Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2017 » Gruodžio » 8

Teorijos apie orų pokyčių įtaką sąnarių skausmui

Ar jūsų sąnariai prognozuoja orus ne prasčiau nei meteorologai? Dažniausiai taip nutinka šaltomis ir lietingomis dienomis. Kartais ilgą laiką gali būti ramu, bet vieną dieną viskas pasikeičia ir skaudėti pradeda labiau. Neretai skausmas sutampa su orų pokyčiais. Dauguma žmonių neabejoja, kad orai tikrai tam turi įtakos, tačiau mokslininkai nėra tokie tikri.

sąnarių skausmas

3 teorijos apie orų pokyčių įtaką sąnarių skausmui:

  • Pagal pirmąją teoriją pasikeitęs atmosferos slėgis padidina slėgį sąnariams ir sinovinis skystis persikelia į subchondrinį kaulą. Taigi, atsiranda spaudimas sąnario viduje, kuris tiesiogiai veikia nervų galūnėles.
  • Pagal antrąją, cheminę teoriją tai aiškinama taip: kadangi slėgis gali atsirasti per atmosferinius pokyčius, kaulų audinys sudaro uždegiminę kaskadą, išskirdamas tokias medžiagas kaip TNF-alfa ir IL6 (abi jos žinomos kaip sukeliančios uždegimą).
  • Galų gale tyrėjai mano, kad tai yra psichologinis mechanizmas, kai žmonės tiki, kad orų pokyčiai skatina skausmą, tai taip ir būna.

Prieiti prie vieningos nuomonės mokslininkams sudėtinga dėl kelių priežasčių. Visų pirma dėlto, kad oras yra toks pat neprognozuojamas kaip ir patys žmonės. Tam, kad tyrimai būtų vertingi, orai turėtų nuolat keistis nustatytu laiku. Be to, dauguma tyrimų yra atlikta, vertinant skausmo skalę ir anoniminiai atsakymai anketose gali varijuoti. Nepastovūs orai ir nenuoseklūs atsakymai kliudo tyrėjams išsiaiškinti tiesą.

Sunku tirti ir dėl etinių priežasčių. Dažniausiai tiriami asmenys, sergantys reumatoidiniu artritu. Tam, kad tyrimai būtų kuo tikslesni, savanoriai turėtų nustoti vartoti vaistus nuo skausmo. Artritas gali būti skirtingo laipsnio ir sunkumo. Tolerancija skausmui – taip pat. Todėl būtų neetiška versti žmones atsisakyti vaistų vien dėlto, kad būtų atliktas šis tyrimas.

4 patarimai, kaip mažinti sąnarių skausmą:

  • Labai šiltai apkloti sąnarius, ypač jei jie pažeisti. Atsisakyti intensyvios fizinės veiklos, daryti sąnarių judrumą atstatančius pratimus (ne vieną kartą, bet reguliariai).
  • Vartoti riebaluose tirpius vitaminus A, D, E, K. Taip pat svarbu palaikyti polinesočiųjų, sočiųjų ir mononesočiųjų riebalų rūgščių pusiausvyrą organizme.
  • Atidžiai rinktis maisto produktus ir atkreipti dėmesį, ar jie nekenkia žarnynui. Labai dažnai sergantieji artritu dar serga ir Krono liga, uždegimine žarnų liga arba opiniu kolitu, todėl žarnyno būklės pablogėjimas gali paaštrinti ir sąnarių skausmus.
  • Vengti maisto, kurio užvalgius pradeda skaudėti sąnarius. Jei nežinote, koks tai maistas, užsirašinėkite, ką valgote ir savo savijautą pavalgius, kol taps aišku, ko geriau vengti, o kas veikia neutraliai, o gal ne pagerina savijautą. Galbūt organizmas netoleruoja pieno produktų, glitimo ar pan. Atraskite tai, kas geriausiai tinka konkrečiai jums. Tiek kalbant apie mitybą, tiek apie laisvalaikį, fizinę veiklą. Ne tik vaistai mažina skausmą, bet ir gyvenimo būdo pokyčiai.

Teorijos apie orų pokyčių įtaką sąnarių skausmui

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
12.08.2020 laikas 20:18 Paslaptingiausias miestas Amerikoje Kahokija

Prieš aštuonis šimtus metų prerijose Misisipės pakrantėje stovėjo miestas – aukštos kultūros centras, kuriame gyveno daugybė žmonių. Miesto gyventojai pylė dirbtines kalvas, gerai išmanė astronomiją ir galimai aukojo savo dievams jaunas merginas. Svarbiausią šios kultūros miestą archeologai...

Skaityti daugiau

12.08.2020 laikas 19:30 Kaip galvos skausmus malšinti liaudies medicinos priemonėmis?

Gana dažnai suaugę žmonės galvos skausmais skundžiasi jau ryte, vos tik prabudę. Kartais galvos skausmai pranyksta jau po kelių valandų, o kartais būna tiek stiprūs, kad tenka vartoti galvos skausmus malšinančius vaistus.

...

Skaityti daugiau

12.08.2020 laikas 18:51 Vaistažolės - Širdies žolelės
Esant įvairioms širdies patologijoms, lygiagrečiai su pagrindiniu gydymu, reikia vartoti nuovirų, užpilų ir arbatų iš vaistažolių. Gydomieji augalai taip pat naudingi prevencijai.

Skaityti daugiau

12.08.2020 laikas 18:26 Senieji vaistažolių receptai dantims gydyti
Noriu pasiūlyti keletą receptų, kuriuos naudojo ir perdavė man mano močiutė ir teta. Vaikystėje, kai skaudėdavo dantį, močiutė išspausdavo svogūnų sultis, sudrėkindavo jomis dantų šepetėlį ir švelniai įtrindavo dantenas pažeisto danties srityje. Po kelių tokių procedūrų danties skausmas dingdavo....

Skaityti daugiau

11.08.2020 laikas 20:03 Augalinis vaistas nuo dantų ir dantenų ligų
Dantų skausmas yra pažįstamas visiems. Jis atsiranda staiga, apsunkindamas gyvenimą. Gerai, jei jūs galite iškart apsilankyti pas gydytoją. O jei dantį skauda naktį arba, dar blogiau, kai išvažiavote į sodą? Tokiu atveju gali padėti liaudies medicina. Esant danties skausmui, burną skalaukite vaistin...

Skaityti daugiau

11.08.2020 laikas 19:30 Paslaptingasis Irem Ubaras
Pirmame tūkstantmetyje prieš mūsų erą pati galingiausia valstybė Pietų Arabijoje buvo Sabos karalystė. Klestėjimo laikotarpiu ji užėmė teritoriją nuo Raudonosios jūros iki Hadhramauto ir nuo centrinės Arabijos iki Indijos vandenyno. Per karalystę ėjo didieji prekybiniai keliai iš Viduržemio regiono ...

Skaityti daugiau