Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Technologijos, Mokslas » 2024 » Rugsėjo » 24

Žemė galėjo turėti žiedų sistemą prieš 466 milijonus metų

Žemė galėjo turėti žiedų sistemą prieš 466 milijonus metų

Naujausi moksliniai tyrimai atskleidžia pribloškiančią galimybę: prieš 466 milijonus metų Žemė galėjo turėti savo žiedų sistemą, panašią į tą, kurią šiandien matome aplink Saturną. Ši teorija, pagrįsta išsamiais asteroido smūgių analize, gali pakeisti mūsų supratimą apie planetų evoliuciją ir geologinę istoriją.

Naujausias tarptautinės mokslininkų grupės tyrimas, vadovaujamas Monasho universiteto specialistų, atskleidė intriguojančią teoriją: prieš maždaug 466 milijonus metų Žemė galėjo turėti savo žiedų sistemą. Tyrimas, paskelbtas žurnale „Earth and Planetary Science Letters“, siūlo naują požiūrį į ordo­vikų periodą, žinomą dėl ypač intensyvaus meteoritų bombardavimo.

Mokslininkai tyrė 21 kraterį, susidariusį dėl asteroido smūgių, kurie buvo išsidėstę per 30 laipsnių nuo ekvatoriaus. Nors tradicinės teorijos nesugebėjo paaiškinti, kodėl daugiau nei 70 proc. Žemės kontinentinės plutos yra už šio regiono ribų, alternatyvi teorija pasitelkia kompiuterinį modeliavimą, kad pateiktų galimą paaiškinimą.

Pasak tyrimo autorių, didelis asteroidas, priartėjęs prie Žemės, galėjo išsiskirstyti į mažesnius fragmentus, kurie vėliau sudarė žiedą aplink mūsų planetą. Šis žiedas, kaip manoma, buvo panašus į Saturno žiedus ir galėjo turėti didelį poveikį Žemės geologinėms ir atmosferinėms sąlygoms.

Paskutiniai mokslininkų pastebėjimai rodo, kad medžiaga iš šių žiedų laikui bėgant krito ant Žemės, sukeldama meteoritų smūgių bangą, kuri užfiksuota geologinėje istorijoje. Profesorė Andi Tomkins teigia, kad „sluoksniai osadinių uolienų šiuo laikotarpiu rodo nepaprastą meteoritų fragmentų kiekį“, kas patvirtina teoriją apie žiedų egzistavimą.

Šis tyrimas ne tik praplečia mūsų supratimą apie Žemės istoriją, bet ir kelia klausimus apie tai, kaip planetų formavimasis ir jų aplinkos dinamika galėjo paveikti gyvybės vystymąsi. Tokios idėjos, kaip žiedų sistemos egzistavimas, gali atverti naujas diskusijas apie planetų evoliuciją ir mokslo pažangą.

Žmonija nuolat ieško atsakymų, kaip Žemė tapo tokia, kokia yra dabar, ir šis tyrimas yra svarbus žingsnis šioje kelionėje. Galbūt, kažkada anksčiau, mūsų planeta buvo ne tik mėlyna sfera, bet ir žiedais puošta grožybė, kuriai laikas ir kosmoso jėgos suteikė kitokį veidą.

Nors tyrimas buvo paskelbtas neseniai, mokslininkai ir toliau tiria planetų sistemų formavimąsi. Ypač įdomios naujienos ateina iš NASA misijų, kurios tyrinėja Saturno žiedus ir jų poveikį aplinkai.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

avatar
0
1 Paranormal • 17:52, 2024-09-24
Ar kada nors pagalvojote, kad mūsų planeta galėjo būti žiedais puošta? Sužinokite, kaip naujausi tyrimai gali pakeisti mūsų supratimą apie Žemės praeitį ir jos formavimąsi! Diskutuokite komentaruose!
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2019-10-29 laikas 15:11 Receptai Oriniai varškėčiai su grietine orkaitėje: tiesiog stebuklingas skonis!

Sumaišome varškę su vanilinu, cukrumi ir kiaušiniais. Paskui dedame manus, grietinę ir kepimo miltelius. Viską permaišome iki vienalytės masės. Dedame tešlą į formeles ir kepame 180-200 laipsnių temperatūroje pusę valandos. Ata...

Skaityti daugiau

2020-06-30 laikas 14:55 Receptai Trupininis pyragas su obuoliene ir rabarbarais
Rabarbarų sezonas jau eina į pabaigą, tad skubu dar gaminti ir dalintis receptu su jais. Savaitgalį savo merginoms lauktuvių buvau iškepusi trupininį pyragą su obuoliene ir rabarbarais. Įvertino puikiai, nes pyragas toks su lengva...

Skaityti daugiau

2020-12-18 laikas 13:28 Receptai Keptas kalėdinis kalakutas orkaitėje
Būtinai iškepame Kalėdų vakarienei skanų bei labai sultingą kalakutą. Šį kartą mes savąjį įdarysime obuoliais bei slyvomis ir patieksime su nuostabiu padažu. Jūs privalote tai išmėginti. Nusivylusių nebus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-11 laikas 19:08 Psichologiniai Teigiamų Santykių Požymiai: Kaip Atpažinti Tikrąją Meilę
Atraskite psichologinius požymius, rodančius stiprius santykius, ir sužinokite, kaip kurti harmoningą ryšį su mylimu žmogumi. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius teigiamų santykių požymius, remdamiesi psichologijos principais, ir pateiksime prak...

Skaityti daugiau

2025-07-11 laikas 13:03 Agrastų Nauda Žmogaus Organizmui: Vitaminai, Poveikis ir Vartojimo Patarimai
Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kokią naudą agrastai teikia organizmui, kaip jie veikia biologiškai, kokius kiekius reikėtų vartoti ir kokios galimos kontraindikacijos. Pasiruoškite atrasti, kodėl šios uogos turėtų tapti jūsų mitybos dalimi!...

Skaityti daugiau

2025-07-10 laikas 18:52 Dėmesys ir Rūpestis Santykiuose: Kaip Vyrai ir Moterys Juos Suvokia
Kaip vyrai ir moterys suvokia dėmesį ir rūpestį? Atraskite psichologines įžvalgas ir patarimus, kaip kurti harmoningus santykius. Šiame straipsnyje nagrinėjame, kaip vyrai ir moterys suvokia dėmesį ir rūpestį, remdamiesi moksliniais ir psichologiniai...

Skaityti daugiau

2025-07-10 laikas 18:31 10 Požymių, Kad Jūsų Santykiai Gali Būti Nesuderinami: Psichologinės Įžvalgos
Šiame straipsnyje aptarsime 10 požymių, rodančių, kad jūsų santykiai gali būti nesuderinami, remdamiesi psichologinėmis įžvalgomis ir ekspertų komentarais. Taip pat pateiksime praktinius patarimus, kaip spręsti šias problemas, ir naujausius pavyzdžiu...

Skaityti daugiau

2025-07-09 laikas 20:00 Padidėjęs kraujospūdis: požymiai, kad jums trūksta magnio
Magnis padeda reguliuoti kraujospūdį ir gerina širdies veiklą. Sužinokite, kaip jo trūkumas veikia sveikatą ir kaip natūraliai sumažinti hipertenziją! Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kaip magnis veikia mūsų organizmą, kodėl jo trūkumas yra toks...

Skaityti daugiau