Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Hipotezės » 2017 » Rugsėjo » 18

Klaidžiojantys žemynai

Mokslininkai teigia, jog kietasis Žemės rutulio apvalkalas nuolat juda, todėl planetoje žemynai... dreifuoja.

Klaidžiojantys žemynai

Kur gi tu, Atlantida?

Žemynai juda vienas kito atžvilgiu. Tai vyksta nuolat, tačiau judėjimo greitis neviršija vieno centimetro per metus, todėl žmogus, akivaizdu, jo net nepastebi. Tačiau jeigu palyginsime žemės plotų (žemynų, salų) dabartinę padėtį ir padėtį, kurioje buvo prieš milijonus metų, tai šie poslinkiai bus gana žymūs.

Teoriją apie sausumos plotų judėjimą XX amžiaus pradžioje iškėlė vokiečių geofizikas ir meteorologas Alfredas Lotaras Vegeneris. Jis pastebėjo, kad Afrikos ir Pietų Amerikos krantų linijos sutampa, kaip dėlionės detalės. Netrukus mokslininko paskelbta žemynų dreifavimo teorija visiškai pasitvirtino. Geologai padarė fantastinę išvadą: per 10 milijonų metų Žemės pietinis ir šiaurinis magnetiniai poliai pasikeitė vietomis 16 kartų!

Mūsų planeta formavosi ilgą laiką. Atsirasdavo nauji kalnai, jūros, salos. J vandenyno dugną nugrimzdavo salos, o žemynai atsiskirdavo. Viskas judėjo ir keitėsi.

Todėl nereikia stebėtis, jeigu jau netolimoje ateityje kur nors Pasaulinio vandenyno dugne bus aptikti senovės žemynai. Gal net Atlantida.

Mauritija vandenyno dugne

Tyrinėtojai įsitikinę, kad visoje mūsų planetoje yra išsimėtę ne vienas „žemynas - vaiduoklis“. Ir kada nors kai kurie iš jų tikrai bus aptikti.

Tarptautinė geologų komanda, ištyrusi smėlį, paimtą Mauricijaus salos (Indijos vandenyno pietvakariai) paplūdimiuose, jame aptiko cirkonio kristalų, kurių amžius pasirodė besąs labai garbingas - nuo 600 milijonų iki 2 milijardų metų. Tačiau pati vulkaninė Mauricijaus sala yra žymiai jaunesnė, jos pakrantės uolų amžius yra ne daugiau 8,9 milijono metų.

Tyrinėtojai mano, kad cirkonio kristalai į Mauricijaus pakrantę atnešti iš labai seno grunto, kuris kažkada buvo Indijos ir Madagaskaro dalimi. Jie į salą buvo išmesti dėl seisminio aktyvumo ir palaipsniui susimaišė su salos smėliu.

Norėdami suprasti, kiek ši hipotezė atitinka tikrovę, mokslininkai peržiūrėjo Žemės gravitacinių laukų žemėlapį, kuriame nurodytas grunto storis ir tankis bet kurioje Žemės vietoje. Specialistai aptiko ilgą siaurą grunto juostą (forma primena bananą), esančią Indijos vandenyno dugne. Tarptautinė specialistų komandą šį žemės plotą pavadino Mauritija. Jis atsirado prieš 85 milijonus metų, kai atsiskyrė Indija su Madagaskaru.

- Daugybė kitų vandenyno salų po kruopščių mokslininkų tyrimų gali būti aptiktos nuskendusiuose mikrožemynuose, - pasakoja daktaras Hansas Amundsenas, vadovaujantis Norvegijos Grunto ir žemynų tyrimo ir zondavimo tarnybai ir dalyvavęs jau minėtuose tyrimuose.

Atlanto vandenyne prasideda grunto tyrimas Kanarų salose, priklausančiose Ispanijai, ir Portugalijai priklausančioje Madeiros saloje. Siekiant tvirtai įrodyti, jog šiuose rajonuose yra nuskendę vandenynai, specialistai turi sausumoje aptikti priešistorinius cirkonio kristalus. Mokslininkai tikisi, kad tokie kristalai bus išlikę minėtų salų paviršiuje.

- Esu įsitikinęs, - kalba Oslo universiteto daktaras Bjornas Jamtveinas, - jog mūsų laukia dar be vienas sensacingas atradimas.

Prie Brazilijos krantų

Japonų mokslininkai Atlanto vandenyno dugne aptiko dar vieno žemyno likučius. Tam pasitarnavo batiskafas „Shinkai-6500“, kuriuo 900 m gylyje rajone, esančiame už 1000 km nuo Rio de Žaneiro, buvo aptiktas granito masyvas, kuris galėjo susiformuoti tik sausumoje. O štai pakrantės juostoje, esančioje Rio de Žaneiro rajone, aptiktos kvarcinio smėlio sąnašos. Toks smėlis galėjo susiformuoti tik jūroje dideliame gylyje.

Visa tai liudija tai, kad vieni mūsų planetos plotai grimzta į vandenį, o kiti, atvirkščiai, kyla iš dugno į paviršių.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
11.09.2019 laikas 20:18 Receptai Paprasčiausias ir sėkmingiausias naminės duonos receptas

Su kvapnia, traškia plutele, tikras skanumėlis. Skanios naminės duonos receptas gaminkite duoną patys namuose!

Skaityti daugiau

25.09.2019 laikas 13:11 Receptai Trapios tešlos pyragėliai „Empanada“ su grybais
Skanūs su grybais pyragėliai, kurie nustebins, bet kokio skonio mylėtojus. Tai trapios tešlos pyragėliai „Empanada“ su grybais. Kaip pasigaminti žiūrėkite vaizdo įrašą. Skanaus!

Skaityti daugiau

13.09.2019 laikas 17:33 Receptai Citrininis pyragas
Dosniai patepkite ir pabarstykite kepimo formą Nieko nėra apmaudžiau, kaip iškepti pyragą, bandyti išversti jį iš formos ir tą darant kepinį sugadinti. Tad jei recepte sakoma, jog kepimo formą reikia ištepti sviestu ir pabarstyti ...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
23.11.2024 laikas 22:46 Lipofuscinas: senėjimo pigmentas ir kaip jį sulėtinti
Lipofuscinas – tai paslaptingas pigmentas, kuris kaupiasi mūsų organizme su amžiumi, tačiau jo poveikio sužinojimas gali padėti geriau suprasti senėjimo procesus. Nors lipofuscinas nėra žalingas, jo kaupimasis gali turėti įtakos odos senėjimui ir kit...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 19:13 Vitaminas D: svarba, šaltiniai ir trūkumo pasekmės
Vitaminas D, dažnai vadinamas „saulės vitaminu“, yra esminė maistinė medžiaga, kuri daro didžiulę įtaką mūsų sveikatai ir imuniteto funkcijai. Atėjus šaltajam metų laikotarpiui, kai saulėtų dienų sumažėja, svarbu žinoti, kaip užtikrinti pakankamą šio...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 14:40 Antarktidos paslaptis: Onikso upė teka priešingai visoms taisyklėms
Antarktidą daugeliui mūsų įsivaizduojame kaip negyvo, amžinai šalto krašto erdvę, tačiau šis žemynas slepia nuostabų gamtos fenomeną — Onikso upę. Ši unikali upė, kuri atsiranda vasarą, kai ledynai tirpsta, ne tik rodo, kaip gamta išgyvena ekstremali...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 13:42 Žemę pasiekė galinga galaktikų susidūrimo smūginė banga
Kosmosas nuolat stebina mus savo neįtikėtinomis dramomis ir paslaptimis. Neseniai astronomai atskleidė, kad galaktika NGC 7318b susidūrė su keturiomis kaimyninėmis galaktikomis Stefano kvintete, sukeldama galingą smūginę bangą. Šis fenomenas ne tik a...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 12:09 Vyriško ir moteriško nepasitikėjimo savimi skirtumai
Nepasitikėjimas savimi yra universali patirtis, tačiau kaip jis pasireiškia vyrams ir moterims, gali labai skirtis. Šiame straipsnyje nagrinėsime septynis esminius skirtumus tarp vyriško ir moteriško nepasitikėjimo savimi, siekdami geriau suprasti, k...

Skaityti daugiau