Pagrindinis » Kategorija: Stichinės nelaimės » Peržiūrų: (340) Komentarų: (0) (27.07.2018 - 05:57)

Atlanto cirkuliacija dramatiškai sulėtėjo: ištiks ledynmetis?

Mokslininkai praneša, jog šis sulėtėjimas yra dešimteriopai didesnis, nei tikėtasi.

Naujas tyrimas rodo, kad Atlanto vandenyno srovių sulėtėjimą sukelia ne globalus atšilimas, o tai yra reguliarus, dešimtmečius trunkantis ciklas, ne vieną dešimtmetį veiksiantis temperatūras.

Atlanto vandenynas, ciklas, cirkuliacija, globalus atšilimas, klimato

© lecreusois | Pixabay

Okeonografai numatė, kad Atlanto cirkuliacija dėl globalaus atšilimo turėtų sulėtėti, tai parodė ir tyrimai. Tiesioginiai srovės stiprumo matavimai atliekami nuo 2004 balandžio. O sulėtėjimas nuo tada buvo 10 kartų didesnis, nei tikėtasi.

Ar ištiks ledynmetis?

Daugelis susitelkė į faktą, kad šio apytakos rato greitis didėja itin sparčiai ir, jei tendencija tęsis, ištiks katastrofa, ledynmetis. Paaiškėjo, kad artimoje ateityje to nenutiks.

Atlanto vandenynas, ciklas, cirkuliacija, globalus atšilimas, klimato

© Rainer Lesniewski 

 Tokia sparti kaita gali būti natūralaus ciklo dalis ir jau esama ženklų, kad lėtėjimas baigiasi, tad nereikia jaudintis kad cirkuliacija artimiausiu metu nutrūks – tai gera naujiena.
O bloga naujiena, kad artimiausiais dešimtmečiais vandenyno paviršiaus temperatūra pradės kilti sparčiau.

pasaulio naujienos

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!


ŽYMĖS: vandenyno paviršius, cirkuliacija, Klimato kaita, ledynmetis, srovės, ciklas, temperatūra, atlanto vandenynas, globalus atšilimas
Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų apie:

Leidžiamas medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo su sąlyga, kad tekste bus patalpinta privaloma nuoroda į paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip. Interneto leidiniams privaloma tiesioginė, paieškos sistemoms atvira hipernuoroda į cituojamus straipsnius ne žemiau, kaip antroje teksto pastraipoje. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę


// Susiję straipsniai »


//Taip pat skaitykite »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar