Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Mistinės vietovės, Anomalinės zonos » Peržiūrų: (482) Komentarų: (0) (10.12.2017 - 22:15)

Barsakelmeso salos paslaptis

Apie šią salą pasakojama tiek įvairiausių pasakojimų ir legendų, kad visa tai patikrinti neužtektų viso gyvenimo, netgi labai stengiantis. Vienintelis dalykas, dėl kurio sutaria ir skeptikai, ir šalininkai - ši vieta pasižymi tam tikromis anomaliomis savybėmis: tai stebimas NSO, tai virš salos susiformuoja keistas rūkas, tai dingsta ištisi aulai. Ar viskuo tuo tikėti - spręsti jums patiems!

nso, Barsakelmeso sala, anomalinės zonos

Ką reiškia salos pavadinimas?

Salos pavadinimas niekuo labai neišsiskiria iš daugybės kitų pasaulyje esančių salų pavadinimų, tačiau yra vienas niuansas. Kazachų kalba salos pavadinimas reiškia „Eisi - nesugrįši“. Reikia sutikti, kad tai nėra labai tinkantis pavadinimas pritraukti turistų srautus į šią nutolusią teritoriją. Savaime suprantama, kad šioje saloje nėra penkių žvaigždučių viešbučių su „viskas įskaičiuota“, tačiau saloje tvyro romantikos dvasia. Joje galima pamatyti palapinių miestelius, kuriuose gyvena mokslininkai, surengę ekspedicijas į salą. Tiesa, mokslininkai nebando išsiaiškinti, ar apie salą pasakojamos legendos turi pagrindą, juos domina tik realūs dalykai - salos duomenys, joje esanti augmenija ir gyvūnija.

Senovėje sala buvo vadinama „Bevandene“. Padavimuose pasakojama, kad dabartinį salos pavadinimą jai suteikė žvejai, kurie ne kartą, atplaukę prie gausių žuvimi salos pakrančių vandenų, gana dažnai negrįždavo namo. Greičiausiai, priežastis yra didelės bangos, prieš kurias nedideli žvejų laiveliai nesugebėdavo atsilaikyti. Tačiau yra pasakojama ir apie tai, kad saloje gyvena daugybė nuodingų vabzdžių ir gyvačių.

Vietoje minutės - valandos

XX amžiaus 7-ame dešimtmetyje saloje apsilankė mokslininkų grupė. Jiems keliaujant į salos gilumą ką tik buvęs mėlynas dangus buvo aptrauktas rūku, dingo radijo ryšys. Po valandos rūkas išsisklaidė, ryšys vėl atsirado. Kolegos, pakalbėję su stovykloje likusiais kitais mokslininkais, labai nustebo, kad jie ryšio neturėjo ne valandą, o visą parą.

Apie laiką, kuris šioje vietovėje kartais atlieka keistus dalykus, buvo pasakojama dar labai tolimoje senovėje. Šalia Aralo jūros gyvenančių žmonių tarpe dar pasakojama pasaka apie senovės didvyrį Koblandy-batyrą, kuris išplaukė į užburtą salą. Jis ten pramiegojo tris dienas ir tris naktis. O grįžęs namo sužinojo, kad jo namuose nebuvo net 33 metus.

Prarastas tankistas ir dar viena mįslė

Kariškiai, kuriuos taip pat sudomino daugybė anomalių reiškinių, į salą atgabeno tanką, kuris buvo tiesiog prifarširuotas daugybe įvairiausių prietaisų. Tankistui buvo duotas įsakymas nuolat kalbėti į eterį ir važiuoti į paslaptingą rūką. Susinėse buvo girdimas tankisto balsas, tačiau staiga jis nutilo - tiesiog žodžio viduryje. Buvo duotas įsakymas grįžti. Eteryje kurį laiką buvo tylu, po to pasigirdo aiškus tankisto balsas: „O ko grįžti?“.

Buvo pasiųstas kareivių būrys. Jie aptiko šerkšnu padengtą tanką, tačiau tankisto viduje nebuvo - nei gyvo, nei mirusio. Liko tik jo rūbai. Ši mįslė neįminta iki šiol.

Akių apgaulė

Prieš keletą dešimtmečių buvo žmonių, kurie saloje matė įrengtus karinius miestelius, apsuptus aukšta tvora. Virš tvoros buvo matomos iškeltos ryšio antenos, ant kurių buvo sumontuota pati pažangiausia aparatūra. Dar arčiau buvo įrengta spygliuotos vielos tvora, o tarpe tarp jos ir miestelį supančios tvoros vaikštinėjo sargybiniai. Vaizdas buvo toks realus, tarsi tai būtų šiandieninė Almata ar Astana. Tiesa, kitą dieną karinių miestelių nebūdavo nė pėdsako.

