Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2017 » Gruodžio » 17

Beržų grybai – veiksmingi vaistai

Ant beržų kamienų auga įžulnieji skyleniai, arba beržų grybai, dar vadinami čagomis, juodgrybiais, juodgumbiais. Beržų grybus galima rinkti visus metus, tačiau liaudies medicinos žinovai pataria tai daryti vėlyvą rudenį ar pavasarį, nes tuo metu jie būna sukaupę daugiausia biologiškai aktyvių medžiagų.

beržų grybas, antpilas, vaistas, natūrali medicina

Grybus patariama rinkti tik nedidelius – 20–30 cm skersmens.

Žaliavos ruošimas

Pamačius ant beržo augantį grybą kai kam gali pasirodyti, kad šis medis yra ligotas, tačiau iš tiesų šie grybai auga tik ant sveikų gyvų, o ne nudžiūvusių medžių. Užsilikę ant nudžiūvusių ar nupjautų beržų jokios medicininės vertės neturi. Pasak specialistų, geriausi beržų grybai būna nupjauti nuo ne jaunesnių nei 20 metų ir ne vyresnių nei 50–60 metų beržų.

Grybus patariama rinkti tik nedidelius – 20–30 cm skersmens. Rinkti didelius beržų grybus nėra prasmės, nes jų gydomoji vertė – labai menka. Nederėtų beržų grybų painioti su kitais ant beržų augančiais kanopos formos grybais – pintimis (kempinėmis). Skiriamieji beržų grybų požymiai – nelygus juodos spalvos paviršius, netaisyklinga forma, tamsiai rudas su gelsvomis gyslelėmis vidus.
Beržų grybus reikia pjauti prie pat medžių kamienų, paskui nuvalyti nuo jų minkštąją dalį.

Gydymui tinka tik kietoji beržų grybų dalis, neturinti medienos priemaišų. Surinktus beržų grybus patariama supjaustyti arba sukapoti 10 cm ilgio gabalėliais ir išdžiovinti ne aukštesnėje nei 50–60 laipsnių temperatūroje. Išdžiovintus beržų grybus sandariai uždengtame stikliniame inde galima laikyti iki 2 metų.

Gydomosios savybės

Gydomaisiais tikslais vartojami beržų grybų milteliai, antpilas ar nuoviras. Preparatai gali būti vartojami tiek vidiniam, tiek išoriniam gydymui.

Beržų grybuose gausu veikliųjų medžiagų – fenolių, steroidinių junginių, flavonoidų, polisacharidų, lignino, mineralinių medžiagų (kalio, kalcio, magnio, vario, mangano, cinko, natrio, aliuminio, geležies). Beržų grybuose yra ir žmogaus organizmui būtinų rūgščių (acto, skruzdžių, vanilino, rūgštynių).

Pasak medikų ir liaudies medicinos žinovų, beržų grybų preparatai stiprina imuninę sistemą, mažina kraujospūdį ir gliukozės kiekį kraujyje, gydo uždegimines ligas. Beržų grybų preparatais patariama gydyti skrandžio ir žarnyno ligas, valyti organizmą, gerinti kraują. Jau XIX amžiuje tiek gydytojai, tiek liaudies medicinos žinovai beržų grybų preparatais patardavo gydyti onkologines ligas. Manoma, kad šie preparatai stabdo vėžinių ląstelių dauginimąsi ir neleidžia vystytis metastazėmis, malšina skausmą ir gerina onkologinių ligonių savijautą. Sveikiems žmonėms beržų grybų preparatų patariama vartoti kaip organizmą ir imunitetą stiprinančių bei nuo įvairių ligų saugančių vaistų.

Gydantis beržų grybų preparatais patariama valgyti augalinio maisto, nevartoti rūkytų mėsos gaminių, konservų, gyvūninės kilmės riebalų ir aštrių prieskonių. Taip pat negalima kartu gydytis penicilinu, vartoti gliukozės. Draudžiama beržų grybais gydytis nėščioms ir maitinančioms moterims, sergantiesiems lėtiniu kolitu ar dizenterija. Prieš gydantis beržų grybais būtina pasitarti su gydytoju.

Beržų grybų antpilas

Užpilkite 100 g beržų grybų šiltu virintu vandeniu, kad apsemtų, palaikykite 3–4 valandas, kol išbrinks. Išmirkytus beržų grybus sutarkuokite arba sumalkite mėsmale, užpilkite puse litro šilto virinto vandens, pakaitinkite iki 40–50 laipsnių temperatūros ir palikite nusistovėti 2 paras, paskui antpilą nukoškite, tirščius nuspauskite ir į antpilą supilkite tą vandenį, kuriame iš pradžių mirko beržų grybai. Paruoštą antpilą galima laikyti 3–4 paras.

