Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2019 » Liepos » 26

Vakcina nuo vėžio jau pakeliui? Perprogramuotos ir sustiprintos imuninės ląstelės puola ir kietus auglius

T-limfocitų perprogravimas yra vienas iš daugiausiai žadančių vėžio gydymo būdų. Šio metodo, vadinamo CAR-T terapija, esmė - imuninių T-ląstelių perprogramavimas taip, kad jos atpažintų ir naikintų vėžines ląsteles. CAR-T jau yra naudojama leukemijai gydyti, tačiau gerų rezultatų prieš kietus auglius nerodė. Bet dabar Masačusetso technologijos instituto mokslininkai sukūrė vakciną, kuri CAR-T suteikia dar nematyto agresyvumo prieš vėžį.

CAR-T yra daug žadantis vėžio gydymo būdas, jau susilaukiantis ir mokslininkų, ir gydytojų, ir pacientų dėmesio. JAV maisto ir vaistų administracija yra patvirtinusi dvi CAR-T terapijos versijas, kuriose iš paciento kūno paimtos T ląstelės yra perprogramuojamos pulti ląsteles su specifiniu proteinu. Šis gydymas veikia puikiai prieš leukemiją, tačiau perprogramuoti T limfocitai negali prasibrauti prie kietųjų auglių.

Mokslininkai mano, kad taip yra todėl, kad vėžys sukuria imuninėms ląstelėms netinkamą aplinką ir jos tampa neveiksmingomis dar prieš pasiekdamos savo taikinį. Mokslininkai nežino, kaip pakeisti vėžines ląsteles taip, kad jos prisileistų imunines ląsteles, tačiau jie gali sustiprinti T limfocitus ir paruošti juos tai nedėkingai aplinkai. Geriausia tai, kad mes jau žinome, kaip tai padaryti - reikia pasitelkti vakcinas.

vėžys, car-t, ląsteles, vakcina, terapija, medicina, imunoterapija

Prieš keletą metų Masačusetso technologijos instituto mokslininkai pastebėjo, kad jie gali padėti vakcinoms patekti į limfmazgius susiedami jas su lipidų molekulėmis. Taip vakcinos lengviau pasiekia limfmazgius, kur gali sustiprinti CAR-T ląsteles jas stimuliuojančiu antigenu. Pirminiai bandymai su pelėmis parodė, kad ši vakcina veikė.

Pelėms buvo suleista CAR-T ląstelių. Viena grupė taip pat gavo ir vakciną. CAR-T ląstelės buvo praktiškai nepastebimos tų pelių kraujyje, kurios vakcinos negavo. Tuo tarpu modifikuotos CAR-T ląstelės su vakcina sugebėjo įsitvirtinti ir greitai sudarė 65 % visų organizmo CAR-T ląstelių. Netrukus pasirodė ir sustiprintų CAR-T ląstelių poveikis - CAR-T terapija be vakcinos praktiškai neturėjo jokio poveikio kietiems augliams, o vakcina sustiprintos ląstelės išgydė net 60 % pelių.

Negana to, vakcina sustiprinta CAR-T terapija padeda užkirsti kelią pasikartojantiems vėžio atvejams. Mokslininkai išgijusioms pelėms suleido vėžinių ląstelių ir galėjo pastebėti, kaip lengvai imuninė sistema su jomis susitvarko. Nors šis tyrimas buvo atliktas su pelėmis, laboratoriniai bandymai su žmonių ląstelėmis leidžia prognozuoti, kad sustiprinta CAR-T terapija būtų veiksminga ir žmonėms. Mokslininkai tikisi tai išbandyti per artimiausius 1-2 metus.

Rašo technologijos.lt

Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
08.12.2021 laikas 10:22 Naujas tyrimas atskleidė, kad Kinija jau sėkmingai kontroliuoja orus

Kinijos Komunistų partija vasarą šventė šimtmečio jubiliejų. Ir dangus virš Pekino buvo giedras, taip pradžiugindamas dešimtis tūkstančių susirinkusiųjų.

Skaityti daugiau

07.12.2021 laikas 20:12 Tibeto ilgaamžiškumo paslaptys
Jų filosofinės praktikos, gyvenimo pagrindai ir paprasti praktiški patarimai pratęsė gyvenimus daugybei žmonių, kurie į tą išmintį įsiklausė. Šį kartą ir mes nusprendėme kreiptis pagalbos į tuos, kurie išmoko gyventi be ligų ir pilni jėgų sutikti šimto metų slenkstį....

Skaityti daugiau

07.12.2021 laikas 20:04 Liaudiškos priemonės, kad kepenys neskaudėtų
Sumaišyti 1/2 stiklinės kopūstų sūrymo ir 1/2 stiklinės šviežių pomidorų sulčių. Gerti po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną po valgio. Vartoti ilgą laiką.

Skaityti daugiau

07.12.2021 laikas 19:34 Apie burokėlių naudą, dilgėlės nuo skausmo, kraujospūdis
Burokėliuose yra daugybė vitaminų ir druskų: vitaminai C, B, B2, B3, B6, B9, geležies, vario, jodo, mangano, boro, vanadžio, fluoro, cinko druskos

Skaityti daugiau

07.12.2021 laikas 18:34 Tiesa skaudina: Pfizer, Moderna COVID vakcinos sukelia širdies sutrikimų
Naujo tyrimo duomenimis, beveik 600 pacientų, gavusių "Pfizer" arba "Moderna Wuhan" koronaviruso (COVID-19) vakcinas, pasireiškė širdies ir kraujagyslių sistemos pažeidimo požymių, dėl kurių padidėjo širdies priepuolio ir kitų sunkių koronarinių problemų rizika....

Skaityti daugiau

08.12.2021 laikas 09:50 Receptai | Patiekalai Tailandietiškas vištienos troškinys su kokosų pienu ir raudonojo kario pasta
Toks tailandietiškas vištienos troškinys gali skambėti, jog yra pagaminamas gan sudėtingai, bet iš tiesų tai yra ganėtinai paprastas patiekalas su daug skonių ir aromatų. Tikrai daug savo brangaus laiko nesugaišite jį gamindami....

Skaityti daugiau

08.12.2021 laikas 09:25 Receptai | Patiekalai Brusketa (Bruschetta) su saulėje džiovintais pomidorais ir mocarela

Paprasta ir ganėtinai greitai pagaminama, bet tuo pačiu skani brusketa (bruschetta) su saulėje džiovintais pomidorais ir mocarela.

Skaityti daugiau

08.12.2021 laikas 09:12 Receptai | Patiekalai Gedimino pica su saldžiųjų bulvių (batatų) pagrindu su mocarelos sūriu

Šiandien sužinosite, kad saldžiosios bulvės (dar kitaip vadinami batatai) puikiai tiks ne tik virimui, kepimui, sriuboms ir troškiniams, bet ir nuostabiai gali atstoti picos padą. Tai yra sveikesnė alternatyva tradiciniam, miltiniam picos padui.

...

Skaityti daugiau