Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Hipotezės » Peržiūrų: (423) Komentarų: (0) (18.09.2017 - 18:39)

Klaidžiojantys žemynai

Mokslininkai teigia, jog kietasis Žemės rutulio apvalkalas nuolat juda, todėl planetoje žemynai... dreifuoja.

Klaidžiojantys žemynai

Kur gi tu, Atlantida?

Žemynai juda vienas kito atžvilgiu. Tai vyksta nuolat, tačiau judėjimo greitis neviršija vieno centimetro per metus, todėl žmogus, akivaizdu, jo net nepastebi. Tačiau jeigu palyginsime žemės plotų (žemynų, salų) dabartinę padėtį ir padėtį, kurioje buvo prieš milijonus metų, tai šie poslinkiai bus gana žymūs.

Teoriją apie sausumos plotų judėjimą XX amžiaus pradžioje iškėlė vokiečių geofizikas ir meteorologas Alfredas Lotaras Vegeneris. Jis pastebėjo, kad Afrikos ir Pietų Amerikos krantų linijos sutampa, kaip dėlionės detalės. Netrukus mokslininko paskelbta žemynų dreifavimo teorija visiškai pasitvirtino. Geologai padarė fantastinę išvadą: per 10 milijonų metų Žemės pietinis ir šiaurinis magnetiniai poliai pasikeitė vietomis 16 kartų!

Mūsų planeta formavosi ilgą laiką. Atsirasdavo nauji kalnai, jūros, salos. J vandenyno dugną nugrimzdavo salos, o žemynai atsiskirdavo. Viskas judėjo ir keitėsi.

Todėl nereikia stebėtis, jeigu jau netolimoje ateityje kur nors Pasaulinio vandenyno dugne bus aptikti senovės žemynai. Gal net Atlantida.

Mauritija vandenyno dugne

Tyrinėtojai įsitikinę, kad visoje mūsų planetoje yra išsimėtę ne vienas „žemynas - vaiduoklis“. Ir kada nors kai kurie iš jų tikrai bus aptikti.

Tarptautinė geologų komanda, ištyrusi smėlį, paimtą Mauricijaus salos (Indijos vandenyno pietvakariai) paplūdimiuose, jame aptiko cirkonio kristalų, kurių amžius pasirodė besąs labai garbingas - nuo 600 milijonų iki 2 milijardų metų. Tačiau pati vulkaninė Mauricijaus sala yra žymiai jaunesnė, jos pakrantės uolų amžius yra ne daugiau 8,9 milijono metų.

Tyrinėtojai mano, kad cirkonio kristalai į Mauricijaus pakrantę atnešti iš labai seno grunto, kuris kažkada buvo Indijos ir Madagaskaro dalimi. Jie į salą buvo išmesti dėl seisminio aktyvumo ir palaipsniui susimaišė su salos smėliu.

Norėdami suprasti, kiek ši hipotezė atitinka tikrovę, mokslininkai peržiūrėjo Žemės gravitacinių laukų žemėlapį, kuriame nurodytas grunto storis ir tankis bet kurioje Žemės vietoje. Specialistai aptiko ilgą siaurą grunto juostą (forma primena bananą), esančią Indijos vandenyno dugne. Tarptautinė specialistų komandą šį žemės plotą pavadino Mauritija. Jis atsirado prieš 85 milijonus metų, kai atsiskyrė Indija su Madagaskaru.

- Daugybė kitų vandenyno salų po kruopščių mokslininkų tyrimų gali būti aptiktos nuskendusiuose mikrožemynuose, - pasakoja daktaras Hansas Amundsenas, vadovaujantis Norvegijos Grunto ir žemynų tyrimo ir zondavimo tarnybai ir dalyvavęs jau minėtuose tyrimuose.

Atlanto vandenyne prasideda grunto tyrimas Kanarų salose, priklausančiose Ispanijai, ir Portugalijai priklausančioje Madeiros saloje. Siekiant tvirtai įrodyti, jog šiuose rajonuose yra nuskendę vandenynai, specialistai turi sausumoje aptikti priešistorinius cirkonio kristalus. Mokslininkai tikisi, kad tokie kristalai bus išlikę minėtų salų paviršiuje.

- Esu įsitikinęs, - kalba Oslo universiteto daktaras Bjornas Jamtveinas, - jog mūsų laukia dar be vienas sensacingas atradimas.

Prie Brazilijos krantų

Japonų mokslininkai Atlanto vandenyno dugne aptiko dar vieno žemyno likučius. Tam pasitarnavo batiskafas „Shinkai-6500“, kuriuo 900 m gylyje rajone, esančiame už 1000 km nuo Rio de Žaneiro, buvo aptiktas granito masyvas, kuris galėjo susiformuoti tik sausumoje. O štai pakrantės juostoje, esančioje Rio de Žaneiro rajone, aptiktos kvarcinio smėlio sąnašos. Toks smėlis galėjo susiformuoti tik jūroje dideliame gylyje.

Visa tai liudija tai, kad vieni mūsų planetos plotai grimzta į vandenį, o kiti, atvirkščiai, kyla iš dugno į paviršių.

Turite naujienų, nutikimų, mistinių istorijų, sveikatos patarimų, receptų, pasveikimo istorijų? Pasidalinkite su skaitytojais... Rašykite blog‛e! Kaip galite tai padaryti.

reklama
ŽYMĖS: žemynai, vandenynas, Mauritija, Žemė

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Facebook komentarai

reklama

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Nemokami skelbimai » Paranormal skelbimai...

Konditeriniai gaminiai
Used Cooking Vegetable Oil...

Mes esame augalinio aliejaus gamintojai ir gaminame įvairių rūšių rafinuotą augalinį aliejų ...

Konditeriniai gaminiai
Rafinuotas cukrinių runkelių cukrus ICUMSA 45...

Mes runkelių cukraus gamintojai, tai yra kristalai ir kubiniai. Mes turime rafinuotą baltąjį...//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicinos naujienos


Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Dantų apnašos išnyks po 5 minučių!...

Mes jau kalbėjome, kaip pašalinti dantų akmenis: graikiškų riešutų lukštai daro stebuklus su dantimis. Šiandiena bus kalbama api...
Medicinos naujienos
Sekso paskirtis keisis, jis bus reikalingas tik malonum...

Standfordo universiteto (JAV) mokslininkai tvirtina, kad jau nebe už kalnų tie laikai, kai sekso nereikės. Bent jau ne tam, kad ...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
2 tibetietiški receptai jaunystei išsaugoti...

Kaip tibetiečiai išsaugo jaunystę ir sveikatą? Vienas iš seniausių receptų buvo rastas kažkur Tibeto kalnuose. Paslaptis, kai...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Geriausia priemonė nuo cholesterolio ir aukšto spaudimo...

Vienuoliai jau senai naudoja šį nuostabų efektyvų metodą. Jie mano, kad šis metodas gali būti taikomas nuo įvairių ligų, taip pa...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicinos receptai
Šlapimą varantis nuoviras (beržo, dirvinio)...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicinos receptai
Šlapimą varantis nuoviras (rugiagėlių, beržo, petražolių)...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicinos receptai
Šlapimą varantis nuoviras (kadagio, rugiagėlių, šventagaršvė...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicinos receptai
Šlapimą varantis nuoviras (kadagio, dirvinio)...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicinos receptai
Nuoviras skrandžio darbui palengvinti (gyvatžolės, kraujalan...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicinos receptai
Nuoviras skrandžio darbui palengvinti (sidabražolės, gyvatžo...
00:45:08

Tarptautinis simpo... 1

00:56:07

Tiesa apie vėžį. F... 1

01:51:46

Tiesa apie vėžį. F... 0