Dar yra pasakojama legenda apie keliaujantį krantą. Tuo metu oras tampa skaidrus ir šaltas, iš jūros iškyla status krantas, o po kurio laiko jis vėl nugrimzta į jūrą. Suprantama, tai nebuvo galima nepaminėti legendose apie salą. Pasakojama, kad sala laukia nusidėjėlio, kurį su savimi nusitempia į jūros gelmę.

NSO vizitai

Daugelis ufologų teigia, kad Barsakelmeso sala yra maksimalaus NSO aktyvumo zonoje. Norint nesunku surasti apylinkėse gyvenančių žmonių, kurie tvirtina, jog tikrai matė NSO, netgi gali apibūdinti ateivių laivą. Iš tikrųjų, virš salos galima pastebėti paslaptingus švytėjimus, kurie, greičiausiai, yra tik optinė iliuzija.

Dar yra pasakojama, jog kai kuriems saloje pernakvojusiems žmonėms pamėlynuodavo oda - tai susiję su virš salos praskrendančiais neatpažintais skraidančiais objektais.

Salos paslapčių žinovai

Yra žmonių, teigiančių, jog jiems pavyko sužinoti salos paslaptis ir, kaip jie patys teigia, saloje gali pamatyti ateitį ar papasakoti apie būsimus įvykius. Žmogus, kuris save vadino Abdrazaku, 1960-ųjų metų rugsėjo mėnesį pamatė įvykį, kuris nutiko tik 1961-ųjų metų balandžio mėnesį - pirmojo žmogaus skrydis į kosmosą.

Jis sunkiai galėjo apibūdinti tai, ką matė savo regėjime, nes tuo metu apie kosmonautiką žinojo labai nedaug SSRS gyvenančių žmonių. Dauguma pasakojimų apie saloje vykstančius keistus įvykius yra nepatvirtinti, o daugelis tų, kurie grįžo iš salos, buvo patalpinti psichiatrinėse ligoninėse - tokie neįtikėtini buvo šių žmonių pasakojimai.

O gal salos paslaptį būtina slėpti? Juk niekas nežino, kiek narsuolių užsimanytų keliauti laike. Tačiau salos pavadinimas „Eisi - nesugrįši“ priverčia susimąstyti - gal legendos nėra visiškai be pagrindo?

Turite naujienų, nutikimų, mistinių istorijų, sveikatos patarimų, receptų, pasveikimo istorijų? Pasidalinkite su skaitytojais... Rašykite blog‛e! Kaip galite tai padaryti.

reklama
ŽYMĖS: Barsakelmeso sala, nso, anomalinės zonos

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Facebook komentarai

reklama

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Nemokami skelbimai » Paranormal skelbimai...

Kiti meno ir antikvariniai dirbiniai
Помощь биоэнергетика в любой жизненной пробл...

Помогу в самых сложных и безнадежных ситуациях. Уникальные сильные заговоры помогли многим в...

Nešaldyta švieži žuvis
upėtakiai...

Dabartiniu metu parduodame vaivorykštinius upėtakius tvenkinių įžuvinimui. Turime žuvyčių nuo 1...

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicinos naujienos


Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Organizmo rūgščių ir šarmų pusiausvyra...

Kraujo ph yra pats svarbiausias. Bet svarbiausias yra kraujo ph ir jis yra 7,35 - 7,45. Kaip matote, kraujo ph diapazonas yra la...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Kaip tinkamai atsikratyti inkštirus nuo veido...

Komedonai, taip pat žinomi kaip inkštirai. Tai odos riebalai, aliejinė medžiaga, kuri dažnai pasireiškia dideliais kiekiais ant ...
Ligos, mutacijos
Kuo žalingos vienkartinės sauskelnės, kokia išeitis?...

Pirmosios sauskelnės, tokios, prie kokių mes dabar pripratę, Europoje pradėtos naudoti prieš 35 metus, o pas mus gerokai vėliau....
Medicinos naujienos
Daug žadantis atradimas: vėžines ląsteles pavertė sveik...

JAV mokslininkai atrado būdą, kaip išgydyti krūties, plaučių, šlapimo pūslės ir daugelio kitų rūšių vėžį. Jiems pavyko perpro...

Užsienio spauda / Paranormal news
This Is The Best Evidence David Icke Is Right About Reptilia...
Paranormalios istorijos
Ar tai buvo Charlis?
Užsienio spauda / Paranormal news
On the Sun, a rare magnetic fiber...
Užsienio spauda / Paranormal news
UFOs and Aliens Aren’t Always Demons and Nephilim?...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicinos receptai
Arbata nuo laringito (šalavijas, ramunės žiedai)...
Paranormalios istorijos
"Neįprastos žymės". Istorija nuo mūsų skaitytojo...
00:01:39

Mėnulyje aptiktas ateivių laivas? Alien Ship on the Lunar Su... 0

00:03:40

Kaukazo kalnuose buvo nufilmuota milžiniška «medūza» 1

00:00:59

Kanados miške girdimi baisūs garsai 1