- 18.07.2018
- 0.0 Reitingas
- 5277 Peržiūros
- Komentarai
Jūsų šlapimo spalva gali įspėti, jei jums reikėtų gerti daugiau vandens, o tai - labai svarbu karščiausiais vasaros mėnesiais, rašo tv3.lt pagal dailymail.co.uk šaltinį.
Šlapimo spalva paprastai būna įvairių geltonų atspalvių, ir kuo ji tamsesnė, tuo labiau tikėtina, kad jums gresia dehidratacija. Dehidratacija gali padaryti rimtos žalos sveikatai, tačiau labiausiai ji pavojinga kūdikiams, vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms.
Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba teigia, kad žmonės Didžiojoje Britanijoje turėtų išgerti mažiausiai 1,2 litro vandens per dieną ir kiek daugiau esant karštiems orams.
Tačiau jei jūsų šlapimas pastoviai yra raudonos ar oranžinės spalvos, tai gali būti rimtesnio sutrikimo, pavyzdžiui, šlapimo infekcijos, prostatos problemų ar inkstų ligos ženklas.
Dehidratacijos paprastai galima nesunkiai išvengti ir ją pašalinti geriant pakankamai vandens, tačiau jei nieko nesiimama, ji gali sąlygoti svaigulį ir nuovargį arba sukelti rimtesnių pasekmių sveikatai - pavyzdžiui, širdies smūgį, raumenų mėšlungį ar išsekimą.
Širdies smūgis gali būti sunkus ar kelti pavojų gyvybei, jei žmogus neprakaituoja, nors jam yra per karšta, jo kūno temperatūra yra 40 laipsnių Celsijaus ar daugiau, žmogus yra pasimetęs ar jam trūksta oro, pasireiškia priepuolis ar alpimas. Tokiu atveju būtina nedelsiant kviesti greitąją medicinos pagalbą.
Dažnai dehidratacijos galima gan lengvai išvengti: paprasčiausias troškulio jausmas yra ženklas, kad organizmas reikalauja gerti daugiau vandens.
Geltonas ar tamsiai geltonas šlapimas: dehidratacijos ženklas
Geltonas ar tamsiai geltonas šlapimas yra dehidratacijos ženklas, tačiau tikėtina, kad dehidratacija nėra rimta - norint atstatyti pakankamą vandens kiekį organizme turėtų pakakti nedelsiant atsigerti daugiau vandens.
Kai kuriais atvejais dehidratacijos pavojus didesnis - jei sergate diabetu, vemiate ar kenčiate nuo diarėjos, taip pat jei ilgą laiką praleidote saulėkaitoje.
Fizinis krūvis ir prakaitavimas, alkoholio vartojimas, karščiavimas ar šlapimą varantys vaistai padidina dehidratacijos pavojų.
Raudonos ar oranžinės spalvos šlapimas gali būti rimtesnio sutrikimo ženklas
Jei jūsų šlapias yra ne geltonos, o raudonos, oranžinės ar žalsvos spalvos, tikėtina, kad tai sąlygojo maistas ar gėrimai.
Pavyzdžiui, burokėliai gali trumpam nudažyti šlapimą raudonai. Tačiau jei ilgą laiką šlapimo spalva pastoviai yra kitokios spalvos, tai gali reikšti rimtesnį sveikatos sutrikimą.
Raudonos spalvos šlapimas gali būti sąlygotas kraujo, o tai gali būti inkstų ligos, vėžio, infekcijų ar prostatos problemų ženklas. Tuo tarpu oranžinė spalva gali reikšti kepenų ar tulžis pūslės problemas.
Per daug vandens irgi pavojinga
Per didelio vandens kiekio vartojimas gali sąlygoti tokias pat sunkias problemas, kaip ir nepakankamas jo vartojimas, nors tai yra daug mažiau tikėtina.
Amerikietiškojo futbolo žaidėjas Tomas Breidis, Naujosios Anglijos „Patriotų“ komandos Bostone pagrindinis puolėjas, knygoje atskleidė, kad jis per dieną išgeria neįtikėtiną kiekį - 37 stiklines vandens - taip pusė jo paties kūno svorio.
Per didelio vandens kiekio suvartojimas gali atskiesti gyvybiškai svarbius natrio išteklius organizme ir sukelti sutrikimą, vadinamą hiponatremija. Ši dažniausiai pasitaiko ištvermės reikalaujančio sporto atletams bei žmonėms, vartojantiems ekstazio tipo narkotikus, kurie gali sukelti realaus vandens poreikio neatitinkantį troškulio jausmą.
Jei natris organizme yra atskiedžiamas, ląstelės ima tinti. Tai gali sąlygoti galvos skausmus, pasimetimą ir nuovargį, bet taip pat ir raumenų nusilpimą, mėšlungį, priepuolius ir net komą.
Dietologė Abė Šarp sako, kad labai mažai tikėtina, jog T. Breidžiui reikia gerti tiek vandens, kiek jis teigia išgeriantis, ir pataria: „Mano rekomendacija yra pamiršti visus standartus apie tai, kiek vandens turėtumėte išgerti per dieną. Tai neturi būti pusė jūsų kūno svorio, tai neturi būti du litrai, vienas nurodymas negali tikti visiems.
Įsiklausykite į savo kūno duodamus troškulio ženklus ir visuomet po ranka turėkite paprasto vandens, kad galėtumėte palaikyti reikiamą skysčių kiekį kūne. Reguliariai klauskite savo kūno, ar norite gerti, ir organizmo duodamiems ženklams nesakykite ne.“
Svarbu žinoti:
• Tamsiai geltonas ar rusvas šlapimas: ženklas, kad žmogus geria per mažai vandens. • Dehidratacija sukelia svaigulį ir galvos skausmą, tačiau gali turėti ir rimtesnių pasekmių. • Skaidrus ar blyškiai geltonas šlapimas yra geriausia: žmogus geria pakankamai vandens
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau