių gripo poveikio galvijams mastą, išryškėja esminė įtampa tarp sveikatos protokolų ir ekonominės realybės.
PT: Galvijų augintojai ir pienininkai visoje JAV tyliai nepaisydami PSO pandemijos protokolų, neįsileidžia inspektorių į savo ūkius ir atsisako tirti savo gyvulius dėl paukščių gripo.
Kai paskutinį kartą apžvelgėme padėtį, susijusią su labai patogenišku paukščių gripu (DPPG), paprastai vadinamu paukščių gripu, dešimčiai Kolorado valstijos paukštininkystės darbuotojų pasireiškė simptomai, visų pirma rožinė.
Užsikrėtusiems galvijams ir toliau pasireiškia tik švelniausi simptomai, o šiuo metu nėra įrodymų, kad žmonės gali užsikrėsti šia liga, išskyrus tiesioginį sąlytį su užsikrėtusių gyvūnų kūno skysčiais.
Tokia padėtis nesutrukdė Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) įsakyti visoje JAV taikyti griežtus tyrimų protokolus, įskaitant reguliarius gyvulių ir bandų patikrinimus ir tyrimus dėl viruso.
Agentūra „Reuters“ kalbėjosi su daugiau nei dešimčia mokslininkų, veterinarijos gydytojų, ūkininkų ir gyvulininkystės pramonės grupių, kad išsiaiškintų, ar tiksliai sekamas paukščių gripo plitimas tarp pieninių galvijų.
Trijų valstijų gyvūnų ir žmonių sveikatos ekspertai, glaudžiai bendradarbiaujantys su veterinarais ir ūkininkais, teigė, kad vyriausybės duomenys greičiausiai yra per maži, nes ūkininkai baiminasi ekonominių sunkumų, kuriuos gali sukelti teigiamas tyrimo rezultatas, įskaitant tai, kad kelias savaites negalės parduoti pieno ar galvijų.
Pasak pareigūnų, virusas gali sumažinti galvijų pieno gamybą. JAV, antra pagal dydį pasaulyje po Europos sūrių gamintoja, yra vienintelė šalis, kurioje karvės užsikrėtė šiuo virusu.
„Nors turime devynis oficialius teigiamus rezultatus, yra daug, daug, daug daugiau ūkių, kurie yra paveikti arba užsikrėtę, bet tiesiog neatlieka tyrimų“, - sakė Minesotos universiteto veterinarijos gydytojas ir galvijų ekspertas Džo Armstrongas (Joe Armstrong), bendravęs su ūkininkais visoje valstijoje.
Legal Insurrection“ praneša: Taip pat reikia pažymėti, kad amerikiečiai nustojo skubėti atlikti kovidų tyrimus, kai tik pajunta į peršalimo simptomus. Visuomenės sveikatos priežiūros pareigūnai, norėdami nustatyti, kiek žmonių serga kovidu, dabar imami nuotekų mėginiai.
Nepaisant to, kad kai kuriose vietovėse daugiau nei dvejus metus buvo visiškai uždaryta visuomenė, bandant išnaikinti kovidą, atrodo, kad kovido daug kur yra daug.
Kadangi JAV piliečiai ir savivaldybės dabar yra mažiau patikimas duomenų šaltinis, Ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) ekspertai kreipėsi į kanalizaciją, kad galėtų stebėti, ar mūsų nuotekose yra infekcinių ligų.
Atrodo, kad nuotekos dabar yra pagrindinis mėginių šaltinis. Nuotekos šioje šalyje taip pat tiriamos dėl beždžionių raupų ir buvo aptiktos mėginyje iš San Francisko.
San Francisko nuotekose mpox virusas aptiktas po to, kai Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) šią ligą paskelbė „tarptautinio masto nepaprastąja padėtimi visuomenės sveikatai“.
Iš nuotekų sistemos „WastewaterSCAN Dashboard“ - visuomenės sveikatos priemonės, naudojamos infekcinių ligų stebėsenai bendruomenėse, - matyti, kad mpox, anksčiau vadintas beždžionių raupais, liepos 26 d., rugpjūčio 11 d. ir rugpjūčio 12 d. aptiktas pietrytinėje San Francisko dalyje.
Svarbu pažymėti, kad nėra aišku, ar šie aptikti atvejai yra iš žmonių šaltinių.
Žmonės ne veltui turi imuninę sistemą. Galbūt atėjo laikas priimti mintį, kad nėra būdo 100 proc. paskiepyti žmones ar gyvūnus, kad visada būtų galima visiškai išvengti visų ligų.
Taip pat turime kontroliuoti pasaulio pareigūnus, kurie, siekdami padidinti savo galią ir įtaką, plečia pandemijų stebėjimo sąrašus.
Juodosios mirties maras, paukščių gripas ir mpox - tai 24 grėsmės, įtrauktos į įtakingą patogenų, galinčių sukelti kitą pandemiją, stebėjimo sąrašą.
Pirmą kartą atnaujinusi sąrašą nuo tada, kai per planetą nuvilnijo Covid-19, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ekspertų grupė smarkiai išplėtė vadinamųjų prioritetinių patogenų sąrašą.
Į ją buvo įtrauktos jau gerai žinomos ligos, tokios kaip Zika, geltonasis drugys ir paukščių gripas, taip pat mažiau žinomos grėsmės, tokios kaip Sin Nombre virusas, kuris iš elninių pelių persiduoda žmonėms ir kurio mirtingumas JAV siekia 30 proc. Pirmą kartą įtrauktos ir kelios bakterijos, įskaitant cholerą, marą ir salmoneles.
Nuomonė: Jūsų aprašyta situacija išryškina sudėtingą žemės ūkio praktikos, visuomenės sveikatos protokolų ir pandemijų valdymo iššūkių sankirtą. Pateikiame keletą svarbiausių išvadų:
- PSO protokolų nepaisymas: JAV galvijų augintojų ir pienininkų nenoras laikytis PSO paukščių gripo tyrimų protokolų atspindi didelę įtampą tarp visuomenės sveikatos priemonių ir ekonominių interesų. Ūkininkai baiminasi, kad teigiamas paukščių gripo testas gali turėti rimtų ekonominių pasekmių, įskaitant negalėjimą parduoti pieno ar galvijų. Dėl to, kaip pranešama, apie užsikrėtimo atvejus pranešama nepakankamai, o tai apsunkina ligos stebėseną.
- Dabartinis paukščių gripo poveikis: Nors buvo užregistruota paukščių gripo atvejų galvijams, simptomai išlieka lengvi, o žmonės paukščių gripu užsikrečia retai, daugiausia per tiesioginį kontaktą. Toks mažos rizikos suvokimas gali lemti ūkininkų pasipriešinimą tyrimams, nes jie pirmenybę teikia ekonominiam stabilumui, o ne sveikatos apsaugos taisyklių laikymuisi.
- Perėjimas prie nuotekų stebėsenos: Užkrečiamųjų ligų, įskaitant COVID-19 ir mpox, stebėsenai atlikti imami nuotekų mėginiai, o tai yra reikšmingas visuomenės sveikatos strategijos pokytis. Šis metodas leidžia vykdyti platesnę priežiūrą, kai tradiciniai pranešimo metodai (pvz., individualūs tyrimai) tampa nepatikimi. Jis atspindi pragmatišką požiūrį į ligų paplitimą populiacijose.
- Išplėstinis patogenų stebėjimo sąrašas: PSO išplėtė savo prioritetinių patogenų stebėjimo sąrašą, į kurį dabar įtrauktos istoriškai svarbios grėsmės, pavyzdžiui, maras, ir naujos grėsmės, pavyzdžiui, mpox, ir tai rodo, kad vis daugiau dėmesio skiriama pasirengimui galimoms pandemijoms. Šis žingsnis gali būti vertinamas ir kaip aktyvi visuomenės sveikatos priemonė, ir kaip potencialus susirūpinimas dėl pasaulinėms sveikatos organizacijoms suteiktų įgaliojimų apimties.
- Visuomenės nuotaikos ir imunitetas: Nuomonė, kad žmonės ir gyvūnai negali būti visiškai atsparūs visoms ligoms, kelia filosofinių ir praktinių klausimų dėl visuomenės sveikatos strategijų. Tai rodo, kad reikia rasti pusiausvyrą tarp skiepijimo pastangų ir natūralaus imuniteto bei ligų perdavimo realybės pripažinimo.
Ši situacija primena apie iššūkius, kylančius siekiant suderinti žemės ūkio praktiką, ekonominius sumetimus ir visuomenės sveikatos protokolus tarpusavyje susijusiame pasaulyje. Keičiantis užkrečiamųjų ligų situacijai, ūkininkų, sveikatos apsaugos pareigūnų ir politikos formuotojų bendradarbiavimas bus labai svarbus siekiant įveikti šias sudėtingas problemas.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau