Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2017 » Lapkričio » 9

Ąžuolo gilės liaudies medicinoje, naudingosios savybės. Gilių kava

Šiuo metu pasaulyje egzistuoja apie 450 ąžuolų veislių. Tarp jų ir lapus numetančių, ir visžalių, todėl ir giles jie augina nevienodai. Pavyzdžiui, juodieji ąžuolai augina apvalias su aštriu galiuku, maždaug 20 mm dydžio giles. Stambiavaisių ąžuolų gilės - stambesnės, apie 40 mm skersmens. Raudonieji ąžuolai augina vos 10 mm dydžio giles.

Ąžuolo gilės

Ąžuolai - stiprūs, tačiau didelio karščio ir stipraus šalčio nepakenčiantys augalai. Jie auga įvairiose pasaulio šalyse. Pavyzdžiui, Ispanijoje auga krūminiai, Centrinėje Amerikoje - raudonieji, o Meksikoje - pelkiniai (baltieji) ąžuolai. Jei norite, kad ąžuolų gilės būtų maksimaliai naudingos, jas turite tinkamai ne tik surinkti, bet ir paruošti. Ąžuolų giles patariama rinkti nuo rugsėjo pabaigos iki spalio vidurio.

Rugsėjo mėnesio pradžioje nemažai ąžuolo gilių gali nukristi ant žemės. Tačiau tai perspėjimas, jog tokiu laiku nukritusios ąžuolų gilės pažeistos ligų. Rugsėjo pradžioje nukritusias, ligų pažeistas ąžuolų giles reikia surinkti, kad vėliau galėtumėte rinkti sveikas, rugsėjo pabaigoje ir spalio pradžioje nukritusias ąžuolų giles.

Kaip paruošti ąžuolo gilių miltus?

Ąžuolų gilėse gali būti toksinių medžiagų. Jų nebeliks, jei giles išmirkysite vandenyje. Nuluptas giles perpjaukite, užpilkite vandeniu, mirkykite 48 valandas, vandenį per dieną pakeisdami 3 kartus. Kai kas vandenyje išmirko neluptas ąžuolų giles. Išmirkytas ąžuolo giles vėl užpilkite vandeniu; vandens reikia 2 kartus daugiau nei ąžuolo gilių, užvirkite. Išgriebtas ąžuolo giles suberkite ant medžiagos, pradžiovinkite. Išdžiovintas giles sumalkite mėsmale ar kavamale, nusijokite per sietą. Jei reikia, giles dar kartą susmulkinkite. Ąžuolo gilių miltus laikykite tamsioje vietoje.

Kaip išvirti ąžuolo gilių kavą?

Ąžuolo gilių miltus santykiu 1:2 užpilkite vandeniu, virkite, kol susidarys skystos tyrės masė. Šią masę iškepkite orkaitėje ar keptuvėje; ji turi būti rožinės spalvos, tada atvėsinkite, dar kartą susmulkinkite plaktuvu ar kavamale. Ruošdami kavą, 1 arbatinį šaukštelį paruoštų ąžuolo gilių miltelių praskieskite 250-300 ml karšto vandens ar pieno. Jei norite, kavą pasaldinkite.

ąžuolo gilių kavą

Kaip surinkti kokybiškas ąžuolų giles?

Norėdami surinkti kokybiškas ąžuolų giles, turite žinoti tam tikrus jų rinkimo ypatumus. Ąžuolo giles geriausiai rinkti rudenį. Miške rinkite tik nukritusias ąžuolų giles, nes tai požymis, jog jos subrendo. Taip pat tinka ir gilės, kurios nesunkiai atsiskiria nuo šakelių. Atminkite, kad žalių ąžuolo gilių vartoti negalima.

Ant ąžuolo gilių privalo būti „kepurėlės“, nes tai požymis, jog gilės yra kokybiškos. Ąžuolų gilės neturi būti pažeistos ligų ir kenkėjų.

Ąžuolo gilių savybės

Ąžuolų gilės - maistingos ir labai naudingos. 100 g ąžuolo gilių yra:

• 8,1 g baltymų; • 31,4 g riebalų; • 53,7 g angliavandenių; • 509 kilo-kalorijos.

Cheminė ąžuolo gilių sudėtis

• Ąžuolo gilėse yra makroelementų: magnio, kalio, kalcio, fosforo.

• Ąžuolo gilėse yra mikroelementų: geležies, cinko, mangano ir vario.

Naudingosios ąžuolo gilių savybės

• Ąžuolų gilės naikina žalingąsias bakterijas ir stabdo vėžinių ląstelių dauginimąsi, padengia opas ir žaizdas.

• Ąžuolų gilių preparatais galima gydyti krūtinės opas. plaučių ligas bei stabdyti atsikosėjimą krauju.

• Ąžuolų gilės padeda moterims, kurios menstruacijų metu pernelyg gausiai kraujuoja.

• Ąžuolų gilės stiprina ir valo skrandį. Tokiems tikslams patariama paruošti gilių antpilą: 1 arbatinį šaukštelį ąžuolo gilių miltų užpilkite 1 stikline verdančio vandens, leiskite nusistovėti, nukoškite. Šio antpilo patariama vartoti 3 kartus per dieną po 1/2 stiklinės mėnesį laiko.

• Ąžuolų gilių sultys pagerina šlapimo pūslės veiklą, stiprina vyrų lytinę potenciją.

• Ąžuolų gilių preparatų patariama vartoti apsinuodijus maistu.

• Seniau ąžuolo gilėmis dažydavo plaukus.

• Ąžuolo gilėmis patariama gydyti išvaržą, cukrinį diabetą, pankreatitą, astmą, širdies bei kraujotakos sistemos ligas, malšinti kosulį.

Ąžuolo gilių aliejus

Išspaudus ąžuolo giles, galima paruošti aliejų. Iš 1 kg gilių galima išspausti apie 300 g aliejaus. Seniau ąžuolo gilių aliejų vartodavo Šiaurės Amerikos medžiotojai, nes šis aliejus vilioja žvėris ir nuslopina žmogaus kvapą. Tiesa, maistui ąžuolo gilių aliejus kol kas dar nėra panaudojamas. Tiesa, kai kurios Šiaurės Amerikoje ir Europoje auginamos ąžuolo veislės užaugina minkštas giles, kurių aliejus savo savybėmis yra panašus į alyvuogių aliejų, todėl daugelyje šalių vadinamas delikatesu.

Ąžuolo gilės kulinarijoje

• Ąžuolo gilės ne ypač dažnai vartojamos kulinarijoje. Kai kurių veislių ąžuolų giles galima vartoti kaip riešutus. Ąžuolo gilės dažniausiai vartojamos konditerijoje ir verdant kavą.

• Seniau ąžuolų giles apkepdavo, apdžiovindavo ir pabarstydavo cukrumi; naudinga, saldu ir pakankamai skanu. XIX amžiuje retai kas gerdavo pupelių kavos, nes ji buvo labai brangi. Kavos pupelėms buvo rasta alternatyva - ąžuolo gilės. Nemažai žmonių ąžuolo gilių kavos geria iki šiol.

• Ąžuolo gilių miltus galima panaudoti kepant duoną. Ąžuolo gilių miltuose gausu krakmolo, todėl jais galima tirštinti skystus patiekalus.

• Ąžuolo gilės labai populiarios Korėjos kulinarijoje. Čia ąžuolų gilės panaudojamos ruošiant želė ir gaminant makaronus.

Ąžuolo gilės liaudies medicinoje

Ąžuolo gilių nuoviras. Ąžuolo gilių nuoviro patariama vartoti sutrikus žarnyno ir šlapimo pūslės darbui, apsinuodijus maistu, sergantiems plaučių, dantenų ir centrinės nervų sistemos ligomis bei cukriniu diabetu. Nenuluptas ąžuolų giles sumalkite kavamale. Pusę arbatinio šaukštelio ąžuolo gilių miltų užpilkite 1 stikline vandens, užvirkite ant silpnos ugnies, virinkite kelias minutes, leiskite nusistovėti 15 minučių, nukoškite, padalinkite į 3 lygias dalis, išgerkite per dieną, šio nuoviro gerdami prieš valgį.

Naudingoji ąžuolo gilių kava.

Naudingoji ąžuolo gilių kava. 1/2 arbatinio šaukštelio ąžuolo gilių miltų sumaišykite su 1 arbatiniu šaukšteliu maltos kavos. Ąžuolo gilių miltų ir maltų kavos pupelių proporcijas galima keisti pagal savo skonį. Šį mišinį užpilkite verdančiu vandeniu, leiskite nusistovėti, nukoškite. Toks gėrimas tonizuoja ir suteikia energijos.

Skrandžio ligas padedanti gydyti ąžuolo gilių kava. Skrandžio ligas padeda gydyti ąžuolo gilių kava, tiesa, ją ruošti reikia kitaip. Lygiomis dalimis sumaišykite maltas ąžuolo giles, kviečių ar miežių grūdus, paprastųjų trūkažolių ir kiaulpienių šaknis. Šį mišinį užpilkite verdančiu vandeniu, leiskite nusistovėti, nukoškite.

Skrandžio ir kraujotakos sistemos ligas padedanti gydyti ąžuolo gilių kava. Skrandžio ligas padeda gydyti ąžuolo gilių kava, tiesa, ją ruošti reikia kitaip. Lygiomis dalimis sumaišykite maltas ąžuolų giles, kviečių ar miežių grūdus, paprastųjų trūkažolių ir kiaulpienių šaknis. Šį mišinį užpilkite verdančiu vandeniu, leiskite nusistovėti, nukoškite.

Skrandžio ir kraujotakos sistemos ligas padedantis gydyti gilių kavos gėrimo kisielius. Ruošti kisielių prireiks: 10 ml ąžuolo gilių kavos, 10 g bulvių krakmolo, 10 g cukraus ir stiklinės vandens. Gilių kavą sumaišykite su cukrumi, užpilkite 150 ml karšto vandens, išmaišykite, nukoškite. Į verdantį gėrimą supilkite 20 ml vandens praskiestą krakmolą, perpilkite į stiklinę ir pabarstykite cukraus pudra, kad nesusidarytų plėvelė.

Cukrinį diabetą padedantis gydyti ąžuolo gilių antpilas. Mėsmale sumalkite 1 stiklinę džiovintų ąžuolo gilių, užpilkite 1,5 litro vandens, ant silpnos ugnies virinkite pusę valandos, leiskite nusistovėti 24 valandas, tada dar kartą virinkite pusę valandos, vėl leiskite nusistovėti 24 valandas, nukoškite ir praskieskite 1 stikline degtinės. Taip paruoštą antpilą reikia laikyti šaldytuve. Sergantiems cukriniu diabetu šio antpilo patariama vartoti po 2 arbatinius šaukštelius 6 kartus per diena ir gydytis 2 savaites.

ŠALUTINIS ŽALINGASIS ĄŽUOLO GILIŲ POVEIKIS

• Ąžuolo giles skrandis suvirškina pakankamai lėtai, todėl, jei skrandžio darbas vangus, jų geriau nevartoti.

• Atminkite, kad žalios, nepakepintos ąžuolo gilės gali pakenkti šlapimo pūslei. Ąžuolo gilių nepatariama vartoti pernelyg daug.

• Ąžuolo gilėse yra toksiškos medžiagos - flavono kvercetino. Kvercetinas pranyksta tik pakepintose ir į miltus sumaltose ąžuolo gilėse.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
28.08.2019 laikas 20:40 Receptai Pusryčiai tinginiams – nerealiai skanu

Kvapnus ir sotus patiekalas, kuriuo galite maitinti visą šeimą! Receptas tinginiams, specialiai savaitgaliui! Per kelias minutes paruošite skanų patiekalą.

Skaityti daugiau

23.07.2019 laikas 20:14 Receptai Kepti varškėčiai
Gaminame namuose. Kepti varškėčiai. Varškėčius apvoliojame miltuose ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje, iš abiejų pusių. Kepti varškėčiai tiekiami su grietine ir/ar mėgstama uogiene. Skanaus!

Skaityti daugiau

14.12.2017 laikas 15:35 Receptai Šlapimą varantis nuoviras (beržo, dirvinio)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Inkstus. Ingredientai: beržo lapų, dirvinio asiūklio.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
22.12.2024 laikas 17:17 Kaip sustabdyti plaukų slinkimą: SUPER veiksmingos priemonės
Plaukų slinkimas yra problema, su kuria susiduria daugelis, o natūralios priemonės gali būti puikus sprendimas. Nuo senovės žmonės naudojosi įvairiais augalais ir žolelėmis, kad sustiprintų plaukų šaknis ir išvengtų slinkimo. Šiame straipsnyje apžvel...

Skaityti daugiau

22.12.2024 laikas 17:05 Nežemiška gyvybė: galimybės ir iššūkiai kosmose

Mokslininkai vis dažniau kelia klausimą: ar gyvybė gali egzistuoti kosmose, toli nuo mūsų planetos, net ir ekstremaliausiose sąlygose? Nuo tardigradų iki termofilinių bakterijų, Žemėje yra daugybė organizmų, kurie sugeba išgyventi net ir pačiose s...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 21:26 Storosios žarnos valymas nuo toksinų: 1 paprastas receptas
Virškinimo sistemos problemos, tokios kaip dirgliosios žarnos sindromas ar lėtinis vidurių užkietėjimas, yra vis labiau paplitusios. Daug žmonių ieško natūralių būdų, kaip pagerinti savo savijautą ir išvalyti gaubtinę žarną. Šiame straipsnyje pristat...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 19:19 Stebuklingas svorio metimas tinginiams: imbiero mišinys
Naujausi Kinijos mokslininkų tyrimai atskleidžia revoliucingus atradimus apie litocholinę rūgštį, natūraliai gaminamą organizme. Šis junginys, kuris pasireiškia, kai organizmas patiria badavimo būseną, gali tapti raktu į senėjimo procesų sulėtėjimą i...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 11:40 Kaip Neužversti Artimųjų Savo Negatyvumu?

Kiekvienas iš mūsų susiduria su iššūkiais ir sunkumais gyvenime, tačiau kaip mes juos sprendžiame, gali reikšmingai paveikti mūsų santykius su artimaisiais. Pagalbos ieškojimas yra natūralus, tačiau svarbu žinoti, kada ir kaip tai daryti, kad neap...

Skaityti daugiau