* Sergant skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige bei kitomis skrandžio ir žarnyno ligomis šio antpilo patariama gerti po 1–2 šaukštus 3 kartus per dieną pusvalandį prieš valgį. Skausmas sumažėja arba visai išnyksta, normalizuojasi virškinamojo trakto funkcija ir pagerėja savijauta.
* Jei dėl įvairių ligų patino galūnės ar organizme sulaikomi skysčiai, antpilo, tik dvigubai stipresnio, patariama gerti po pusę stiklinės 3 kartus per dieną. Norint paruošti dvigubai stipresnio antpilo, reikia 200 g beržų grybų užpilti puse litro vandens.
* Suaugusiam žmogui, sergančiam onkologine liga, patariama išgerti beržų grybų antpilo po 3 stiklines per dieną.

Sergant kraujotakos ligomis

Beržų grybuose esančios medžiagos stiprina kraujagyslių sieneles ir širdies raumenį, gerina kraujo sudėtį ir normalizuoja medžiagų apykaitos procesus. Be to, beržų grybai ramina sudirgusią centrinę nervų sistemą.

* Norint pagerinti kraujotakos sistemos veiklą ir normalizuoti kraujo sudėtį, rekomenduojama vartoti tokio beržų grybų antpilo: 2 šaukštelius susmulkintos žaliavos užpilkite 150 ml šilto virinto vandens ir palikite 2 paras nusistovėti, paskui nukoškite, tirščius nuspauskite. Antpilo patariama gerti po šaukštą 10 minučių prieš valgį. Taip gydytis derėtų 3–5 mėnesius, darant 7–10 dienų pertraukas.
* Sudirgusią centrinę nervų sistemą veiksmingai ramina beržų grybų ir vaistinių augalų mišinys: 100 g susmulkintų beržų grybų užpilkite 3 stiklinėmis šilto virinto vandens, palikite 10–12 valandų nusistovėti, tada antpilą užvirkite, supilkite į termosą ir suberkite po 50 g mėtų ir valerijonų žolės. Palikite nusistovėti 3–4 valandas, paskui nukoškite, tirščius nuspauskite. Gerkite po pusę stiklinės 3 kartus per dieną prieš valgį.

Beržų grybų milteliai

Nupjautą beržo grybą užpilkite karštu vandeniu, paskui apipjaustykite, kol liks kiaušinio dydžio gabalėlis, jį sutarkuokite ir išdžiovinkite. Laikykite uždarame nuo drėgmės apsaugotame stikliniame inde.

* Beržų grybų milteliai stimuliuoja vyresnio amžiaus žmonių žarnyno veiklą, jų patariama vartoti, jei dažnai pučia pilvą. Norint pagerinti virškinimą, senjorams beržų grybų miltelių derėtų vartoti po mažą žiupsnelį (ant peilio galo) 2 kartus per dieną – ryte ir prieš miegą.
* Beržų grybų milteliai padeda sergant lėtiniu gastritu, kai sumažėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas. Šaukštą beržų grybų miltelių užpilkite šiltu vandeniu, palikite 6 valandas nusistovėti, paskui nukoškite, tirščius nuspauskite. Šį antpilą mažais gurkšneliais išgerkite per dieną (vartokite pusvalandį prieš valgį). Antpilo kasdien reikia ruošti vis naujo.

Imunitetui stiprinti

Sibire beržų grybų arbatos įprasta vartoti vietoj paprastos. Norėdami paruošti tokios arbatos, gabalėlį beržo grybo susmulkinkite ir užpilkite karštu (bet ne verdančiu) vandeniu, palikite pusvalandį prisitraukti, paskui nukoškite ir pasaldinkite medumi ar cukrumi. Organizmui ir imunitetui stiprinti šios arbatos gerkite 1–2 kartus per dieną pusvalandį prieš valgį mėnesį.

Daugiau publikacijų apie liaudies mediciną rasite žurnale "Savaitė"

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
11.06.2019 laikas 08:28 Receptai Tradiciniai virti varškėtukai
Pasigaminkime skanius varškėtukus. Skanių varškėtukų receptas.

Skaityti daugiau

21.06.2019 laikas 06:57 Receptai Vasariškas tortas su braškėmis

Gaivinantis nekeptas vasariškas tortas su braškėmis. Greitas ir skanus!

Skaityti daugiau

19.09.2018 laikas 08:02 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo gastrito

Gastritas liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai nuo gastrito, gastritas, gastrito gydymas, gastrito receptai, vaistažolės gastritui, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažo...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau