Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Technologijos, Mokslas » 2024 » Rugsėjo » 24

Geležis: Pirmasis metalas, formavęs gyvybę Žemėje

Geležis: Pirmasis metalas, formavęs gyvybę Žemėje

Naujausio tyrimo rezultatai iš Mičigano universiteto, Kalifornijos technologijos instituto ir Kalifornijos universiteto Los Andžele atskleidžia, kad geležis buvo pirmasis metalas, kuris turėjo lemiamą įtaką gyvybės vystymuisi Žemėje. Šiame tyrime nagrinėjama, kaip geologinė ir cheminė aplinka, kurioje dominuoja geležis, formavo ankstyvųjų organizmų evoliuciją ir kaip tai galėjo paveikti mūsų planetos atmosferą.

Mokslininkai iš Mičigano universiteto, Kalifornijos technologijos instituto ir Kalifornijos universiteto Los Andžele atliko reikšmingą tyrimą, kuris rodo, kad geležis buvo pirmasis ir vienintelis metalas, turėjęs įtakos gyvybės vystymuisi Žemėje. Šis tyrimas, paskelbtas žurnale „Proceedings of the National Academy of Sciences“ (PNAS), atskleidė naujus faktus apie tai, kaip metalai galėjo formuoti gyvybės pradžią ir evoliuciją.

Geležies vaidmuo ankstyvojoje Žemėje

Mokslininkai teigia, kad ankstyvieji vandenynai, turtingi geležimi, sukūrė aplinką, kurioje kiti pereinamieji metalai tapo „nematomi“. Dėl to paprastos biomolekulės galėjo bendrauti ir formuotis tik su geležimi, o tai lėmė gyvybės vystymąsi. Dėka geležies, organizmai išmoko fotosintezės, o tai, savo ruožtu, prisidėjo prie deguonies kaupimosi atmosferoje.

Didysis oksigenizacijos įvykis

Geležies gausa vandenynuose tęsėsi iki archėjinių eonų (geologinio periodo) pabaigos, kai įvyko Didysis oksigenizacijos įvykis. Šio proceso metu Žemės vandenynai transformavosi iš geležimi prisotintų beorės aplinkos į rūgščiai prisotintus vandenis, kurie leido atsirasti naujoms gyvybės formoms. Tyrimo autoriai pabrėžia, kad, kai geležis buvo oksiduota ir tapo nebeprieinama, senovės organizmai turėjo prisitaikyti prie kitų metalų, tokių kaip manganas ir nikelis.

Šis tyrimas suteikia naujų įžvalgų apie tai, kaip ankstyvoji Žemės chemija galėjo paveikti gyvybės pradžią ir jos plėtrą. Geležis ne tik buvo svarbus elementas, bet ir formavo evoliucinius procesus, kurie lėmė biologinę įvairovę. Tyrimas parodo, kad metalai turi didelę reikšmę ne tik geologiniame kontekste, bet ir biocheminiuose procesuose.

Geležis, kaip pirmasis metalas, turėjo lemiamą poveikį gyvybės vystymuisi Žemėje. Tai ne tik suteikė galimybę gyvybės formavimuisi, bet ir padėjo formuoti planetos atmosferą. Šis tyrimas atskleidžia, kad metalų vaidmuo yra būtinas norint suprasti gyvybės evoliuciją ir biologinę įvairovę, kurią matome šiandien. Tai primena mums, kad mūsų planeta ir jos cheminė sudėtis yra neatskiriamai susijusi su gyvybės vystymusi ir evoliucija.

Galima paminėti, kad, nors tyrimas paskelbtas PNAS, kitose žurnaluose taip pat diskutuojama apie metalų poveikį biologinei įvairovei, pavyzdžiui, kaip manganas ir nikelis prisidėjo prie gyvybės formų adaptacijos po Didžiojo oksigenizacijos įvykio.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

avatar
0
1 Paranormal • 18:08, 2024-09-24
Ar žinojote, kad geležis galėjo būti pagrindinis katalizatorius gyvybės pradžioje? Sužinokite, kaip šis metalas formavo mūsų planetos istoriją ir gyvybės evoliuciją!
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-08-16 laikas 01:28 Receptai Mieliniai pyragėliai su raugintais kopūstais
Puiki, minkšta tešla pyragėliams, kuriuos tinka gaminti ne tik pikantiškus su raugintais kopūstais, bet tuo pačiu galima pasigaminti ir saldžių bandelių su varške! Tad pirmyn.

Skaityti daugiau

2020-11-02 laikas 08:28 Receptai Kaip pasigaminti sūrio pyragą su persikais ir grietinėle?
Gautu kremu ištepkite pyrago pagrindą, išlyginkite, paskui sudėkite griežinėliais pjaustytus konservuotus persikus. Pyragą laikykite šaldytuve per naktį. Patiekite norimo dydžio gabalėliais.

Skaityti daugiau

2019-07-01 laikas 21:56 Receptai Keptas triušis (majonezo marinatas)

Gaminame. Keptas triušis. Prieš kepant orkaitę įkaitiname iki 180 laipsniu. Triušio gabaliukus dedame į kepimo maišą ir kepame apie 1,5 valandos. Jeigu norite, kad triušiena labiau apskrustų, išimkite iš maišo ir dar pakepinkit...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-11 laikas 19:08 Psichologiniai Teigiamų Santykių Požymiai: Kaip Atpažinti Tikrąją Meilę
Atraskite psichologinius požymius, rodančius stiprius santykius, ir sužinokite, kaip kurti harmoningą ryšį su mylimu žmogumi. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius teigiamų santykių požymius, remdamiesi psichologijos principais, ir pateiksime prak...

Skaityti daugiau

2025-07-11 laikas 13:03 Agrastų Nauda Žmogaus Organizmui: Vitaminai, Poveikis ir Vartojimo Patarimai
Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kokią naudą agrastai teikia organizmui, kaip jie veikia biologiškai, kokius kiekius reikėtų vartoti ir kokios galimos kontraindikacijos. Pasiruoškite atrasti, kodėl šios uogos turėtų tapti jūsų mitybos dalimi!...

Skaityti daugiau

2025-07-10 laikas 18:52 Dėmesys ir Rūpestis Santykiuose: Kaip Vyrai ir Moterys Juos Suvokia
Kaip vyrai ir moterys suvokia dėmesį ir rūpestį? Atraskite psichologines įžvalgas ir patarimus, kaip kurti harmoningus santykius. Šiame straipsnyje nagrinėjame, kaip vyrai ir moterys suvokia dėmesį ir rūpestį, remdamiesi moksliniais ir psichologiniai...

Skaityti daugiau

2025-07-10 laikas 18:31 10 Požymių, Kad Jūsų Santykiai Gali Būti Nesuderinami: Psichologinės Įžvalgos
Šiame straipsnyje aptarsime 10 požymių, rodančių, kad jūsų santykiai gali būti nesuderinami, remdamiesi psichologinėmis įžvalgomis ir ekspertų komentarais. Taip pat pateiksime praktinius patarimus, kaip spręsti šias problemas, ir naujausius pavyzdžiu...

Skaityti daugiau

2025-07-09 laikas 20:00 Padidėjęs kraujospūdis: požymiai, kad jums trūksta magnio
Magnis padeda reguliuoti kraujospūdį ir gerina širdies veiklą. Sužinokite, kaip jo trūkumas veikia sveikatą ir kaip natūraliai sumažinti hipertenziją! Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kaip magnis veikia mūsų organizmą, kodėl jo trūkumas yra toks...

Skaityti daugiau