Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Astrologija, Horoskopai, Zodiako ženklai » Peržiūrų: (918) Komentarų: (0) (06.09.2017 - 07:59)

Egzistuoja ryšys tarp žmogaus vardo ir jo gyvenimo trukmės

Ar žmogaus vardas gali nulemti gyvenimą ir turėti įtakos sėkmingai karjerai? Į šį klausimą penktadienį, spalio 24 d., „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „PasaulisX“ bandys atsakyti psichologijos mokslų daktarė Aistė Diržytė: „Ne visada vardas formuoja žmogų, tačiau vardas gali išreikšti tėvų ir artimųjų lūkesčius, vaiko gyvenimo atžvilgiu. Kai tėvai renka vaikui Ąžuolo vardą, žinoma, nori, kad jis būtų tvirtas ir gyvybingas.

Egzistuoja ryšys tarp žmogaus vardo ir jo gyvenimo trukmės

Kai tėvai turi tokių lūkesčių, tai gali veikti ir vaiko likimą.“ Statistikos departamentas kasmet pateikia populiariausių vardų dešimtuką. Jie įvairūs, nuo paprastų lietuviškų: Jonas, Povilas, Lukas, iki retų, kartais negirdėtų – tokių kaip Aringas, Giaras, Damjanas, Eitaras, Rogmintas. „Buvo juokiamasi, kad prieš kokius septynerius metus pusė Lietuvos yra Kamilės ir Lukai, o šiandien „ant bangos“ Jokūbai.

Iš tikrųjų tai labai gražūs vardai ir nėra tokie keisti kaip Macdonaldas, Urėjas ar panašūs“, – sako dominikonų vienuolis brolis Pijus Eglinas. Jis įsitikinęs, kad nauji gyvenimo etapai – Krikšto sakramentas, Sutvirtinimo sakramentas – ne šiaip sau palydimi nauju vardu. Taip žmogus esą pradeda visai kitą gyvenimą ir tas visai kito gyvenimo regimas ženklas yra kaip tik vardas. Keisti, neįprasti, sunkiai ištariami vardai gali žmogui kliudyti sėkmingai gyventi ir džiaugtis. Pavyzdžiui, prieš kelerius metus visuomenę sudomino žinia, kad tėvai naujagimę norėjo pavadinti Fekalija, nežinodami, ką šis žodis reiškia. Sužinojęs savo vardo reikšmę, žmogus gali ne tik likti kvailio vietoje, bet ir būti priverstas keisti vardą gyvenimo pusiaukelėje, sakoma „Lietuvos ryto“ televizijos pranešime.

„Jeigu žmogus pasirinko tokį vardą, koks, jo manymu, sietinas su sėkme, laime, tuomet, kai jam pradeda sektis gyvenime, tai galima vadinti savaime išsipildančia pranašyste. Kai mes tikimės gerų dalykų, tuomet iš tikrųjų visi gyvenimo tikslai ir siekiai išsipildo“, – sako psichologė Aistė Diržytė. Parapsichologė Eleonora Petkelienė teigia, kad vardas – tai žmogaus kodas, atskirų raidžių vibracija, kuri vienaip ar kitaip veikia ne tik žmogaus subtilųjį pasaulį, bet ir savijautą. „Amerikiečių mokslininkai skelbiasi tyrinėję vardo ir gyvenimo trukmės ryšį.

Ištyrus daugiau kaip 10 tūkst. žmonių gyvenimo trukmę, paaiškėjo, kad tie, kurių vardai prasideda raide D, gyveno trumpiau už tuos, kurių vardai prasideda raidėmis nuo E iki Z“, – sako parapsichologė. Bet kokiam vardui galima priklijuoti prasivardžiavimą. Labiausiai pasišaipymai limpa prie populiariausių vardų. Vienu metu labai daug pravardžių turėjo Justės, Daivos. Ypač nuo pašaipų kentėjo Kristinos, jos buvo palydimos net nešvankiomis pravardėmis.

„Yra įdomi anglosaksų patarlė, kad pravardė tai sunkiausias akmuo, kokį velnias yra užvertęs žmogui“, – sako profesorius humanitarinių mokslų daktaras Alvydas Butkus, kuris daug metų tyrinėja pravardes ir yra sudaręs jų žodyną. „Pravardžių kilmę lemia vienas ar kitas žmogaus fizinis trūkumas, išskirtiniai veido bruožai, charakterio ypatybės ir net socialinė padėtis“, – aiškina profesorius ir prisimena pokario istoriją, kai žmogui gyvybę išgelbėjo pravardė, sakoma pranešime.

Turite naujienų, nutikimų, mistinių istorijų, sveikatos patarimų, receptų, pasveikimo istorijų? Pasidalinkite su skaitytojais... Rašykite blog‛e! Kaip galite tai padaryti.

reklama
ŽYMĖS: gyvenimas, gyvenimo trukmė, Vardai

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Facebook komentarai

reklama

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Nemokami skelbimai » Paranormal skelbimai...

Kiti meno ir antikvariniai dirbiniai
Помощь биоэнергетика в любой жизненной пробл...

Помогу в самых сложных и безнадежных ситуациях. Уникальные сильные заговоры помогли многим в...

Nešaldyta švieži žuvis
upėtakiai...

Dabartiniu metu parduodame vaivorykštinius upėtakius tvenkinių įžuvinimui. Turime žuvyčių nuo 1...

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicinos naujienos


Ligos, mutacijos
Kūdikis, kuris neturi nosies...

Elisas Thompsonas dėl itin reto sutrikimo gimė be nosies. Pasaulį su tokiu išsigimimu išvysta tik vienas iš 197 milijonų kūdikių...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Pašalinkite tamsias dėmes po pažastimis...

Reiks tik vieno ingrediento, kurį turi kiekvienas žmogus savo virtuvėje. Tamsi oda po pažastimis atrodo visai nepatraukliai, to...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Kazimieras Petraitis: Priešvėžinė mityba...

Kol perkūnas netrenks, – mužikas nepersižegnos. Taip sako lyg tai rusų liaudies patarlė. Ir tikrai taip. Kol aš pats ne...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Kaip pasigaminti natūralų antibiotiką...

Jau daugiau kaip penkis tūkstančius metų šis receptas yra naudojamas Tibete, kaip vaistas nuo daugelio ligų. Tai lengvą pasig...

Užsienio spauda / Paranormal news
Teleportation-Voodoo Rituals: Patient who suddenly disappear...
Paranormalios istorijos
Lietuvoje papasakojo apie ateivius ir sulaukė nemalonių vizi...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicinos receptai
Morka, pienas gydo bronchitą...
Health Tips
Add 3 Ingredients To Your Coffee. After Just 2 Sips Your Met...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicinos receptai
Arbata nuo tonzilito (medetka, jonažolė)...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicinos receptai
Žolelės vaisingumui skatinti...
00:01:39

Mėnulyje aptiktas ateivių laivas? Alien Ship on the Lunar Su... 0

00:03:40

Kaukazo kalnuose buvo nufilmuota milžiniška «medūza» 1

00:00:59

Kanados miške girdimi baisūs garsai 1