- 11.12.2017
- 4.6 Reitingas
- 12821 Peržiūr
- Komentarai
Vis dar „mėgaujatės“ tokiais patogiais paketais? O veltui, juk save gerbiantis žmogus negrūs į savo organizmą visko, kas papuolė po ranka. Šiandien pasistengsime kartą ir visiems laikams atmušti skaitytojams norą pirkti surogatinę arbatą ir atskleisime nesąžiningų gamintojų paslaptis.
IŠ KO DAROMA PAKETINĖ ARBATA
Arbata paketuose suteikia sukčiams galimybę mus apgauti ir primaišyti į susmulkintą kokybišką arbatą arbatos dulkes – arbatos gamybos atliekas. Indijoje ir Kinijoje šių atliekų nenaudoja, jas perka nesąžiningi gamintojai. 10 kilogramų arbatos dulkių kaina – viso labo 10 dolerių, t.y. tokios arbatos pakuotės savikaina matuojama centais. Kai kuriuose pakeliuose galima aptikti ne tik dulkių, bet ir žolės, pjuvenų ir kitos bjaurasties.
Plika akimi išanalizuoti pakelio turinį nėra paprasta, tačiau aptikti susmulkintos arbatos pakeitimą pigiomis dulkėmis visgi įmanoma. Pakanka praplėšti dėžutę ir patikrinti jos švarumą – jeigu rudi milteliai prasiskverbia pro paketų popierių ir ištepa dėžutę, tai jums teks vaišintis arbatos dulkėmis.
Net jeigu dėžutė švari, nėra jokios garantijos, kad tikrai susmulkintai arbatai nesibaigė galiojimo laikas. Tokia arbata ne tik praranda visas naudingas savybes, bet ir turi aflatoksino – mikroskopinio grybelio gyvybinės veiklos produkto. Tai labai pavojinga sveikatai medžiaga, kuri, esant didelėms koncentracijoms, sukelia negrįžtamus kepenų pažeidimus.
Arbatos galiojimo laikas – 3 metai. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad viskas paprasta: galima pažiūrėti pagaminimo datą ant įpakavimo, pridėti tris metus ir sulyginti su dabartine data. Tačiau ant įpakavimo nurodoma ne arbatos skynimo plantacijoje data, o data, kada ji buvo fasuojama. O iki tok arbatos lapus galėjo 10 metų laikyti kokiame nors rūsyje.
Kaip patikrinti, ar galima gerti pirktą arbatą? Kaina neturi reikšmės, juk būtent brangias rūšis dažniausiai padirbinėja. Galima patarti apžiūrėti arbatą iškart po užvirimo. Jeigu gėrimo paviršiuje susidarys nedidelės putos – arbata šviežia, jeigu ne – ją nuskynė daugiau kaip prieš du metus. Sugedusi arbata palieka ant indo sienelių tamsų nuosėdų pėdsaką.
DAŽIKLIAI IR AROMATIZATORIAI
Kodėl paketus taip greitai „pritraukia“? Todėl, kad pigiau pirkti žemos kokybės arbatą, pridėti į ją dažiklių ir pateikti kaip aukštą rūšį. Tiesa, sudėties aprašyme ant įpakavimo dažikliai neminimi. Aptikti dažiklius pakankamai paprasta, pakanka pamerkti paketėlį į šaltą vandenį. Jeigu jis nusispalvins ar susidrums – visa tai dėka dažų. Dar galima įmesti į puodelį citrinos griežinėlį – natūrali arbata sparčiai praskaidrės.
„Vaisinė“ ar „žolelių“ arbata paketuose (ir ne tik paketuose) neretai slepia savyje kritišką aromatizatorių masę – jais gamintojai stengiasi užmaskuoti natūralaus skonio ir kvapo trūkumą. Šie cheminiai aromatizatoriai yra dešimtis kartų pigesni ir tiek pat stipresni už natūralius. O džiovintų vaisių gabalėlius (kitų produktų gamybos atliekas) deda tik tam, kad galima būtų juos nurodyti sudėties aprašyme.
Gamintojai retai nurodo, kokie būtent aromatizatoriai panaudoti produkte. Ir neatsitiktinai – juk sintetiniuose aromatizatoriuose esama toksiškų medžiagų, kurios skatina vėžinių ląstelių augimą, sukelia kepenų funkcijų sutrikimus, keičia medžiagų apykaitą. Šie efektai pasireiškia ne iš karto, kadangi įvairi chemija iš pradžių kaupiasi organizme, pamažu naikina jo apsaugą ir jau tada smogia visai organizmo sistemai.
FLUORAS
Grupė mokslininkų, kuriai vadovavo Maiklas Vaitas iš Vašingtono universiteto medicinos koledžo, nustatė, kad fluoro kiekis paketinėje arbatoje viršija normą kelis kartus. Jie atliko eksperimentą, kurio metu užvirė dešimties įvairių rūšių greitai paruošiamos arbatos paketus – tam buvo naudojamas vanduo be fluoro. Matavimai parodė 6,5 fluoro junginių dalis, kai norma siekia 4.
Mokslui seniai žinoma lapų savybė kaupti savyje fluoridus. Ir kuo žemesnė arbatos rūšis, tuo senesni panaudojami lapai, tuo daugiau jie spėjo „sugerti“. Medikai įspėja, kad fluoro koncentracijos viršijimas organizme sukelia kaulų audinių sutankėjimą ir padidina jų trapumą. Vėliau gali išsivystyti toks susirgimas kaip griaučių fluoriozė, dėl kurios susidaro kaulų ataugos, suauga stuburo slanksteliai, jaučiami skausmai kaulų ir sąnarių audiniuose, patamsėja dantų emalis ir t.t.
POPIERIUS
Dauguma arbatos paketų pagaminti iš filtruoto popieriaus. Jis gaminamas iš celiuliozės ir medvilnės, tačiau yra vienas „bet“. Pamėginkite įberti arbatos į popierinę servetėlę ir užplikyti ją puodelyje: kai imsite maišyti, popierius suplyš ir pavirs į košę. Kodėl gi plonas, pusiau permatomas paketas išlieka stebėtinai tvirtas po ilgo buvimo skystyje?
Taip yra dėl to, kad filtruotas popierius išmirkomas specialiose sintetinėse dervose, ištirpdytose spirite arba acetone. Po to popierius įgauna papildomo atsparumo mechaniniams, temperatūros ir klimato poveikiams: popieriaus pluoštas tampriai surišamas ir jam nebaisus nei įnirtingas arbatos maišymas šaukšteliu, nei citrinos sultys, nei kiti agresyvūs poveikiai.
Dėl to, jeigu norite būti sveiki ir palaikyti protingo bei sėkmingo žmogaus įvaizdį, nepasiduokite pagundai sutaupyti kelias minutes arbatos pakelio pagalba. Net jeigu esate apkrautas darbais, vis tiek esate vertas išgerti tikros žvalinančios arbatos iš keramikinio puodelio – o ne pamazgų iš plastikinės stiklinės.
Išvertė: versijos.lt
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau