Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2024 » Rugsėjo » 19

Eglės ūglių sirupas: gydomosios savybės ir receptai

Eglės ūglių sirupas: gydomosios savybės ir receptai

Eglės ūglių sirupas, ilgus metus naudojamas liaudies medicinoje, yra natūralus produktas, turintis daugybę gydomųjų savybių. Jo puikus skonis ir nauda sveikatai pritraukia vis didesnį dėmesį. Šiame straipsnyje apžvelgsime eglės ūglių sirupo naudą, receptus, kaip jį pasigaminti, ir patarimus, kaip saugiai juo naudotis.

Eglės ūglių sirupas liaudies medicinoje vertinamas dėl savo įvairių gydomųjų savybių. Štai kelios problemos, kurias jis gali padėti spręsti:

  1. Kvėpavimo takų ligos: Eglės ūglių sirupas yra žinomas kaip natūralus vaistas kosuliui ir peršalimo simptomams gydyti. Jis padeda nuraminti gerklę ir skatina skreplių išsiskyrimą, todėl palengvina kvėpavimą.

  2. Imuniteto stiprinimas: Dėl didelio vitamino C kiekio, eglės ūglių sirupas padeda stiprinti imuninę sistemą, ypač pavasarį, kai organizmui reikia pagalbos po žiemos.

  3. Uždegimų mažinimas: Sirupas turi priešuždegiminių savybių, todėl gali padėti sumažinti uždegimus organizme, ypač esant sąnarių skausmams ar raumenų įtampai.

  4. Virškinimo sistemos gerinimas: Eglės ūglių sirupas gali padėti lengvinti virškinimo sutrikimus, tokius kaip užkietėjimas arba gastritas, dėl savo detoksikuojančių savybių.

  5. Streso ir nuovargio mažinimas: Eglės ūglių kvapas ir skonis gali turėti raminamąjį poveikį, padedant sumažinti stresą ir nuovargį.

Naudojimas

Dažniausiai eglės ūglių sirupas vartojamas 1-2 šaukštai per dieną kaip prevencinė priemonė arba gydant jau esamas problemas.

Vis dėlto, nepamirškite, kad kiekvieno organizmas gali reaguoti skirtingai, todėl visada geriausia pasitarti su gydytoju, ypač jei turite sveikatos sutrikimų ar vartojate vaistus.

Ūglių rinkimas

Eglės ūglių rinkimas yra malonus ir naudingas užsiėmimas, tačiau reikia žinoti keletą svarbių dalykų, kad tai būtų saugu ir efektyvu.

Renkant eglės ūglius, atkreipkite dėmesį į šiuos aspektus:

  1. Sezonas: Geriausias laikas rinkti eglės ūglius yra pavasaris, kai jie dar jauni ir minkšti. Paprastai tai būna balandžio - gegužės mėnesiais.

  2. Ūglių pasirinkimas: Rinkite tik jauniausius ūglius, kurie yra šviesiai žali, švelnūs ir dar nesusiformavę į adatėles. Rinkite kuo mažesnius ūglius, iki 5 cm ilgio, geriausia – apie 3 cm. Senesni ūgliai gali būti kieti ir ne tokie naudingi.

  3. Kirtimo būdas: Naudokite žirkles ar aštrų peilį, kad nupjautumėte ūglius, nedarykite žalos medžiui. Rinkite tik kelias šakeles iš kiekvienos eglės, kad neperkrautumėte augalo.

  4. Vieta: Rinkitės eglės, augančios toli nuo kelių ir pramoninių zonų, kad išvengtumėte teršalų. Geriausia ieškoti švariose, neapdirbtose miškų vietose.

  5. Išsaugojimas: Surinkti ūgliai turi būti greitai apdorojami, kad neprarastų savo skonio ir naudingų medžiagų. Laikykite šaldytuve arba šaltyje, kol naudosite.

Patarimas:

Prieš rinkdami eglės ūglius, pasidomėkite apie vietovės augmeniją ir užtikrinkite, kad nesupainiotumėte eglės su kitomis augalų rūšimis. Galite pasikonsultuoti su vietiniais botanikais ar specialistais.

Eglės ūglių sirupas – 100 metų senumo receptas

Jums reikės:

– jaunų eglių ūglių

– cukraus

– chemiškai neapdorotos citrinos

Paruošimas:

Jaunus eglės ūglius nuplaukite ir leiskite nuvarvėti.

Į didesnį uogienės stiklainį sudėkite 3 cm ūglių sluoksnį.

Užpilkite  1,5 cm cukraus sluoksniu, ant viršaus uždėkite citrinos griežinėlius ir kartokite šį procesą, kol stiklainis prisipildys (užbaikite cukraus sluoksniu).

Švelniai paspauskite, uždenkite plastikiniu maišeliu ir pritvirtinkite gumine juostele ar virvele.

Pastatykite stiklainį saulėtoje vietoje, geriausia – ant palangės, ir palikite pastovėti bent 3 savaites.

Perkoškite sirupą per marlę, supilkite į stiklinius indelius, užsukite ir laikykite šaldytuve.

PATARIMAS:

Taip pat į stiklainius galite įdėti porą gysločio lapelių ar kiaulpienių žiedų.

Vartojimas:

  1. Net vaikai mėgsta šį sirupą, nes jis yra malonaus saldaus skonio. Nuo kosulio ir peršalimo naudokite 1-3 šaukštus, galima dėti į arbatą.
  2. Vienas arbatinis šaukštelis per dieną veikia kaip puiki profilaktinė priemonė nuo peršalimo, stiprina imunitetą ir padeda sveikti.
  3. Naminis eglių sirupas malšina reumato simptomus, galūnių ir raumenų skausmus, taip pat rūpinasi toksinių medžiagų pašalinimu iš organizmo.
  4. Jis taip pat gali būti naudojamas su blynais, sviestu aptepta duona, tyrelėmis ar avižiniais dribsniais.

Eglės ūglių sirupas su citrina

Jums reikės:

  • 500 g eglės ūglių
  • 500 ml vandens
  • 500 g cukraus
  • 1 didelės ekologiškos citrinos
  • 1 arb. š. citrinos rūgšties

Paruošimas:

Eglės ūglius nuplaukite, užpilkite šaltu vandeniu, pamažu užvirinkite ir palikite virti 20-30 min.

Leiskite pastovėti, suberkite griežinėliais supjaustytą citriną ir palikite pastovėti mažiausiai 24 valandas.

Retkarčiais pamaišykite ir šakute subadykite citriną.

Kitą dieną nusausinkite.

Eglės ūglius kruopščiai nuspauskite, į skystį suberkite cukrų ir labai lėtai virkite ant silpnos ugnies, kol susidarys tiršta masė – tai turėtų būti tarpinis variantas tarp medaus ir uogienės.

Atvėsęs sirupas šiek tiek sustingsta.

Dar karštą sirupą supilstykite į sterilizuotus sausus stiklainius, keletai valandų apverskite aukštyn kojomis ir laikykite šaldytuve.

Eglės ūglių sirupo receptas

Ingredientai:

  • 500 g šviežių eglės ūglių
  • 1 l vandens
  • 1 kg cukraus
  • Citrinos sultys (1-2 šaukštai, pagal skonį)

Instrukcijos:

  1. Paruošimas: Eglės ūglius gerai nuplaukite ir sudėkite į puodą.
  2. Virimas: Užpilkite ūglius vandeniu ir užvirkite. Virkite apie 30 minučių.
  3. Filtravimas: Nukelkite nuo ugnies, palikite atvėsti ir perkoškite per sietelį, kad liktų tik skystis.
  4. Cukraus pridėjimas: Į gautą skystį suberkite cukrų ir vėl užvirinkite, kol cukrus visiškai ištirps.
  5. Citrinos sultys: Pabaigoje įmaišykite citrinos sultis.
  6. Pakuotė: Supilkite karštą sirupą į sterilizuotas buteliukus ir uždarykite.

Nauda sveikatai

Eglės ūgliai yra turtingi vitaminu C, antioksidantais ir eteriniais aliejais, kurie padeda stiprinti imunitetą, palengvina kvėpavimo takų problemas ir mažina uždegimus.

Žala sveikatai

Nepaisant naudos, reikėtų būti atsargiems:

  • Alergijos: Kai kurie žmonės gali būti alergiški eglės ūgliams.
  • Cukraus kiekis: Dėl didelio cukraus kiekio sirupas gali būti nesaugus diabetikams arba tiems, kurie riboja cukraus vartojimą.
  • Perdozavimas: Vartojant per daug, gali pasireikšti skrandžio sutrikimai.

Visada geriausia pasitarti su gydytoju prieš pradedant vartoti bet kokius natūralius preparatus, ypač jei turite sveikatos problemų.

8 valandos žavingų vasaros miško paukščių garsų atsipalaidavimui ir meditacijai, jei patiko miškas, spauskite patinka, prenumeruokite youtube kanalą @gamtos garsai, kad sulauktumėte daugiau miško garsų ir vaizdų:

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

avatar
0
1 Paranormal • 08:06, 19.09.2024
Ar žinojote, kad eglės ūglių sirupas ne tik skanus, bet ir labai naudingas jūsų sveikatai? Pasidalykite savo patirtimi su šiuo natūraliu gėrimu! Kokių rezultatų sulaukėte? Eglės ūglių sirupo nauda gali būti tikra atradimų kelionė – prisijunkite prie mūsų diskusijos!
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
05.07.2019 laikas 19:28 Receptai Įdaryti pievagrybiai su vištiena
Gaminame. Įdaryti pievagrybiai su vištiena. Pievagrybių galvutes pridedame įdaro, dedame į kepimui skirtą indą ir kepame vidutinio karštumo orkaitėje 30-35 minutes. Prieš baigiant kepti apibarstome kapotomis petražolėmis bei tarku...

Skaityti daugiau

13.11.2019 laikas 23:04 Receptai Lašišos Šašlykas Orkaitėje
Lašišos filė nuplauname, nusausiname, supjaustome gabaliukais, apipilame aliejumi ir išmaišome. Visus prieskonius sumaišome dubenėlyje ir apibarstome jais paruoštą lašišos filė, išmaišome, pamaigome pirštais, kad prieskoniai gerai...

Skaityti daugiau

04.12.2017 laikas 14:53 Receptai Nuoviras skrandžio darbui palengvinti (šunobelės, pipirmėčiai)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Virškinimas. Ingredientai: šunobelės šaknų, pipirmėčių lapų, dilgėlių lapų, ajero šaknų, valerijono šaknų.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
04.10.2024 laikas 19:26 Kodėl santuokos skirtingai veikia vyrų ir moterų gyvenimą?
Santuoka – tai ne tik meilės ir partnerystės simbolis, bet ir veiksnys, galintis turėti didelę įtaką gyvenimo trukmei. Tyrimai rodo, kad vyrams, turintiems žmoną, gyvenimo trukmė gali pailgėti, o moterims, susituokusioms su vyrais, gali sumažėti. Šio...

Skaityti daugiau

04.10.2024 laikas 18:33 Ar verta suteikti vyrui antrą šansą? Patarimai ir istorijos
Santykiai būna sudėtingi, o kartais netgi toksiški. Moterims kyla klausimas – ar verta suteikti vyrui antrą šansą po skausmingų patirčių? Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl tokios situacijos dažnai pasikartoja, dalinsimės realiomis istorijomis ir pat...

Skaityti daugiau

02.10.2024 laikas 18:26 Šis auksinis aliejus padės sergant peršalimo ligomis, artritu, mėšlungiu ir kt.
Ciberžolė, dažnai vadinama „geltonu stebuklu“, yra ne tik populiarus prieskonis Indijos virtuvėje, bet ir galingas natūralus gydytojas, turintis daugybę naudingų savybių. Jos naudojimas sveikatai ir grožiui žinomas jau tūkstančius metų, o šiuolaikinė...

Skaityti daugiau

02.10.2024 laikas 07:46 Covid mRNA vakcinos poveikis širdžiai: nauji tyrimo duomenys
Rugsėjį paskelbtame tyrime pateikiami neraminantys duomenys apie Covid mRNA vakcinas ir jų galimą poveikį širdies sveikatai. Klivlendo klinikos atliktas tyrimas, analizuojantis 949 pacientus, atskleidžia, kad asmenims, kurie buvo tiek vakcinuoti, tie...

Skaityti daugiau

02.10.2024 laikas 07:18 Džonas Keris: Pirmoji pataisa kaip kliūtis globalistams
Šią savaitę John Kerry, žinomas globalistas ir buvęs JAV valstybės sekretorius, sukėlė aistrų audrą, pareikšdamas, kad Pirmoji pataisa yra „pagrindinė kliūtis“ siekiant sukurti totalitarinę sistemą, kurioje leista tik viena oficiali naratyva. Jo poži...

Skaityti daugiau