- 24.09.2024
- 0.0 Reitingas
- 367 Peržiūros
- 1 komentarai
Naujausio tyrimo rezultatai iš Mičigano universiteto, Kalifornijos technologijos instituto ir Kalifornijos universiteto Los Andžele atskleidžia, kad geležis buvo pirmasis metalas, kuris turėjo lemiamą įtaką gyvybės vystymuisi Žemėje. Šiame tyrime nagrinėjama, kaip geologinė ir cheminė aplinka, kurioje dominuoja geležis, formavo ankstyvųjų organizmų evoliuciją ir kaip tai galėjo paveikti mūsų planetos atmosferą.
Mokslininkai iš Mičigano universiteto, Kalifornijos technologijos instituto ir Kalifornijos universiteto Los Andžele atliko reikšmingą tyrimą, kuris rodo, kad geležis buvo pirmasis ir vienintelis metalas, turėjęs įtakos gyvybės vystymuisi Žemėje. Šis tyrimas, paskelbtas žurnale „Proceedings of the National Academy of Sciences“ (PNAS), atskleidė naujus faktus apie tai, kaip metalai galėjo formuoti gyvybės pradžią ir evoliuciją.
Geležies vaidmuo ankstyvojoje Žemėje
Mokslininkai teigia, kad ankstyvieji vandenynai, turtingi geležimi, sukūrė aplinką, kurioje kiti pereinamieji metalai tapo „nematomi“. Dėl to paprastos biomolekulės galėjo bendrauti ir formuotis tik su geležimi, o tai lėmė gyvybės vystymąsi. Dėka geležies, organizmai išmoko fotosintezės, o tai, savo ruožtu, prisidėjo prie deguonies kaupimosi atmosferoje.
Didysis oksigenizacijos įvykis
Geležies gausa vandenynuose tęsėsi iki archėjinių eonų (geologinio periodo) pabaigos, kai įvyko Didysis oksigenizacijos įvykis. Šio proceso metu Žemės vandenynai transformavosi iš geležimi prisotintų beorės aplinkos į rūgščiai prisotintus vandenis, kurie leido atsirasti naujoms gyvybės formoms. Tyrimo autoriai pabrėžia, kad, kai geležis buvo oksiduota ir tapo nebeprieinama, senovės organizmai turėjo prisitaikyti prie kitų metalų, tokių kaip manganas ir nikelis.
Šis tyrimas suteikia naujų įžvalgų apie tai, kaip ankstyvoji Žemės chemija galėjo paveikti gyvybės pradžią ir jos plėtrą. Geležis ne tik buvo svarbus elementas, bet ir formavo evoliucinius procesus, kurie lėmė biologinę įvairovę. Tyrimas parodo, kad metalai turi didelę reikšmę ne tik geologiniame kontekste, bet ir biocheminiuose procesuose.
Geležis, kaip pirmasis metalas, turėjo lemiamą poveikį gyvybės vystymuisi Žemėje. Tai ne tik suteikė galimybę gyvybės formavimuisi, bet ir padėjo formuoti planetos atmosferą. Šis tyrimas atskleidžia, kad metalų vaidmuo yra būtinas norint suprasti gyvybės evoliuciją ir biologinę įvairovę, kurią matome šiandien. Tai primena mums, kad mūsų planeta ir jos cheminė sudėtis yra neatskiriamai susijusi su gyvybės vystymusi ir evoliucija.
Galima paminėti, kad, nors tyrimas paskelbtas PNAS, kitose žurnaluose taip pat diskutuojama apie metalų poveikį biologinei įvairovei, pavyzdžiui, kaip manganas ir nikelis prisidėjo prie gyvybės formų adaptacijos po Didžiojo oksigenizacijos įvykio.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau